47-48 savaitė: žengiam pirmuosius žingsnelius

47-48 savaitė: žengiam pirmuosius žingsnelius

24. Nov 2011, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 47-48 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu

Didžioji dalis mažylių žengia pirmuosius žingsnelius būdami 12 – 15 metų amžiaus. Kai kurie vaikučiai pradeda savarankiškai žengti jau nuo dešimties mėnesių, kiti gi – tik pusantrų metų.

Prieš tipendamas savomis kojytėmis, mažylis pirmiausia išmoksta judėti šonu, laikydamas už baldų ir naudodamas rankytes pusiausvyrai išlaikyti. Jei norite padėti vaikučiui savarankiškai eiti, galite baldus sudėlioti netoli vienas kito arba tiesiog paimti jį už rankytės.

Jeigu mažylis jaučiasi pasitikintis savo jėgomis ir bando laikyti pusiausvyrą, galite pabandyti jį vesti už abiejų rankyčių. Bet atminkite – negalima versti vaiko eiti. Pirmuosius žingsnelius jis atliks, kai ateis laikas, tai priklauso ir nuo jo raumenų struktūros, pusiausvyros pajutimo ir temperamento.

Mažylio priežiūra

Ar reikia avalynės, kai vaikas tik mokosi vaikščioti, o didžiąją laiko dalį ropoja? Šiuo klausimu gydytojų nuomonės išsiskiria. Tačiau pripažįstama, kad vaikščioti basomis sveika ir naudinga, nes tai formuoja ir stiprina vaiko pėdutę. Žinoma, einant į lauką apauti batukus būtina, nesvarbu, kad jis dar nevaikšto.

Renkantis batukus žiūrėkite, kad medžiaga būtų pralaidi orui, tvirtas užkulnis. Užmovusi abu batukus pažiūrėk, ar užtenka vietos mažylio pirštams, ar kojytės tvirtai laikosi su jais.

Tu ir Tavo šeima

Turbūt su mažyliu jau turite savo dienotvarkę, tačiau juk būna, kad kaskart kažkas kitaip, nei suplanuoji. Pvz., jau atrodo, kad štai tuoj tuoj vaikas užmigs, bet vos paguldai į lovelę, jis atsimerkia, o tavo suplanuoti darbai namuose vėl atidedami.

Daugelis jaunų mamų mano, kad kasdienio plano sukūrimas – sunkus darbas, tačiau verta pasistengti. Visgi ką bedarytum dėl vaiko ir namų, nepamiršk skirti laiko ir sau, nes tavo emocinė būsena taip pat labai svarbi. Daryk tai, kas tau teikia džiaugsmą – nueik į sporto salę, paskaityk ar pabūk su draugais kavinėje, apsipirk ir pan. Juk tavo gyvenimo partneris tikrai kelis vakarus gali pabūti su vaikučiu ir vienas.

Jei neturi, kam palikti vaikučio, ne bėda - sportuoti gali ir su juo arba daug vaikštinėti lauke su vežimėliu.

Ar žinojai, kad…mažyliai, kuriems jau išdygo pirmieji dantukai, gali kandžiotis žindymo metu?

Kai kalasi dantukai, kaip žinia, vaikas nori viską kandžioti, Tave – taip pat. Tačiau, kai norės įkąsti jautrią krūtį, atsargiai mažuoju piršteliu išimk krūtį iš jo burnos ir kurį laiką neduok pienelio. Taip ilgainiui mažylis suvoks: jei kandžiosis – bus alkanas.