41-42 savaitė: Laikas susirasti naujų draugų

41-42 savaitė: Laikas susirasti naujų draugų

18. Oct 2010, 00:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 41-42 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu

Žinoma, susitikimas su naujais draugais suteiks daugiau malonumo tau nei pačiam vaikui. Tačiau yra didelė tikimybė, kad ir tavo mažylis panorės žaisti ir susipažinti su naujais draugais.

Šiame amžiuje vaikai ne tiek žaidžia, kiek daugiau stebi vieni kitus.

Mažyliai kol kas nežino gero elgesio manierų, tad nepalikite vaikučio vieno su draugais. Jei mažyliai nepasidalina žaislu, jie vienas kitam gali įkasti, susimušti ar susistumdyti. Jei tavęs nebus šalia, gali nelabai gerai baigtis. Atmink, kad tavo vaikutis gali pakenkti kitiems vaikams.

Mažylio priežiūra

Šiame amžiuje daugeliui vaikų patinka valgyti gabaliukais, pavyzdžiui, laikyti rankose gabaliuką agurko, duonos ar banano.

Iš šalies atrodo, kad vaikutis daugiau žaidžia nei valgo, tačiau laikymas rankytėse mažų maisto gabaliukų skatina smulkiosios motorikos vystymąsi.

Jei pjaustai mėsytę, obuolį ar vaisius gabaliukais, žiūrėk, kad jie būtų ne didesni nei mažylio pirščiukai. Taip mažiau pavojaus, kad vaikutis užsprings. Kaip bebūtų, nepalik jo be priežiūros.

Tu ir tavo šeima

Ar nėštumo metu su savo partneriu aptarėte klausimus, susijusius su auklėjimu ir tėvų vaidmenimis? Didžioji dalis mamų ir tėčių tai aptaria. Tačiau numatyti visų situacijų neįmanoma. Pavyzdžiui, jeigu manei, kad galėsi dirbti namuose, tai dabar ant rankų su mažyliu visa tai neatrodo taip paprasta.

Auklėjimo klausimai neretai perauga į karštas diskusijas su partneriu. Dažnai ginčai iškyla nesutariant, kiek ir kur turi būti disciplina, o kiek duoti vaikui laisvės.

Kiekvienas auklėja vaiką pagal savo auklėjimo modelį. Tad siekiant kompromiso abiems tėvams reikia susėsti ir ramiai aptarti, kas jiems abiems priimtina.

Ar žinojai, kad reikia fotografuoti mažylį?

Pirmieji metai – patys įspūdingiausi, nes mažylis vystosi itin sparčiai. Tad prisiminimai fotografijose apie šį laikotarpį suteiks begalinį džiaugsmą ateityje.

18. Oct 2010, 12:41

o tikrai reikejo fotografuot???😃 😃 😃 Mano tai Mantui labai patinka kai ateina pusbrolis nors jis visajs 4 metais vyresnis uz Manta, bet maniskis ji kaip turint paaukleja😃