4 patarimai, kaip efektyviausiai apsaugoti vaikus nuo šalčio

4 patarimai, kaip efektyviausiai apsaugoti vaikus nuo šalčio

16. Jan 2018, 07:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Žiemą mūsų oda yra veikiama įvairių neigiamų aplinkos veiksnių: sniego, šalčio, drėgmės, ir vėjo, kurie gali pažeisti atviras kūno vietas: nosies, skruostų odą, lūpas, ausis ir rankas.

Oda gali parausti, šerpetoti, patinti, skaudėti, gali sutrūkinėti odos kapiliarai, formuotis nuožvarbos, nušalimai. Šalčio pažeista oda atrodo neestetiškai ir tolimesnė tokios odos priežiūra reikalauja didelių pastangų.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai pataria, kaip tinkamai nuo šalčio apsaugoti veido odą:

Tinkamiausios - riebios priemonės

Veidą ir lūpas nuo šalčio galima apsaugoti naudojant tinkamas kosmetikos priemones. Dieną veido ir lūpų priežiūrai rekomenduojama naudoti riebias, natūralesnes, sudėtyje daug aliejų, vaško turinčias priemones, galima naudoti įvairius natūralius augalinius aliejus (alyvuogių, šaltalankių, kokosų, ricinos ir kt.), sviestus (taukmedžio, mangų, avokado ir kt.), ypač vaikų veido odos priežiūrai. Vaikų oda yra jautresnė, todėl šaltuoju metų laiku būtina pasirūpinti ir jų apsauga.

Kuo mažiau sintetinių priedų!

Kosmetikos gaminių sudedamųjų dalių sąraše įvairūs aliejai turėtų būti sąrašo viršuje, nes ingredientai išvardijami jų mažėjimo tvarka. Reikėtų vengti naudoti lūpų ir veido priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra sintetinių naftos produktų (petrolato, parafino, propilenglikolio, silikatų ir kt.), nes jie neleidžia odai kvėpuoti, ypač atėjus į šildomas patalpas.  

Prieš išeinant į lauką šaltuoju metų laiku, jokiu būdu negalima naudoti drėkinamojo, daug vandens sudėtyje turinčio kremo, nes vanduo gali nesuspėti įsigerti, užšalti, pažeisdamas veido odą. Tačiau veido odą tinkamai drėkinti yra svarbu, nes šaltis, vėjas, drėgmė, temperatūros skirtumai lauke ir šildomose patalpose sausina ją.

Drėkinamosios kosmetikos priemonės turi spėti susigerti, todėl  rekomenduojama jas naudoti vakare arba nakčiai. Moterų veido odą nuo šalčio ir vėjo padeda apsaugoti kompaktinė pudra.

Kepurė, šalikas - privalomi!

Šaltis, temperatūrų skirtumas neigiamai veikia ir plaukus, todėl patartina dėvėti galvos apdangalus, nuo šalčio nukentėjusių plaukų galiukų priežiūrai galima naudoti įvairius aliejus.

Atviras kūno vietas nuo šalčio saugo šilta kepurė, šalikas, pirštinės. Temperatūrų pokyčiams labai jautrūs vaikai ir paaugliai, todėl reikėtų labai atsakingai  pasirūpinti jų apranga, buvimo lauke trukme. Paaugliai dažnai žiemą nedėvi pirštinių, šaliko, kepurių, mergaitės, dėvi plonas pėdkelnes, neuždengia liemens srities.

Netrinkite pašalusių vietų!

Sušalusią veido odą, ausis galima šildyti delnais, atėjus į šildomas patalpas. Sušalusios kūno vietos yra jautresnės, todėl jų nereikėtų stipriai ar šiurkščiai trinti, šildyti tiesiogine šiluma.

Šaltuoju metų laiku būtina pasirūpinti ne tik tinkama apranga, bet ir odos priežiūra, nes neigiamų šalčio padarinių šalinimas gali būti ilgalaikis, nemalonus ir brangus. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai tikisi, kad pateiktos rekomendacijos padės apsisaugoti nuo neigiamo šalčio poveikio.