39-40 savaitė: Koreguojame miego laiką

39-40 savaitė: Koreguojame miego laiką

01. Sep 2010, 08:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 39-40 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu

Kai tavo mažylis atėjo į šį pasaulį, jis tik valgė ir miegojo, kad augtų. Ir niekas negalėjo priversti jo būdrauti ilgiau nei jam norisi. Dabar kai mažyliui jau 9 mėnesiai, jis ėmė ilgiau būdrauti, juk aplink tiek daug įdomybių.

Tačiau per daug žaidžiant ir aktyviai išdykaujant, jam gali būti sunku užmigti pačiam. Tad tokiais momentais reikia palikti visas veiklas ir pailsėti neutralioje vietoje, pavyzdžiui, miegamajame. Miegoti nebūtinai, galite ramiai paskaityti knygelę ar tik šiaip pagulinėti.

Dauguma tokio amžiaus vaikų miega tris kartus per dieną – ryte, pietų metu ir vakare. Tačiau yra vaikų, kurie atsisako vakarinio miego. Jei tavo mažylis vis ilgiau neužmiega rytais, o vakare ilgai būdrauja, vadinasi nėra būtinybės ilgam dienos miegui.

Priklausomai nuo mažylio dienos režimo, gali pertraukti rytinį ar vakarinį miegą.

Vaiko priežiūra

Ko tik neprisiklauso mažosios ausytės! Klausą mažylio gali patikrinti, atkreipdamas jo dėmesį nauju garsu ar šaukdamas jį vardu. Bet atmink, kad reikia saugoti vaiko klausą nuo per aštrių garsų ar garsios muzikos. Pavyzdžiui, jei Tau reikia perrėkti muziką ar kitą garsą norint ką nors pasakyti aplinkiniams, vadinasi, muzika per daug garsi ir tavo vaikams.

Tu ir tavo šeima

Daugelis mamų dirba nepilną darbo dieną, ir šiuolaikiniai tėvai randa būdų, kaip suderinti darbą su šeimyniniu gyvenimu. Be to, yra darbdavių, kurie palaiko darbą namuose, nes nenori prarasti gerų specialistų. Pamąstyk, ką gali darbdaviui pasiūlyti ir eik į susitikimą su apgalvotu pasiūlymu.

Įdomus faktas

Kai kurie nesupranta tėvų, dirbančių iš namų. Gal teko susidurti su tokiomis replikomis: „Tai kuo tu užsiimi dienomis?“ Žmonėms, kurie nesusidūrė su vaiko priežiūra ir auklėjimu, sunku suprasti, ką reiškia juos auginti.

Jie nesupranta, kad tu kaip voverė rate – vis sukiesi ir sukiesi – maitinimas, sauskelnių keitimas, pasivaikščiojimai, žaidimai, maudymas, plovimas, kasdieniai darbeliai…

Tad nuolaidžiai klausykis tų replikų, nes pati žinai, kokia Tu nuostabi ir nepakartojama, nes su viskuo susitvarkai ir dar lieka laiko kitiems dienos darbams.

07. Oct 2010, 13:34

Mano dukrytei po 1,5 savaites jau 10 men. Ji miega dazniausiai tris kartus per diena, bet ryte uzmigdyti darosi vis sunkiau. O jei rytinio miego nenusnaudzia, tai sunkiai istveria iki pietu miego. Pietu miego eina pavalgiusi pietus apie 12-13 val ir dazniausia miega 40-60 min. Daugiau nei valanda retai gaunasi 😀 Po to vakare migdau ja apie 16-17 val. Ir vel pamiega mazdaug 40-60 min. Vakarinio miego nesinori nuvelinti, nes tada 21 val sunku uzmigdyti nakciai. 😀 Stengiuosi, kad dukryte apie 21val jau miegotu, skaiciau (kurioje knygoje ar straipsnyje, jau nepamenu), kad tokiu metu rekomenduojama migdyti vaikucius net iki mokyklos (o gal ir pradinukus), nes tai naudinga mazylio vystymuisi. 😀
Beje, del straipsnyje esancio idomaus fakto - tikrai sutinku, kad mazylius auginanciam tenka suktis per diena kaip voveriukui rate 😀 Kartais net vyras, kur dienomis dirba, to nesupranta 😀

01. Sep 2010, 22:02

manoji uzmiega 23 kazkur, keliasi dazniausiai apie 10(aisku nakti db kas val budineja del dantu).Ir miega pietukus nuo 13 iki 15 val tame tarpe😀

01. Sep 2010, 17:45

mano mazoji eina miegoti 21-22val. pabunda 7-🤓9-10val pietukus miega nuo 12-13vl 😀 3kazkur valandzikes 😀 o dar priespietukus pasnaudzia ir pavakarius 😀

01. Sep 2010, 14:10

mano eina miego biski po 10 nakti apsiverkia daznai bet uztenka paglostiti galva ir vel iminga😀

01. Sep 2010, 13:04

o mano mazius irgi miega kada nori, bet nakty turim bedu su miegu. daznai prabunda atsigert, o kartais net pienelio pavalgyti... nezinau ka daryti. mum 8 menesiai.

01. Sep 2010, 11:37

aš savo mažąją migdau tada, kai ji to nori 😉