35 - 36 vystymosi savaitės: ieškome savų auklėjimo metodų

35 - 36 vystymosi savaitės: ieškome savų auklėjimo metodų

26. Jul 2010, 08:40 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 35 - 36 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu

Pirmaisis metais vaiko smegenys vystosi sparčiau nei per visą jo likusį gyvenimą. Faktiškai pirmomis gyvenimo dienomis kūdikio smegenys padidėja kone dvigubai.

Kai vaikutis gimsta, didžioji dalis neuronų „miega“. Prabunda ir suaktyvėja jie tada, kai kūdikis ima vystytis – šypsotis, sėdėti, vaikščioti, kalbėti ir t.t.

Tiesa, mes, tėvai, įdedame milžinišką indėlį į kūdikio nervinės sistemos vystymąsi, atsakydami į naujagimio poreikius, pavyzdžiui, imame ant rankų, kai verkia, pamaitiname ir t.t. 

Mažylio priežiūra

Jeigu planuoji vaikutį kurį laiką palikti su aukle, prieš tai, žinoma, reikia juos supažindinti. Be to, reikėtų prieš ateinant auklei kaskart mažyliui pasakoti, kad mama išeina ir jis pabus su aukle.

Sukurk tam tikrą atsisveikinimo ritualą, kuris duotų garantiją, kad Tu visada pas mažylį grįši. Tai labai svarbu! Paprašyk auklės, kad ji ateitų 15 min. anksčiau prieš tau išeinant.

Tu ir tavo šeima

Su kiekviena diena vis labiau pradedi pažinti savo mažylį. Jau jis turi savus įpročius, jau rodo savo temperamentą.

Kasdien įvyksta kažkas naujo, ko reikia mokytis. Kaip išeiti iš vienos ar kitos situacijos? Nėra formulių, tik rekomendacijos, tačiau klysdami ir bandydami mes atrandame savus problemų sprendimo būdus.

Įdomus faktas

Ar žinai, kad pasyvus rūkymas gali sukelti ausų infekciją mažyliui?

Daugelis tėvų nenutraukia rūkymo po mažylio gimimo, tačiau ne namuose, o lauke. Tai kūdikiui – pasyvus rūkymas, kuris nėra toks „nekaltas“. Jis triskart padidina riziką susirgti ausų infekcija. Tatp pat pasyvus rūkymas gali sukelti bronchitą, plaučių uždegimą, astmą ir pan.

Taigi, pamąstykite dar kartą ir…meskite rūkyti!

28. Jul 2010, 13:11

kad pasyvus rūkymas gali sukelti ausų infekciją.. to nežinojau..

26. Jul 2010, 14:42

😃 nu matai kaip cia lengvai buvo suskaiciuot 😃

26. Jul 2010, 11:25

meciau! 😃 o tai kiek cia men panasiai ? tingiu skaiciuot😃