3 idėjos, kaip mažylius supažindinti su skaičiais

3 idėjos, kaip mažylius supažindinti su skaičiais

22. Feb 2021, 13:32 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Žinoma, metų vaiko neverta mokyti sudėties ir atimties, tačiau supažindinti su matematikos pradmenimis – kiekio ir dydžio – sąvokomis, tikrai verta.

3 paprastos idėjos, kaip su matematika supažindinti pačius mažiausius - 1-2 metukų vaikus.

1. Daiktų slėpynės

Paprastoje vietoje – po staltiese, po stalu ar šalia sofos paslėpkite įvairių daiktų, pavyzdžiui, vieną pliušinį meškiuką ar kelias kaladėles. Paprašykite vaiko šiuos daiktus surasti, užduotį palengvindami pasufleravimais: „Pažiūrėk po staltiese“, „Pažiūrėk po sofa“. Kai vaikas suranda paslėptą daiktą ar daiktus, paprašykite jo įvardinti, ką jis rado: „Vieną kaladėlę“ ar „daug kaladėlių“.

2. Traukinukas

Pastatykite iš kaladėlių ar kitų turimų daiktų „traukinuką“. Statydami jį, atkreipkite dėmesį į kaladėlių kiekį ir dydį. Paprašykite vaiko išrinkti didžiausią kaladėlę (ir sakykite „paimk didelę kaladėlę“) – ji bus traukinio lokomotyvas (varomoji traukinio dalis), o  mažesnės kaladėlės- vagonai. Kai traukinuką pastatysite, paklauskite mažylio, kiek traukinys turi vagonų (daug), o kiek – lokomotyvų (vieną)?

3. Atnešk, ko prašau

Paprašykite vaiko iš pradžių atnešti vieną kaladėlę, o vėliau – daug kaladėlių. Kai jis tai supranta ir įvykdo, pasunkinkite užduotį, sakydami: „Atnešk daug kaladėlių ir vieną lėlę“. Mokinkite vaiką suprasti skirtumą tarp „daug“ ir „vienas“. Panašų pratimą galima žaisti išėjus pasivaikščioti su lapais, kaštonais, akmenukais.

Patarimai

  • Vieną žaidimą žaiskite ne ilgiau kaip 5 -7 minutes
  • Jeigu mažylis kažko nevykdo, nieko tokio, neverskite jo kartoti, o pabandykite po kelių dienų ar savaitės
  • Nepamirškite pagirti mažylio ir pasidžiaugti sėkme gerai atlikus užduotį

Kokius lavinamuosius žaidimus jūs žaidžiate namie su vaikais?