29-30 savaitės: kurkite miego ritualus!

29-30 savaitės: kurkite miego ritualus!

30. Jun 2010, 08:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 29-30 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu

Pušku pušku! Tavo mažyliui patinka žaisti vonioje su vandeniu? Gal jam patinka ir aptaškyti tave? Bet jei apsitaško ir savo veiduką, gal ima verkti? Yra žinoma, kad maudynių metu vystosi primieji žaidimo įpročiai.

Šiame vystymosi etape tavo vaikutis turbūt jau moka stabiliai sėdėti, o tai žaidimą daro patrauklesnį, jis perpila vandenį į formeles ir pan.

Kad žadimas būtų dar patrauklesnis, piltuvėliu ar laistytuvėliu pilk vandenį iš viršaus – taip mažylis galės gaudyti ir žaisti su vandens srove.

Jei žinai kokią nors linksmą dainą, padainuok ją ir įtrauk į šį smagų procesą ir kūdikį.

Mažylio priežiūra

Kaip tavo vaikutis miega naktimis? Ar jis išmiega visą naktį? Ar tu atsibundi kas valandą ir ramini jį? Kai vaikučiui jau šeštas mėnuo, daugiau skirk laiko ritualams prieš miegą, kad jis geriau miegotų.

Pats laikas mažylį pratinti užmigti savarankiškai. Tačiau atmink, kad vieniems užmigti patiems yra lengva, kitiems be galo sunku. Svarbiausia, kantrybė – nes miegojimo režimo įvedimas – sudėtingas procesas.

Tu ir tavo šeima

Niekas ir nesako, kad tėvais būti lengva. Bet tu turbūt net neįtarei, kad reikės tiek kantrybės ir pastangų.

Per paskutinius septynis mėnesius tu ir tavo gyvenimo partneris turbūt pavargote nuo nuolatinio vaikučio verksmo, naktinių valgymų, sauskelnių keitimo... Juk visa tai reikia suderinti ir su kasdienėmis pareigomis. Jei jaučiatės išties išsekę, pats laikas susėsti ir sudėlioti prioritetus, kad būtų lengviau viską sukontroliuoti.

O ar žinojai, kad įtraukti medų į vaiko racioną nepatariama iki metų?

Gydytojai nerekomenduoja iki metų kūdikiui duoti medaus, nes jame yra bakterijų, galinčių sukelti botulizmą. Bakterijos, esančios meduje, patekusios į vaiko skrandį, gali iššaukti toksinus, kurie sukelia šią ligą.

02. Feb 2015, 16:35

ir jis atsigelia ir kaska darau garsai.ir galite padert man.esu jauna mama...

02. Feb 2015, 16:32

labukas mamytes gal galite paderti kad mano mazilis pats uzmigtu jam 6 menesai.nzn ka daryt.

25. Apr 2011, 22:10

pandyk pratint prie garso nznau diena kad butu kuo didesnius (su protu) triuksmas ir gal laikuj ejnant nakty taip jautrej nereguos😀

10. Jul 2010, 23:56

o jau maudynės kaip patinka! 😉

30. Jun 2010, 17:07

Neduok nakti pieno o tik vandeni ir nebesikels

30. Jun 2010, 15:02

Oj kas del taskymosi vonioje tai taip jau kaip duoda malt kojytem tai visa slapia lieku😃

30. Jun 2010, 14:57

Mano mazius kartais viena suzmiega, o kartais reik biski pasupuot, bet kuo toliau tuo dazniau pats uzsnusta, bet zinoma musu lovoje, tada tenka pernesti

30. Jun 2010, 11:23

aciu isanksto uz patarimus, viska isbandysiu ko nebandziau.........

30. Jun 2010, 11:19

labutis visoms mamytems. as labai noreciau suzinoti kaip man reiktu ivesti miego rezima? padekit jau daug visokiausiu budu isbandziau, bet man nepavyksta. mano mergytei jau yra1m ir 1men. dar pakolkas pati maitinu. naktimis keliames kas valanda,jautrumas tiesiog nerealus, negaliu islipti is lovos kad ji nepabustu, namuose turi buti ramu kad ji nors truputi pamiegotu. visi ramina sako isaugs. as jau prarandu vilti kada galesiu ramiai nors viena nakti ramiai ismiegoti.....

30. Jun 2010, 11:06

Mūsų miego ritualai jau suformuoti prieš 2 mėnesius

30. Jun 2010, 09:33

MES turim miego ritualus 😀