27-28 savaitės: Baiminatės ausų infekcijos

27-28 savaitės: Baiminatės ausų infekcijos

24. Jun 2010, 08:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 27-28 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu 

Tavo vaikutis paskutiniu metu labai daug kalba? Šiuo metu jis pradeda leisti įvairius naujus garsus, bando intonacijas, eksperimentuoja su savo balsu.

Nors mažylis dar nekalba suaugusiųjų kalba, tačiau bando mokytis suprasti Tavo pasakytus žodžius. Svarbu pradėti skaityti vaikiškus eilėraštukus, užsiimti žaidinimais.

Gal tau ir atrodo nuobodūs tie patys kupletai, tačiau vaiko vystymuisi jie labai svarbūs ir naudingi.

Kartok eilėraštuką ar tą pačią dainelę kelis kartus, pasistenk tuo vaikutį sudominti – įjunk jo rankytes ir kojytes. Tokiu būdu mažylis išmoks dalykų eigą ir pats vėliau galės kartoti tavo pasakytus žodžius.

Mažylio priežiūra

Kodėl vaikai tokie imlūs ausų infekcijoms? Skirtingai nei suaugusiųjų, mažylių ausų kanalai yra labai maži, bet platūs, tad jose lengvai kaupiasi siera ir skysčiai, todėl bet kokiai bakterijai, patekusiai per nosį ar gerklę, lengva patekti ir į vidurinę ausį.

Nežiūrint į tai, kad ausų infekcijos nepritraukia kartu kitų ligų tačiau kartais su ausų skausmu prasideda šie negalavimai:

- Dirginimas;

- Karščiavimas

- Apetito stoka;

- Vėmimas

- Silpnumas.

Jei manai, kad tavo vaikui prasidėjo ausų infekcija, nedelsdama skambink gydytojui.

Tu ir tavo šeima

Jau tapote tėvais, kasdieniniai rūpesčiai užgulė pečius. Tačiau nepamirškite, kad turite krikšto tėvus, senelius, kurie taip pat gali retkarčiais padėti prižiūrėti ir auklėti vaikutį.

O jei dar neturite krikšto tėvų, renkantis juos atsižvelkite į šiuos kriterijus:

-Asmenybė. Ar pasiruošę šie žmonės emociškai būti atsakingais už jūsų mažylį?

-Finansai. Ar gali jie išlaikyti vaiką?

-Amžius. Ar jie pakankamai jauni ir kupini energijos sulaukti, kol užaugs tavo mažylis?

-Vertybės. Ar šių žmonių vertybės ir auklėjimo metodai sutampa su tavo požiūriu į gyvenimą?

-Gyvenamoji vieta. Ar jie gyvena tame pačiame mieste?

O ar tu žinojai, kad šio amžiaus vaikutis jau turi mėgstamiausią žaisliuką ir antklodę? Tėvai negali būti visuomet šalia, todėl vaikai jaučia tam tikrą prieraišumą prie kokio nors daikto, kuris suteikia jiems saugumo ir komforto jausmą.

 

25. Apr 2011, 22:03

Aha maniske ir jau varo savo kalba mamama ar kai valgyt nori amamamam😃D bababa dar pasako ,taip pat dar nesedi bet spiruokliuoja ir stojas iskart😀

17. Dec 2010, 11:37

Maniskis taria MA-MA, kartais pasako kazka panasaus i DAR (kai kose valgo). Sunkiai uzmiega - tik ant ranku. Nakti keliasi kokius 5 kartus pavalgyti MP, tada iskart uzmiega (miegame vienoje lovoje). O dantuku dar neturime nei vieno. kas dar? Sedeti dar nepradejo, bet vartosi labai gerai, vartymasi paverte zaidimu. Bando ropoti, daznai spyruokliuoja kojytemis atsigules ant pilvo ir pakeles uzpakali, tikriausiai greitai ropos, gal tuomes ir sedeti prades 😀 Jam labiau patinka iskart atsistoti, bet ne sedeti.

24. Jun 2010, 17:40

taip, šis laikotarpis tai tikra burbuliacija 😃