25-26 savaitės: naujos vystymosi viršūnės

25-26 savaitės: naujos vystymosi viršūnės

15. Jun 2010, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 25-26 savaites.

Žiūrėk, kaip aš augu

Šią ar jau kitą savaitę mažylis pasieks naujas viršūnes savo vystymesi – pradės sėdėti. Gal ir dabar jis jau nori sėdėti, pasilaikydamas rankomis, kad išlaikytų pusiausvyrą.

Šiomis savaitėmis pamažu sustiprės vaiko stuburo raumenys tiek, kad jis pats galėtų sėdėti be atramos. Tačiau kai kurie tokio amžiaus vaikučiai sėdėdami dar gali svyruoti į abi puses ir griūti.

Sėdėjimo poza leidžia kūdikiui geriau pažinti pasaulį ir daryti naujus atradimus, pavyzdžiui, žaisti sėdint žymiau įdomiau. Rankos laisvos, todėl mažylis gali pasiekti norimą žaislą.

Mažylio priežiūra

Tavo mažylis jau turbūt ragauja suaugusio maisto ir yra pasiruošęs naujiems skoniams. Pradėk jį pažindinti su daržovių košėmis, daržovėmis, pavyzdžiui, morkomis, avokadu, moliūgu ar bulvėmis.

Gali duoti ir nesaldų jogurtą, tačiau atmink, kad dėl šio pieno produkto vartojimo turi pasitarti su gydytoju, kad išvengtumėte alergijos ar kitų nemalonių siurprizų.

Kai jau vaikas susipažino su pirmuoju primaitinimu ir kietu maisteliu, gali duoti paragauti ir saldesnių vaisių – kriaušių ar obuolių piurė. Visai mažiems patartina duoti gerai pertrintą piurė. Jei jau vaikas yra 7 mėnesių amžiaus, tada galima maiste palikti ir nedidelių gumuliukų.

Norint išvengti alergijos, gydytojai pataria iki metų neduoti kiaušinio trynio, žemuogių, medaus, riešutų, citrusinių vaisių. Žinoma, kiekvienas vaikas individualus, bet eksperimetuoti visgi nereikėtų.

Tu ir Tavo šeima

Iki kūdikio gimimo auginai naminį gyvūnėlį, kuris gaudavo visą tavo dėmesį ir šilumą? O kaip dabar gyventi kartu su juo ir kūdikiu? Štai keli patarimai:

-niekada nepalik šuns vieno su vaiku be priežiūros. Net gi pats taikiausias gyvūnas gali netyčia nuskriausti kūdikį ar atvirkščiai.

-elkis su savo mylimu gyvūnėliu kaip ir anksčiau švelniai, skirk jam taip pat dėmesio. Jei tau pačiai nebėra laiko pasivaikščioti su šuniuku lauke, rask, kas tai padarys už tave.

-dresiruok savo gyvūną. Pagrindinės komandos – sėdėt ir gulėt, pavyzdžiui, šunims yra labai svarbios. Jei tokių komandų tavo šuo nežino, niekada nevėlu išmokyti.

O ar žinojai, kad net jei tavo mažylis ir išmoko sėdėti, palikti jį vonioje vieną nėra saugu?

Niekada nepalik vonios kambaryje jo vieno. Netikėti kritimai gali įvykti per sekundę, o kelių centimetrų vandens vonioje užteks nelaimingam atsitikimui.

O ką tavo mažius jau mokėjo tokio amžiaus? 

16. Jun 2011, 09:24

😀

15. Jun 2011, 13:34

jejau kokia grazuolyte

15. Jun 2010, 13:45

as irgi daviau neperseniausiai

15. Jun 2010, 11:04

o aš duodavau žemoges tokio amžiaus 😉