23-24 savaitės: Vaikai – brangus malonumas

23-24 savaitės: Vaikai – brangus malonumas

10. May 2010, 08:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 23-24 savaites/ 

Žiūrėk, kaip aš augu 

Trys, du, vienas…saldžių sapnų, mažyli! Jeigu būtų viskas taip paprasta! Šiame amžiuje vaikai paprastai miega du kartus per dieną. Kartais mamytės šį vaikučių miego laiką stengiasi išnaudoti – suspėja per tą laiką padaryti būtiniausius darbus namie.

Kiekvienas mažylis – individuali asmenybė, todėl ir dienos režimas skiriasi. Kai kurie vaikai miega kelis kartus per dieną, kiti tik snūduriuoja kartą per dieną. Paprastai tokio amžiaus mažyliai miega ryte, pietų metu ir vakare.

Tačiau yra kūdikių, kurie praleidžia vakaro miegą, o tai leidžia tėveliui daugiau laiko praleisti su juo. Kad ir koks bebūtų vaikučių miegas, atmink – visi jie turi savo režimus.

Kūdikio priežiūra

Tu dar maitini krūtimi? Sveikintina! Gydytojai mano, kad iki metukų motinos pienas būtinas vaikui, kad gautų visus reikalingus vitaminus ir sustiprėtų imuninė sistema.

O vėliau, kai vaikui jau sukaks metukai, gali galvoti apie maitinimo krūtimi nutraukimą, tačiau tai nuspręsti gali tik Tu pati. Tik mama gali suprasti, kad jau atėjo tas metas.

Tu ir tavo šeima

Turbūt tavęs niekas neįspėjo, kad vaikai – „brangus malonumas“. Galbūt būtent dabar jaučiate nepakankamą šeimos biudžetą: išlaidos sauskelnėms, higienos priemonėms, draužėliams, vežimėliui, žaislams, autokėdutei, vizitams pas gydytojus…

Tam, kad galėtumėte kontroliuoti šeimos poreikiams išleistus pinigėlius, siūlome susikurti planuotų išlaidų Kalendorių. Tai leis suprasti, kokie daiktai išties būtini, o kokių vertėtų atsisakyti. Netgi tokia smulkmena kaip kasrytinis kavos puodelis su bandele po mėnesio išaugs iki apvalios sumelės.

Ar žinojai, kad pagrindiniai vaikučio žarnyno pokyčiai prasidės vos tik jis ims valgyti kietą maistą? Suaugusiųjų valgis padarys mažylio išmatas kietas, tamsias, atsiras kvapas. Anksčiau ar vėliau lauk tokių pokyčių!

31. Dec 2010, 17:54

tik karunos betruksta 😀

14. Sep 2010, 16:26

mano mazylis per diena miega 2-3 kartus,bet labai trumpai,po 15-20 min,dantukai ramybes neduoda 😀

10. May 2010, 14:07

manoji tai miega 3-4 kartelius, nors tas miegas kartais būna tik 20-30 min 😉

10. May 2010, 11:34

tai jau tikrai kad brangus😃 bet uz toki turta negaila ir moket😀