17-18 savaitės: visas pasaulis – žaidimų aikštelė

17-18 savaitės: visas pasaulis – žaidimų aikštelė

29. Mar 2010, 09:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 17-18 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu

Pasaulis tavo mažyliui – didžiulė žaidimų aikštelė, kurioje kiekvienas daiktas ar žmogus – vis kitas žaisliukas, su kuriuo susipažinti galima burnyte ir rankytėmis.

Nesijaudink, jei negali sau leisti mažyliui nupirkti brangių, vystymuisi naudingų žaislų. Namie esami daiktai, pavyzdžiui, medinis šaukštas, bus ne mažiau įdomus vaikučiui patyrinėti nei pirkti daiktai iš parduotuvės.

Tu ir pati gali padaryti žaisliuką iš plastikinio buteliuko, į jį sudėdama spalvingas sagas arba makaronus, ryžius ir kt.

Dar įdomiau bus, jei į buteliuką įpilsite vandens – tuomet įvairiaspalviai daikčiukai plaukios.

Kūdikio priežiūra

Nori nueiti į kiną arba skirti popietę tik sau? Vienintelė problema – maitini krūtimi ir negali palikti vaiko ilgam, nes baiminiesi, kad jis nevalgys iš buteliuko? O gal pati neduodi kūdikiui buteliuko, kad jis neatsisakytų krūties?

Nesvarbu, kokia iš išvardintų problemų tave kankina, - naudok puoduką ir problema išspręsta!

Šiame amžiuje jau galima mažyliui duoti gerti ir specialaus puodelio – tai leis tau šiek tiek atsipūsti ir kartais galėsi ištrūkti iš namų

Tu ir Tavo šeima

Jei planuoji grįžti į darbą artimiausią mėnesį, tad jau laikas pagalvoti, kas prižiūrės mažylį – auklė, močiutė, tėtis ar gera draugė – svarbiausia, kad rastum žmogų, kuriuo pasitiki.

 Įdomūs faktai

-Ar žinai, kad mažyliui labiausiai patinka žaisti, mėgaujantis oro voniomis?

-Jei naujagimiui labiau patinka būti aprengtam, tai 4-5 mėnesių kūdikis puikiai jaučiasi nuogas arba tik su sauskelnėmis. Tai leidžia jiems suprasti skirtumą tarp to, kada jie aprengti ir nuogi.

-Tačiau nepamiršk nuolat patikrinti, ar kūdikis jaučiasi jaukiai – ar kartais nešalta jam.

30. Mar 2010, 18:34

aha, namiskis irgi megsta be pamperso buti, geriausia visai nuogas. oi kaip jis dziaugiasi tomis akimirkomis. o kai pradedu rengti, tuoj i asaras .....

30. Mar 2010, 00:32

taip, sutinku, kad patys geriausi žaislai - namie esantys daiktai 😃

29. Mar 2010, 16:40

aha mano irgi, tada kojytes ciupinejas, visas spurda, krykstauja, grazu ziuret😃

29. Mar 2010, 15:34

maniskis dievina buti be sauskelniu😉

29. Mar 2010, 13:51

Visa tiesa parašyta 😀