15 taisyklių, kurias būtina žinoti perkant žaislus

15 taisyklių, kurias būtina žinoti perkant žaislus

13. Jul 2017, 10:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos specialistai pateikia keletą pagrindinių patarimų, į ką atkreiptį dėmesį perkant žaislą įvairaus amžiaus vaikams. Tai svarbu! 

1. Apžiūrėkite, ar žaislas paženklintas, ar sudėtingas žaislas turi naudojimo instrukciją.

2. Perskaitykite ženklinimo etiketę, žaislo surinkimo ir naudojimo instrukciją ir saugos patarimus. Pagalvokite, ar žaislas tiks vaikui pagal amžių.

3. Įsitikinkite, ar žaislas, jos konstrukcijos neturi aštrių briaunų, smaigalų.Ar tarp judančių detalių nėra tokio dydžio tarpų, į kuriuos galėtų įstrigti pirštas?

4. Įvertinkite, ar triratukas, automobiliukas ar kitas žaislas, kuris turi išlaikyti vaiko svorį, yra pakankamai tvirtas ir stabilus. Konstrukcijos irimai gali sukelti pačias baisiausias pasekmes.

5. Žaisliniai šaunamieji ginklai su 6 mm šratais ir kitokiais svaidiniais gali būti pavojingi.

6. Timpos gali būti pavojingos net ir tada, kai šaudymui pridėti minkšti svaidiniai. Vaikas visada gali panaudoti kitą svaidinį, pvz.akmenuką.

7. Burniniai žaislai (švilpukai, dūdelių antgaliai) kelia užspringimo pavojų net ir vyresniems nei trejų metų vaikams.

8. Žaisluose esantys stiprūs magnetai pavojingi prarijus du ar daugiau. Jie gali užkimšti žarnyną ar net jį perplėšti.

9. Karnavalinėse kaukėse turi būti pakankamas vėdinimo plotas, kad vaikui neptritrūktų oro. Karnavaliniai kostiumai neturi būti pagaminti iš lengvai užsidegančių medžiagų. 

10. Žaislo, skirto iki 3 metų amžiaus vaikams, konstrukcijoje, neturi būti lengvai nuplėšiamų smulkių detalių. Mažylis gali jomis užspringti ar uždusti. 

11. Žaislo korpusas turi būti pakankamai tvirtas, kad nesudūžtų jį numetus ar ant jo užlipus. Duženų briaunos gali sužaloti vaiką.

12. Tempiamų žaislų virvelės gale neturi būti detalės, galinčios padėti virvelei sudaryti kilpą, nes tai kelia pasismaugimo pavojų.

13. Laikas nu laiko reikėtų peržiūrėti žaislus ir išmesti sulūžusius. Apsaugosite vaikus nuo užspringimo ir susižeidimo.

14. Žaislo pakuotę – ploną plastiko maišelį – vaikas gali užsimauti ant galvos. Tai pavojinga, jei maišelis neperforuotas.

15. Saugokite žaislo ženklinimo etiketę ir pirkimo kvitą. Tai suteiks galimybę pateikti pretenziją dėl žaislo saugos ar kokybės. 

Rubrika "Huggies® žaidimų aikštelė" - apie tai, kaip žaisti ir kokius žaisliukus rinktis

 

20170629135136-28182.jpg