15 patarimų perkant žaislus vaikams

15 patarimų perkant žaislus vaikams

08. Dec 2010, 09:00


Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos specialistai pateikia keletą pagrindinių patarimų, į ką atkreiptį dėmesį perkant žaislą įvairaus amžiaus vaikams. Tai svarbu!

 

1.Apžiūrėkite, ar žaislas paženklintas, ar sudėtingas žaislas turi naudojimo instrukciją.

 

2.Perskaitykite ženklinimo etiketę, žaislo surinkimo ir naudojimo instrukciją ir saugos patarimus. Pagalvokite, ar žaislas tiks vaikui pagal amžių.

 

3.Įsitikinkite, ar žaislas, jos konstrukcijos neturi aštrių briaunų, smaigalų. Ar tarp judančių detalių nėra tokio dydžio tarpų, į kuriuos galėtų įstrigti pirštas?

 

4.Įvertinkite, ar triratukas, automobiliukas ar kitas žaislas, kuris turi išlaikyti vaiko svorį, yra pakankamai tvirtas ir stabilus. Konstrukcijos irimai gali sukelti pačias baisiausias pasekmes.

 

5.Žaisliniai šaunamieji ginklai su 6 mm šratais ir kitokiais svaidiniais gali būti pavojingi.

 

6.Timpos gali būti pavojingos net ir tada, kai šaudymui pridėti minkšti svaidiniai. Vaikas visada gali panaudoti kitą svaidinį, pvz.akmenuką.

 

7.Burniniai žaislai (švilpukai, dūdelių antgaliai) kelia užspringimo pavojų net ir vyresniems nei trejų metų vaikams.

 

8.Žaisluose esantys stiprūs magnetai pavojingi prarijus du ar daugiau. Jie gali užkimšti žarnyną ar net jį perplėšti.

 

9.Karnavalinėse kaukėse turi būti pakankamas vėdinimo plotas, kad vaikui neptritrūktų oro. Karnavaliniai kostiumai neturi būti pagaminti iš lengvai užsidegančių medžiagų.

 

10.Žaislo, skirto iki 3 metų amžiaus vaikams, konstrukcijoje, neturi būti lengvai nuplėšiamų smulkių detalių. Mažylis gali jomis užspringti ar uždusti.

 

11.Žaislo korpusas turi būti pakankamai tvirtas, kad nesudūžtų jį numetus ar ant jo užlipus. Duženų briaunos gali sužaloti vaiką.

 

12.Tempiamų žaislų virvelės gale neturi būti detalės, galinčios padėti virvelei sudaryti kilpą, nes tai kelia pasismaugimo pavojų.

 

13.Laikas nu laiko reikėtų peržiūrėti žaislus ir išmesti sulūžusius. Apsaugosite vaikus nuo užspringimo ir susižeidimo.

 

14.Žaislo pakuotę – ploną plastiko maišelį – vaikas gali užsimauti ant galvos. Tai pavojinga, jei maišelis neperforuotas.


15.Saugokite žaislo ženklinimo etiketę ir pirkimo kvitą. Tai suteiks galimybę pateikti pretenziją dėl žaislo saugos ar kokybės.

 

Parengta pagal Valstybinę ne maisto produktų inspekciją (www.inspekcija.lt)

 

 

08. Dec 2010, 16:46

stengiuosi nuo pat mazumes atkreipti demesy ka perku ir kokia kaina bei kokybe na ir zinoma sudetis....grazinti dar neteko,bet ir aplenkiu tokias parduotuves pvz.uz viena eura ten zaislai trapus,kenksmingi ir mazylis gali tikrai rimtai susizaloti.Dabar mums jau 3 metukai ir jau pastebiu,kad maniske pamego skudurines leles ir gimtadienio proga gavo didziuly gera leliu vezimely....tai artimiausiu metu bruzins po kambary iki kol kito zaislo uzsimanys😃

laurora laurora 08. Dec 2010, 10:55

jei zaislas pigus, niekas nekreips demesio i pretenzijas. sakys, kad pagal kaina ir kokybe. arba, kad patys namie sulauzem. ypac nepasigincysi prekybos centruose. nebent prie pardaveju ispakuosi ta nekokybiska zaisla. na, o rimtesneje parduotuveje, tai apkeicia. man taip buvo su muzikine karusele - parsinesiau namo, surinkau ir pamaciau, kad truksta 1 detales.