15-16 savaitės: neleisk, kad nepageidaujami kitų patarimai darytų Tau įtaką!

15-16 savaitės: neleisk, kad nepageidaujami kitų patarimai darytų Tau įtaką!

17. Mar 2010, 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 15-16 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu!

Tu judini raudoną gražų barškutį priešais mažylį, ji siekia rankutėmis, norėdamas jį pagauti, tačiau kol kas nepavyksta. Tokiame amžiuje tai normalu. Nes rankų ir akių koordinacija kol kas dar tik lavėja.

Truputį kantrybės ir greitai mažylis lengvai koordinuos savo rankutes ir akis.

Kūdikio priežiūra

Pleiskanų luobelė – jei mažylio galva pasidengs ruda ar gelsva pleiskanų plutele, nėra ko nerimauti!

Tam, kad būtų širdžiai ramiau, gali pasinaudoti šiuo receptu – ištepk galvytę vaikišku aliejuku ir palik jam įsigerti 15 minučių, o po to gali vata ar šukytėmis lengvais judesiais pabraukti per luobelę. Paprasti šampūnai gali dar labiau sausinti odelę ir luobelė vis didės.

Jeigu su šia problemėle pačiai nepavyksta susitvarkyti – paklausk patarimo gydytojo.

Tu ir Tavo šeima

Artimieji ar giminės gali pradėti patarinėti, kokiais atvejais ir kaip geriau teisingiau elgtis auginant kūdikį. Visada pasvarstyk ir įvertink visus patarimus, jei manai, kad kažkurie jų yra naudingi – išbandyk.

Tačiau neleisk, kad nepageidaujami patarimai darytų Tau įtaką, nes juk tik Tu žinai, kas geriausia tavo mažyliui. Jei peršamas patarimas ar siūlymas tau netinka, padėkok ir nueik. Jei nueiti nėra kur, pavyzdžiui, nuo anytos...gali atsakyti kažką panašaus: „Labai vertinu Jūsų patarimus, tačiau, manau, kad mes elgiamės teisingai!“

Įdomus faktas

Ar žinai, kad mažylio oda labai jautri saulės spinduliams?

Tavo kūdikiui labai reikalinga apsauga nuo saulės. Stiprūs nudegimai vaikystėje padvigubina riziką susirgti odos vėžiu suaugus.

Deja, vaikučiams iki šešių mėnesių jokių kremų ir losjonų nuo saulės naudoti negalima, nes neįrodyta, kad cheminė jų sudėtis saugūs vaikams. Tačiau mažylio odą gali apsaugoti drabužėliais, kepurėle ar pridengdama antklodėle vežimėlyje.

05. Jun 2010, 21:47

Na manau tiek informacijos uztenka, aplamai nereikia is tu vaiku perdaug noreti , juk jie irgi su savo charakteriu gimsta , geriausia ,kai viskas vyksta taip , kaip vaikutis gali ir nori, aisku padedi laveti Jam reikia , bet tai viskas ..skubinti nieko nereiketu ir taip nepajusim kaip musu mylimiausieji uzaugs😘 o del patarimu tik mamu ir vaiku rysys atskleidzia ko jiems reikia, mes (mamos) bunam su jais kiaura para uz tai mes geriausiai viska ir zinom 😀))

17. Mar 2010, 17:41

taip, patarimų lavina pasipila iš visų pusių 😃

17. Mar 2010, 16:40

man tai nieks nieko nepatarineja kartais bunu pati paklausiu ko ir nieks negali nieko atsakyt, atrodo kaip vaiku butu netureje 😀

17. Mar 2010, 13:14

Dar ligoninėje būnant turėjau omeny 😛

17. Mar 2010, 13:14

Patarinėt tai jau pradeda vos tik namie naujagimis pasirodo, o jei tiksliau tai jau aplankyt atėję žarsto patarimus mamos ir anytos močiutės. . . 😃

17. Mar 2010, 10:38

nieko gudro neparaso parasytu ka turi jau moket daryt vaikas ar panasiai ☹