13-14 savaitės: pasirūpink saugumu

13-14 savaitės: pasirūpink saugumu

15. Feb 2010, 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 13-14 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu!

Kaip prisidėti prie savo vaikučio vystymosi? Bendrauk su juo!

Mažylio bendravimas su mama ir kitais artimais jam žmonėmis skatina smegenų vystymosi aktyvumą.

Girdėdamas kalbant mamą ir tėtį, besimaudant vonelėje, žaidžiant ar keičiant sauskelnes vaikutis pažįsta pasaulį – visi šie paprasti judesiai tam tikra prasme stimuliuoja jo tolimesnį vystymąsi.

Mažylio priežiūra

Tavo mažylis dar negreit pradės ropoti, tačiau apsiversti nuo nugaros ant pilvuko arba judėti nuo šono iki šono jau gali.

Būtent šiuo momentu būtina atidžiai stebėti dabar kiekvieną vaikučio judesį –nepalik jo ant paaukštintų paviršių be priežiūros, pavyzdžiui, ant sofos arba pervystymo lentos. Kartais užtenka sekundės, kad kažką pražiūrėti.

Naujų įgūdžių įsisavinimas suteikia vaikučiui tyrinėti butą ir aplinkinį pasaulį. Tau, kaip mamai, reikėtų nusileisti iki „vaikučio lygmens“, ant grindų ir apžiūrėti viską, kas gali būti pavojinga vaikučiui (aštrūs kampai ar pan.)

Būtinai apžiūrėk visus elektros kištukus. Kai vaikas pradės ropoti ir vaikščioti, bus jau vėlu – tad dabar jau numatyk visas situacijas, kurios gali būti pavojingos tavo kūdikiui.

Tu ir Tavo šeima

Įprasta šlapimo nelaikymo problema nėštumo metu net ir dabar gali kartais priminti apie save, kai juokiesi, kosi, bėgi ar šokinėji.

Daugumai moterų šią problemą padeda išspręsti paprasti Kegelio pratimai – įtempti ir atpalaiduoti tarpvietės raumenis. To niekas nepastebės, o tu atsikratysi varginančios problemos. Jei pačiai nepavyksta to išspręsti, kreipkis į gydytojus.

Įdomus faktas

Viskas, kas reikalinga vaikučio lytinių organų priežiūrai – muilas ir vanduo. Tik negalvok atitraukti odelės nuo berniuko „kraniuko“ ir plauti po ja, nes tai gali pakenkti. Varputės odelė labiau suminkštės 2-3 metais, o kai kuriems tai įvyksta tik lytinio subrendimo amžiuje.

24. Feb 2010, 15:37

Mano mazylei siandien jau 15sav , jinai labai rieciasi,sestis nori, bet su vartymusi vangiai pas mus.

16. Feb 2010, 23:09

mano dukrytei jau 15-ta savaitėlė prasidėjo, tai jau beveik apsiverčia, o jau riečiasi - sėstis nori 😉

16. Feb 2010, 19:35

Mūsų mažiulis daug guguoja rytais pasibudęs, net šnekinti nereikia, užtenka tik žiūrėti ir džiaugtis😀)). Vartytis dar nesivarto (dabar kaip tik eina 14 savaitė), bet kai pamperį keičiamės tiek duodasi, malasi, užpakalį kelia, kad man atrodo netrukus turėrų apsversti. Tai laukiam, kada toji dienelė ateis.

16. Feb 2010, 01:21

stengiamės daug su mažyle kalbėt, gal ir ji anksčiau prabils 😃

15. Feb 2010, 18:22

Mūsų mergytė tai beveik nešliaužiojo, ji iškart prie reikalo "Ant koju" 😃

15. Feb 2010, 13:09

mes irgi jau vartymosi laukiam😀

15. Feb 2010, 12:18

oj kaip bus smagu kai jau judresnis bus taj ne dabar guli ir nieko nedaro😀

15. Feb 2010, 10:37

maniskis ant pilvo apsiverte 3men ir 18 d...😉 jam 8,5 men... sliauzioja kaip patrakes.......... nespeju lekt ispaskos jei paleidziu... jau bando ir eiti... grazu ziuret😉 gaila kad taip greit jie auga........

15. Feb 2010, 09:59

Maniškis nešliaužiojo, tai sumažėjo rizika 😀 aš ir nešliaužiojau kaip mama sakė . . . Ir mažiau skalbimo 😃 o šiaip labai smagu matyti mažiuko pasiekimus, kai jau apsiverčia 😀

15. Feb 2010, 09:50

labai laukiau kol sustipres maziukas 😀