11-12 savaitės: mažylis pradeda kalbėti sava kalba

11-12 savaitės: mažylis pradeda kalbėti sava kalba

25. Jan 2010, 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau „Mamyčių klubo” paruoštą vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 11-12 savaites. 

Žiūrėk, kaip aš augu

Iki šio momento abu tėvai jau susitaikė su naujuoju tėčio ir mamos statusu. Be to, jie jau įgudo keisti sauskelnes, maitinti, žaisti ir pagaliau jaučia, kad viską daro teisingai.

Per paskutinius mėnesius jūs neblogai pažinot vienas kitą. Mamytė be problemų supranta visus kūdikio gestus, ne gali nuspėti, kada jis ims verkti. Jei visada reaguodavai į savo mažylio poreikius, jis pradės tavimi visiškai pasitikėti.

Šiuo laikotarpiu kūdikis žino, kad tu esi, ir tikriausiai tik tau šypsosi. Juk mamytė su juo praleidžia visą dieną.

Tu turbūt pastebėjai, kad kūdikis vis daugiau smalsauja ir domisi, kad vyksta aplink. Tu vis dažniau pradėsi girdėti, kaip mažylis kalba sava kalba.

Mažylio priežiūra

Jei nė karto nesusimąstei apie vaikų masažą, atėjo metas apie tai pagalvoti! Ekspertai mano, kad reguliarūs glostymai ir masažas – tai, ką būtinai reikia pabandyti.

Juk prisilietimai pagerina smegenų veiklą, virškinimo sistemos darbą ir net padeda geriau miegoti.

Nežiūrint to, kad masažas labai naudingas mažylio vystymuisi, yra ir paprasčiausia nauda, kad jūs kartu. Paguldyk vaikutį šiltoje, jaukioje ir ramioje vietoje. Išsitepk aliejuku rankas ir lengvais judesiukais masažuok jo kūnelį.

Glostydama kūdikį, atmink, kad tai darai kartu su juo. Jei jis ima kaprizintis ar verkti, atidėk masažą. Prieš pradėdama paklausk jo, ar nori masažo. Ir jei jo metu kūdikis pradeda nerimauti ar kažkuo nepatenkintas, nutrauk glostymus ir priglausk jį. Masažą reikia daryti tada, kai mažylis ramus.

Tu ir Tavo šeima

Ei, mamyte, tėveli, ar norite šiandien praleisti romantinį vakarą dviese? Jei tavo stebuklo minkštas temperamentas, gal jūs ir linksminotės visi kartu, tačiau jei ne – dabar pats tinkamiausias metas „pasimatymams“ su vyru.

Kaip smagu vis eiti į pasimatymus, dovanojant viens kitam dėmesį ir rūpestį. Žinoma, tokius vakarus riekia planuoti. Įtraukite į tai giminaičiu ar draugus, juk ir jums reikia pabūti dviese.

Jei maitini krūtimi, pamaitink prieš išeidama, nutrauk pienelio, kad vaikutis pabudęs nebūtų alkanas.

O žinojai, kad gali užšaldyti pienuką ir turėti jo atsargas? Kai nutrauksi pieną, atvėsink šaldytuve, po to įdėk į šaldiklį. Toks užšaldytas pienas galioja iki šešių mėnesių.

27. Jan 2010, 11:24

Kiekvienas vaikutis yra individualus 😀 Mano pipiriukas pradejo kalbeti savo kalba jau 6-oje savaiteje,tad ka cia pasiskaitineju,tai labai daug kas ir neatitinka mano situacijai 😀

25. Jan 2010, 14:15

mano mazius jau dabar kazka ten murma o jam da tik 8sav

25. Jan 2010, 12:00

Pritariu - smagu paskaityti, o man prisiminti 😀 gerai, kai yra kameros, fotoaparatai viską galima įamžinti 😀

25. Jan 2010, 11:12

visada be galo įdomu paskaityti apie vaiko vystymąsi. Ačiū MK 😉