10 savaitė: mažylis aptinka savo rankytes ir kojytes

10 savaitė: mažylis aptinka savo rankytes ir kojytes

11. Jan 2010, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais savo gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydama specialiai Tau paruoštą „Mamyčių klubo” kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 10-ąją savaitę. 

Žiūrėk, kaip augu!

Šią savaitę kūdikis pradeda pažinti savo rankutes ir kojytes. Jau turbūt pastebėjai, kaip jis mataruoja ore savo kojytėmis tarsi atliktų pratimą „dviratis“ ir stengiasi pasiekti žaisliuką.

Pradžioje kūdikio rankos ir akys dirba atskirai: pasiekti kurį nors daiktą, kurį mažylis pamatė, patikėk – jam tikrai nelengvas darbas, bet jam greitai pavyks.

Tuomet, kai kūdikis „atranda“ savo rankutes, ilgai jas tyrinėja ir būtinai „ragauja“, kokio jos skonio! Ir tai jau pasiekimas!

Kūdikio priežiūra

Jei Tu iš tų mamyčių, kurių vaikutis miega visą naktį, tuomet Tau pasisekė – mėgaukis tuo! Jei tavo mažylis blogai miega ir Tu kaskart keliesi pavargusi, kad duotum jam pažįsti krūtį, pagalvok, gal reikia keisti taktiką ir tradicijas, ir tuomet naktis taps poilsio metu.

Yra keletas variantų: miegoti su kūdikiu vienoje lovoje, palikti kūdikį po pirmojo maitinimo savo lovoje, palikti kūdikį miegoti jo lovytėje visą naktį, tačiau būtinai prie tėvelių lovos. Svarbiausia rasti tinkamą ir optimalų sprendimą, kuris tiktų ir Tau, ir Tavo mažyliui, ir visai šeimai.

Tu ir Tavo šeima

Nesijaudink, jei po gimdymo vis dar liko papildomi kilogramai. Prisimink, jog Tu 9 mėnesius auginai svorį, kad išnešiotum savo kūdikį, todėl nereikalingi kilogramai nedings per keletą dienų.

Jei kūdikį maitini savo pienu, turbūt pastebėjai, kad svoris krinta greičiau – taip ir yra, o tos mamytės, kurios maitina mišinėliais kūdikius, „nėštumo“ svorio atsikrato lėčiau.

Kaip bebūtų, nesvarbu, koks Tavo svoris, dabar svarbiausia – sveika mityba – tai svarbu ir Tau, kad išsaugotum jėgas augindama kūdikį, ir tavo mažyliui, kuris su Tavo pienu gauna visa, kas reikalinga.

Jei visgi papildomai kilogramai Tau neduoda ramybės, pabandyk užsiimti sportu ar mankšta – dabar Tau galima atlikti lengvus pratimus. Pasidomėk, gal Tavo mieste rengiami užsiėmimai mamytėms, kur galėtum ateiti kartu su mažyliu.

Puikus sportas – ilgi pasivaikščiojimai gryname ore, teigiamai veikiantys ir mamytę, ir vaikelį.

Ar žinojai, kad per 6 mėnesius gali kisti mažylio akių spalva?

Rudos ar tamsiai žalios akys paprastai lieka tamsiomis, o mėlynos arba pilkos akys gali ne vieną kartą pasikeisti nuo trijų iki šešių mėnesių.

19. Mar 2014, 22:48

nu pagaliau atkapsciau sia rubrika 😀 nu baisoka prisikalbet, bet jau kuris laikas kaip maziukas pratinasi uzmigti pats savo lovytej ir sekasi gan neblogai. Iki 8 savaites panasiai buvo tikras rankinukas. bet kai tekdavo raminti maziuka ir ieskoti del ko verkia tai oi kiek ivairiausiu raminimo metodu isbandyta. labiausiai padedavo standziau ivinioti i kaldryte, dabar labai megsta apsikabinti savo rankytemis i koki pleduka + sioske ir vaikas auksinis. O ekstra atveju padeda plauku dziovintuvas pilnu pajegumu 😀 ir aisku grauzia savo pirstelius skanauja kaip tikras vyras 😀

21. Jan 2010, 11:33

mano mazylis jau atrado savo rankytes, jos labai "skanios"😀 ir reikalingos paimamt zaisliuka😀

18. Jan 2010, 17:38

tik jau nepalikit vaikiuko miegot prie savęs vienoj lovoj, pripras jus matyt ir jaust prieš užmiegant ir tik pabudus, tai vėliau niekaip jo iš savo lovos neišprašysit.

13. Jan 2010, 11:41

tikrai taip,nereiks atpratinti,tik prisipirkom ju visokiu,nes pradzioj tai as buvau vaiksciojanti soske,sunku buvo... o dabar viskas gerai,kartais pasiulau,tai tik ziaugcioti pradeda,nu ir nereikia...😉

13. Jan 2010, 01:20

Maniškis taip pat čiulptuko neėmė, tad tik viena bėda mažiau nereiks atpratint 😉

12. Jan 2010, 23:52

Digna,maniske ir jo nepazysta,gal ir gerai,maziau komplikaciju paskui bus...

12. Jan 2010, 12:42

O taip,musu mažajai 13 sav.,tai rankyčiu iš burnytes neištraukia,vietoj čiulptuko,nes jo mes nepripažystam...

12. Jan 2010, 00:31

šiuo laikotarpiu kūdikėliui jo rankytės pačios skaniausios 😃

11. Jan 2010, 23:21

O po to ir ciulpia jas...😛geras jausmas buti Mama😀

11. Jan 2010, 21:10

Labai įdomu čia man 😀 Kiekviena karta skaitydama prisimenu, kaip augo mano dukterėčia būdama tokio amžiaus ir kaip naktelėmis vargdavome 😃 Ačiūūū už šią nuostabią rubrika 😉 🌷

11. Jan 2010, 10:26

matai kaip cia, o as galvojau ko mano vaikiukas zaislais nesidomi dar taj pasirodo nuo 10sav tik, o mano tik 6sav 😀

11. Jan 2010, 10:24

oi jo pamenu iki dabar spardo mane kaip miega lovoj 😃

11. Jan 2010, 10:21

patinka man cia pasiskaitineti.....

11. Jan 2010, 08:44

prisimenu ta vaizda kaip mano irgi pirma karta pamate kad ir rankytes ir kojites turi😃