10 būdų, kaip atpratinti nuo "jo didenybės" - ČIULPTUKO

10 būdų, kaip atpratinti nuo "jo didenybės" - ČIULPTUKO

12. Aug 2019, 08:56 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Dar gyvendamas mamos pilvelyje kūdikis mėgsta čiulpti. Naujagimis taip pat turi čiulpimo refleksą. Ne visi tėvai duoda mažyliui čiulptuką, tačiau kartais čiulptuko neima pats mažylis, nors tėvai ir siūlo jam įvairiausių formų bei spalvų...

Kartais nutinka taip, kad pripratęs prie jo, mažylis pats čiulptuko atsisakyti nenori ilgai. Labai ilgai.

Kada reikėtų atpratinti nuo čiulptuko?

Konkretaus amžiaus, kada reikėtų atpratinti nuo čiulptuko, nėra, bet…Manoma, kad bene palankiausias laikas atsisakyti čiulptuko yra pirmieji 18 mėnesių, tai yra iki pusantrų metukų.  

Kodėl reikia atpratinti?

Sąkandis  Jeigu mažylis labai ilgai ir intensyviai čiulpia čiulptuką (net virš trejų metukų), gali formuotis netaisyklingas dantukų sąkandis.

Vėluojanti kalbos raida. Čiulptukas, nuolat esantis vaiko burnytėje, trukdo jam “eksperimentuoti” su garsais žodžiais ir gali būti priežastimi vėluojančios kalbos raidos.  

Kaip atpratinti nuo čiulptuko?

Nusprendę atpratinti vaikelį nuo čiulptuko, būkite tikri, kad tai pats tinkamiausias laikas. Ne  itin gerai atpratinti nuo čiulptuko tada, kai mažylio gyvenime laukia kiti iššūkiai – pavyzdžiui, jis pradeda lankyti lopšelį ar yra nujunkomas arba jei šeimoje tuoj gims kitas mažylis. Tokiu atveju protingiausia būtų šiek tiek atidėti atpratinimą nuo čiulptuko. 

10 būdų tai padaryti:

1. Greitas atpratinimas

Tai gali pasirodyti labai “žiaurus” metodas – kai vieną dieną čiulptukas dingsta ir viskas, jo nėra. Turite nusiteikti, kad vaikui tai sukels nemažai streso ir.. isterijos. Reikia būti nuosekliems ir antrą dieną nepasiduoti vaiko prašymams vėl duoti čiulptuką. Žinokite, kad visiškam atpratimui nuo čiulptuko gali prireikti ir kelių savaičių.

2. Atpratinimas pamažu

Jeigu mažyliui čiulptuko reikia ir dieną, ir naktį, geriausias būdas pamažu atsisakyti čiulptuko – neduoti jo dieną, o miegui dar palikti. Pabandykite įvesti taisyklę, kad čiulptukas duodamas tik lovytėje, vaikui migdantis. Dieną pasistenkite paslėpti čiulptuką, kad mažylis jos nematytų, o jei netyčia ją prisimins, nukreipkite jo dėmesį, užsiimdami miela veikla.

3. Čiulptuko skonio ir kvapo pakeitimas

Kas tai galėtų būti, kad čiulptuko kvapas ir skonis mažyliui nepatiktų? Nesiūlome jo purkšti nuodingomis medžiagomis, žinoma, tai turi būti koks nors natūralus produktas. Pamerkite čiulptuką jį į kavą, pabarstykite druska ar pipirais, patrinkite skiltele česnako.

4. Keiskite vaiko įpročius

Jeigu mažylis turi įprotį prieš miegelį gerti pienelį ir tada gulti, šiek tiek pakeiskite šį ritualą, pasiūlydami po pieno pagraužti sausainiuką. Jo kramtymas mažyliui šiek tiek primins čiulpimo įprotį ir, galbūt, mažylis apsnūs. Aišku, nepamirškite po valgio prieš miegą išvalyti dantukų.

5. Nukirptas čiulptukas 

Tai gana veiksmingas būdas kai kuriems vaikučiams. Nukirpkite čiulptuko galiuką, ir paaiškinkite, kad dabar jis nebetinkamas naudoti. Greičiausiai iš pradžių vaikas nepatikės, bandys čiulptuką čiulpti, bet nieko nepavyks.

6. Pasiruošimas "Didžiajai dienai"

 Jeigu vaikas pakankamai “suaugęs”, t.y. jam 2 ar 3 metukai, jums gali praversti šis metodas. Pasirinkite kokią nors progą, pavyzdžiui, jo gimtadienį. Pasakykite, kad kai jam sueis 3 (ar 2), jis bus jau didelis ir jo čiulptukas nuo tada “nebeveiks”. Naktį prieš TĄ dieną nukirpkite mažą čiulptuko galiuką.

7. Čiulptuko atidavimas kažkam

Tai labai mėgstamas tėvų atpratinimo nuo čiulptuko būdas. Jei vaikelis supranta, ką reiškia dovanoti, įtikinkite jį atiduoti čiulptuką tam, kam jo labiau reikia – kokiam nors neseniai gimusiam “leliukui”.

8. Čiulptuko pametimas  

Paslėpkite čiulptuką taip, kad mažylis ir jūs “negalėtumėte” jo rasti. Leiskite mažyliui ieškoti čiulptuko. Pirmą ar antrą kartą galite dar “surasti” čiulptuką, bet vėliau jau paslėpkite visam laikui.  

9. Keičiu čiulptuką į žaisliuką 

Papasakokite, kad jei mažylis naktį padės čiulptuką po pagalve, ateis Mainų dėdė ir išmainys čiulptuką į dovanėlę. Čiulptuko nebebus, bet vaikas gaus norimą žaisliuką.  

10. Leiskite nuspręsti pačiam mažyliui 

Jeigu leidžiate vaikučiui nuspręsti pačiam, sutarkite, kad laikas atsisakyti čiulptuko ir jis turi teisę tą padaryti. Jei jis sutinka, išmeskite kartu čiulptuką į šiukšlių dėžę ar konteinerį. Kad būtų įspūdingiau, galite nutaikyti proga, kai atvažiuoja šiukšlių automobilis ir išmesti tada. O tada stebėkite, kaip jis išveža čiulptuką. Vėliau, kai mažylis prašys čiulptuko, priminkite, kad jis matė mašiną, jį išvežančią… 

Kad ir kokį metodą pasirinktumėte, patarimas vienas – būkite nuoseklūs ir kantrūs.

Kaip Tavo vaikas ir kada atsisveikino su čiulptuku?

Monikaliudax Monikaliudax 08. Sep 2019, 10:53

Mes niekaip neatsisako.. Nakčiai labai reikia....

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 12. Aug 2019, 09:36

Braške, kaip gražu 😀

Raudona braškė Raudona braškė 12. Aug 2019, 09:15

Sūnus labai žavėjosi gandrais. Pas senelius sodyboje kaipt ik gandrai išperėjo tris gandriukus, eidavome pažiūrėti jų kas vakarą. Tad čiulptuką pasitarę nusprendėm atiduoti gandriukams, nes juk jie dar mažiukai ir jiems reikia labiau. Pririšome prie helio baliono ir mažius pats jį paleido į dangų prie gandrų lizdo.