„Lėlės“ premjera mažiausiems: tirdami pasaulį, pažinkime ir save

„Lėlės“ premjera mažiausiems: tirdami pasaulį, pažinkime ir save

29. Mar 2022, 00:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Balandžio 1-3 dienomis Vilniaus teatras „Lėlė“ kviečia į naujausią premjerą – jauniausiems teatro žiūrovams skirtą spektaklį „Apie pasaulį“. Šiame lėlių ir objektų teatro vaidinime, skirtame vaikams nuo 1 metų, kūrėjai, pasitelkdami interaktyvaus, patyriminio teatro priemones, žiūrovams pasakoja apie pasaulio sukūrimą.

Spektaklio „Apie pasaulį“ režisierė J. Jukonytė, spektaklį kurianti kartu su dailininke Neringa Keršulyte ir žaisminga teatro „Lėlė“ aktorių komanda, naująją premjerą skiria pačiai jauniausiai auditorijai. „Apie pasaulį“ – tai pirmasis J. Jukonytės režisūrinis darbas lėlių teatro scenoje, kūrėja jau yra dalyvavusi daugelyje lėlių teatro, teatro kūdikiams ir vaikams kūrybinių procesų: Klaipėdos lėlių teatro spektaklyje kūdikiams „Labas mažyli“, šokio teatro „Judesio erdvė“ spektaklyje kūdikiams „Debesų gaudyklė“. Dabar menininkė, drauge su ilgus metus „Lėlės“ teatre kuriančia dailininke Neringa Keršulyte, kviečia mažiausius žiūrovus patyrinėti mus supantį pasaulį kartu.

Spektaklis, prasidedantis žolės šnarėjimu ir žodžiais „buskite“, kviečia į iš abstrakcijų kuriamą magišką pasaulį, kuriame dinamiškai keičiasi metų laikai ir veikia svarbiausi gamtos cikliškumą atskleidžiantys dėsniai (lietus, vejas, jūra, saulė, griaustinis ir pan.). Šią kelionę lydi vis pasikartojanti, išraiškinga aktorių nuostaba, kuri yra orientuota į kūdikių bei vaikų pasaulio suvokimą ir sudeda svarbiausius emocinius bei pažintinius spektaklio akcentus. Spektaklyje „Apie pasaulį“ žiūrovai sutiks daug įvairiausių „gyvų“ padarėlių: nuo vabzdžių iki naminių gyvūnėlių, nuo miško žvėrelių iki skrajojančių ir čiulbančių paukščių.

Anot spektaklio režisierės J. Jukonytės, „siekėme sukurti spektaklį patiems mažiausiems žiūrovams, kuris aiškintų pasaulį pasitelkiant vieną seniausių pasaulio sukūrimo mitų, atspindėtų Gyvybės medžio modelį ir turėtų ritualo formą, bet savo išraiška būtų lengvas, žaismingas, interaktyvus, paprastai suvokiamas vaikams iki 5 metų. Manau, kad pirmosios širdies jautrumo pamokos vaikui – tai pagarba medžiui, gėlei, gyvūnui, paukščiui, vabalėliui, kaip kitos formos gyvybei, bet vis tiek gyvai. Vaikas per gamtą gali pradėti save pažinti kaip jos dalį, o per senuosius archetipus ir mitus pažįsta save, kaip pasaulio, žmonijos narį“.

Po ilgesnės pertraukos Vilniaus teatro „Lėlė“ repertuare atsirasiančio spektaklio mažiausiems teatro žiūrovams kūrybinė komanda – režisierė J. Jukonytė, dailininkė N. Keršulytė, kompozitorius V. A. Jasaitis ir aktoriai Erika Gaidauskaitė, Šarūnas Gedvilas, Dovilė Keršytė ir Raimondas Klezys – kviečia mažuosius žiūrovus ir jų tėvelius žaisti, pasiduoti tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmui, ir užčiuopti visatą, kuri, pasak spektaklio autorių, slypi kiekvieno iš mūsų viduje.

Spektaklio vaikams nuo 1 iki 5 metų „Apie pasaulį“ premjera įvyks balandžio 1-3 dienomis Vilniaus teatro „Lėlė“ didžiosios scenos erdvėje. Spektaklio sukūrimą rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Vilniaus teatro „Lėlė“ informacija