"Clementoni" žaislinės planšetės testavimas

"Clementoni" žaislinės planšetės testavimas

11. Dec 2018, 14:11 ikke ikke
Mamyčių klubo dėka Kalėdos šiemet pas mus atėjo kaip niekada anksti :) Pirmąją Kalėdų dovaną gavo mūsų 2,2 metukų dukrytė - jai atiteko laimė testuoti žaislinę Clementoni planšetę. Kaip ir priklauso, dovaną ji rado po eglute (jau vien tai vaikui suteikė begalę džiaugsmo :) ).20181211140349-59883.jpg
 
Taigi, nieko nelaukę, puolėme dovaną išpakuoti. Pirmas įspūdis netgi man, mamai, kad labai ryškūs, spalvingi paveikslėliai, suprantami turbūt net metukų amžiaus vaikui.
Tačiau tai, kas vyko toliau, gerokai nustebino - dukrytė bandė su pirštu baksnoti ekraną, lyg liesdama tikrą planšetę ar telefoną. Su tikra planšete ji jau yra susidūrusi, kai retkarčiais vyras ar aš ja naudodavomės. Tačiau vėliau dukrytei parodžiau, kad reikia spausti 3 mygtukus planšetės apačioje ir kad kiekvienas mygtukas nurodo tam tikrą ikonėlę.
20181211135632-91578.jpg
Ikonėlių iš viso yra 9 ir visos jos primena tikrą mobiliojo telefono ar planšetės išdėstymą. Taigi yra laikrodis, fotoaparatas, sms, skaičiuotuvas, 3 skirtingų gyvūnėlių, 3 skirtingų raidžių ir geometrinių formų įvardijami garsai. Vaikas gali išmokti pirmąsias raideles, skaičiukus, formas, spalvas, kelis gyvūnėlius, jų tariamus garsus. Dar labai smagiai šokinėja blyksinčios švieselės, kai paspaudus mygtuką užsidega atitinkama ikonėle. Kuo mums labai pasitarnauja planšetė, tai, jog kaip tik dabar baigiame mokytis spalvų pavadinimus, o spalvų šioje planšetėje yra gausybė. 3 dideli mygtukai labai patogūs tiek vaiko rankytei, tiek ir suaugusiajam. Taip pat planšetėje yra dvi kalbos - lietuvių ir latvių.
20181211140820-35043.jpg
Tai, kas mano nuomone, yra labai didelis pliusas palyginus su kitais žaislais, yra labai aiškus garsas, visi žodžiai tariami aiškiai ir suprantamai. Deja, bet esame turėję žaislų, kur sunku būdavo suprasti ar apskritai kalbama lietuviškai, jau nekalbant apie tai, kas išvis sakoma.
Jei reiktų rekomenduoti žaislą pirkti kitam vaikui, rekomenduočiau pirkti vaikui iki kokių 1,5 metukų arba vaikui niekuomet nežaidusiam su tikra planšete ar mobiliuoju telefonu. Tenka pripažinti, kad auginame kartą, kuri susipažįsta su išmaniaisiais prietaisais labai anksti, tad žaislai, imituojantys juos, mažiau įdomūs.
Galų gale nusprendėme su vyru atlikti eksperimentą - sudėjome tikrą ir žaislinę planšetes kartu ir atvedėme dukrą į kambarį. Deja deja, bet suaugusiųjų "žaisliukas" nugalėjo :)
20181211140530-25691.jpg
Nepaisant to, planšetė šiuo metu yra dukrytės žaislas nr. 1, žinoma, galbūt vien dėl daikto naujumo, bet tiek spalvos, garsai, ryškios šviesos puikiai sugeba pritraukti vaiko dėmesį. :)
kodelcia kodelcia 12. Dec 2018, 15:14

Čia geras su tuo eksperimentu 😃