Žalioji arbata besilaukiant: taip ar ne?

Žalioji arbata besilaukiant: taip ar ne?

04. Dec 2018, 06:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Nėštumo metu gerti žaliąją arbatą galima, bet saikingai. Todėl, kad joje yra kofeino. Priklausomai nuo užplikimo trukmės, kofeino kiekis žaliojoje arbatoje gali būti šiek tiek mažesnis arba toks pat kaip ir juodos.

Pabandykite apsiriboti 200 mg kofeino per dieną, tai yra galite išgerti iki 3-4 puodelių žaliosios arbatos per dieną. Turėkite omenyje, kad 200 mg kofeino yra dienos norma, kuri gaunama iš įvairių šaltinių. Todėl būtina atsižvelgti, kiek suvartojate kavos, šokolado, gaiviųjų ar energetinių gėrimų per dieną.

20181203232720-21785.jpg

Geriausia, jei kasdien išgersite ne daugiau kaip vieną puodelį žaliosios arbatos. Manoma, kad žalioji arbata gerina nuotaiką, savijautą, nes turi daug natūralių antioksidantų.

Antioksidantai - tai cheminiai junginiai, kurie neleidžia suirti organizmo ląstelėms. Tyrimai rodo, kad antioksidantai padeda, kovojant su širdies ligomis, padeda turintiems aukštą kraujo spaudimą ar sergant kai kuriomis vėžio formomis.

Žalioji arbata stiprina dantis ir kaulus, o taip pat padeda sustiprinti imuninę sistemą.

Tačiau per didelis kiekis žaliosios arbatos gali trukdyti pasisavinti folio rūgščiai. Folio rūgštis - maistinė medžiaga, kurios ypač reikia per pirmąsias 12 nėštumo savaičių. 

Vargu, ar jums kasdien norėsis daug gerti žaliosios arbatos. Nėra oficialių gydytojų rekomendacijų dėl žaliosios arbatos vartojimo nėštumo metu. Tačiau, jei ją labai mėgstate, apsiribokite vienu ar dviem puodeliais per dieną. Tai bus tik į naudą.

Nepamirškite, kad žalioji arbata kaip ir kitų rūšių arbatos gali slopinti geležies pasisavinimą iš nemėsiškų maisto produktų. Todėl valgydami geriau neužsigerkite arbata.