Kodėl vienos pagimdo per porą valandų, kitos - per parą

Kodėl vienos pagimdo per porą valandų, kitos - per parą

02. Oct 2019, 09:53 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Pasak gydytojų ginekologų, pirmasis gimdymas dažniausiai trunka ilgiau nei vėlesni. Taip yra todėl, jog gimdos kaklelis iki gimdymo akimirkos nebuvo patyręs tokio išsipėtimo, ir jam reikia laiko, kad atsidarytų.

Gimdymo procesas prasideda tuomet, kai gimdos kaklelis pradeda atsidarinėti. Paprastai, per valandą jis atsiveria 1 cm (pilnas atsidarymas - 10 cm).

Pakartotinai gimdant, gimdos kaklelio atsidarymo trukmė ima trumpėti.

Tačiau būna, kad ir gimdant pirmagimį, jis atsidaro greitai. Kodėl taip? Viskas priklauso nuo gimdos kaklelio raumenų stangrumo – jei jis tvirtas, atsidarymui greitai nepasiduoda, tad šis procesas užtruks, gali praeiti ir gerokai daugiau valandų.

Kodėl vienos greičiau, kitos ilgiau gimdo – visa tai vyksta taip, kaip numačiusi gamta. To niekas nepareguliuos.

Tačiau, kaip bebūtų ir kiek betruktų gimdymas, neštumo metu galvokite tik apie tai, kad viskas praeis gerai. Teigiamas savęs nuteikimas labai svarbus viso neštumo metu ir ypač prieš pat gimdymą.

O kiek truko jūsų gimdymas?

Dovilė 1991 Dovilė 1991 11. Oct 2019, 12:17

Gimdyti visai nežadėjau, nebuvo laikas 😀 nuvykus pasikonsultuoti dėl cholestazės, po visų patikrų, informavo, kad gimdos kaklelis prasivėręs 6cm, keliavau iškarto į gimdyklą ir po 3h turėjau savo dukrytę ant rankų 😀

floryte floryte 03. Oct 2019, 20:28

Baisiausia, kai yra vasara, daugelis gydytojų atostogauja ir per pilnatį priveža daug gimdyvių. Tuomet gydytojai bando suregulioti gimdyvių gimdymo laiką skatinamaisiais. Suleidžia skatinamųjų ir net prisišaukti į gimdyklą jų neįmanoma, nes kažkurioje gimdykloje irgi, matyt, karštas veiksmas vyksta. Ech...Teko išgyvent tuos baisius sąrėmius belaukiat, kol kas teiksis ateit iki manęs... :-)). Tuomet keikiau tiek pilnatį, tiek vasaros metą :-). Gerai, kad nors vyras šalia buvo, tai buvo ką pasiuntinėt gydytojų ieškot. Per 8 valandas į šį pasaulį atvyko mano pūstažandė Augustė :-)

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 02. Oct 2019, 13:17

Kristina, oho 😀 😀

Kristina B. Kristina B. 02. Oct 2019, 12:35

Pirmas per keturias valandas, antras.. na, tarkim gimdyklą pasiekiau jau su kūdikiu ant rankų 😃

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 02. Oct 2019, 11:45

Oho, Egle, na tikrai greitai čia. Ir dar netikėtai 😀 aš pirmąjį pagimdžiau trimis dienom anksčiau termino, o antrąjį - dvi po. Be siurprizų ?

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 02. Oct 2019, 10:58

O aš, kaip dabar pamenu, prieš keturiolika metų tiesiog nuvykau apžiūrai eilinei konsultacijai 9 val. į gimdymo namus, kol sulaukiau, apžiūrėjo, sako "mieloji, niekur nebevažiuosi namo, jau keturi atsidarę, tai pasilieki" 😉 Vyrą išsiunčiau krepšio, tai kol jis važiavo, aš nuo kokios 10 val. ėmiau pildyti dokumentus ir jau jaučiu "pareina" sąrėmis vienas antras... beramstydama sienas iki palatos vos nuėjau (kažkaip nelabai kokia seselė tada pagelbėjo, gal viskas įvyko labai staigiai) ir po 13 val. jau pagimdžiau savo Saulytę 😀

Raudonas balionėlis Raudonas balionėlis 02. Oct 2019, 10:27

Mhm, mano abu irgi labai greit gimė. Pirmagimis per 6 valandas nuo tada kai nubėgo vandenys, o antrą sykį...vos ne vos į ligoninę spėjom, net nespėjau susivokt 😃 Kažin kaip dabar bus 😃

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 02. Oct 2019, 10:23

Abu kartus pagimdžiau greitai. Pirmąjį - grubiai per 10 valndų nuo pirmojo signalo, kad prasideda. O pats aktyvus etapas tetruko gal 2-3 valandas. Antrąjį per penkias valandas. Tiesą sakant, kažkodėl beveik nieko neatsimenu, man atrodo tadq laikas buvo išvis sustojęs ?