Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pataria, ko reikia ruošiantis į gimdymo namus

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pataria, ko reikia ruošiantis į gimdymo namus

13. May 2019, 05:30 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Dainininkė, vaikų darželio įkūrėja, dviejų vaikučių mama Ineta Puzaraitė-Žvagulienė trečiadienio vakarą dalinosi asmeniniais patarimais, kaip reikėtų pasiruošti gimdymui, ką dėti į kūdikio kraitelį ir vežtis į ligoninę. 

Pasiruoškite anksčiau

Parduotuvėje „Baby City/ Toy City“ vykusiame susitikime dalyvavo beveik 100 būsimų mamų, akušerė  bei tėvystės mokyklos „Gandro lizdas“ įkūrėja Ieva Girdvainienė ir dula Lina Gabrijolavičienė. Vakaro tema – kūdikio kraitelis ir kaip jam pasiruošti. 

„Pirmas mano patarimas – susirūšiuokite daiktus į skirtingus krepšius, kas į gimdyklą, kas į palatą, o kurie reikalingi grįžimui namo. Tuomet paprašius vyro atnešti reikalingus daiktus, nekils klausimo, kuris lagaminas, kam skirtas“, - asmenine patirtimi dalinosi Ineta. Jai pritarė ir Ieva bei Lina, kurios kvietė į daiktų pakavimą būtinai pasikviesti ir vyrus, kad šie žinotų, kur kas yra ir sąrėmių suriestai moteriai nereikėtų pergyventi jeigu ko neranda. 

„Kitas mano svarbus patarimas iš asmeninės patirties – nepatingėkite ir padarykite tai likus dviems mėnesiams iki nustatyto gimdymo termino. Antrasis mano vaikelis yra ankstukas ir gavosi taip, kad aš lyg nujausdama iš vakaro susidėjau daiktus, o kitą dieną išvažiavau gimdyti“, - teigė Barboros ir Bernardo mama. 

Nepersistenkite su drabužiais

Ji nebijojo pasišaipyti ir iš savęs, kuomet pirmą kartą keliaujant į gimdymo namus susitikti su dukra pasiėmė daugybę gražiausių drabužėlių komplektų: „Galvojau, kad nežinau, kokiais plaukais gims, kas jai tiks, todėl prisidėjau gal 17 komplektų 51 dydžio drabužių, o gimusi dukra nė į vieną jų netilpo. Todėl geriau įsidėkite keletą, bet skirtingo dydžio.“

Paklausus apie ankstukus, ar reikėtų specialių daiktų, I. Puzaraitė-Žvagulienė teigė, jog ne, svarbu turėti ko reikia standartiškai, o visa kita galima įsigyti atsiradus poreikiui arba duos ligoninėje.

Dėkojo I.Starošaitei

Kraitelius ir daiktus gimdymui Ineta pirko pasitarusi su draugėmis, giminaitėmis ar pasiskaičius internete. „Tiesa, vienu labai geru patarimu pasidalino anyta Irena Starošaitė. Ji prisiminė, kad po gimdymo dažnai itin skauda rankų raumenis po stipraus įsikibimo į lovos atramas, todėl man sukonstravo tokias specialias frotines lyg rankoves-laikiklius, kuriuos užrišome ant lovos ir tai buvo pats naudingiausias dalykas“, - viešai dėkojo moteris. 

Dar vienas svarbus jos patarimas – įsidėti maisto arba išleisti vyrą jo nusipirkti: Vyras yra pikčiausias, kai yra alkanas, tad nebuvo nieko geriau, kai aš su didžiuliais sąrėmiais gimdau, o šalia mano mylimasis tepasi paštetą. Daug geriau nei jis būtų pasimetęs ir įsitempęs nežinantis ką daryti.“