8 dalykai, kuriuos patartina padaryti su pirmagimiu, prieš gimstant jaunėliui

8 dalykai, kuriuos patartina padaryti su pirmagimiu, prieš gimstant jaunėliui

Jis jau nebebus vienintelis vaikas šeimoje. Taps vyresnėliu su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis: „Tu vyriausias, padėk savo mamai“, „Esi vyresnis ir protingesnis, nusileisk“. Tad kodėl gi, prieš ateinant dar vienam kūdikiui į pasaulį, nepalepinus savo mylimo pirmagimio ir nesuteikus jam dar daugiau meilės bei dėmesio? 

  • Leiskitės kartu į kelionę ar išvyką

Kadangi šiuo metu vyrauja pandemija, į ilgesnę kelionę išvykti gali būti sudėtingiau, tad galite išsiruošti į nedidelę išvyką po savas apylinkes arba pakeliauti automobiliu/traukiniu į kitą Lietuvos miestą. Svarbiausia, į kokią nors naują vietą, kad vaikui būtų įdomu. Sudarykite lankytinų vietų sąrašą, būtinai įamžinkite smagias akimirkas, kad vėliau fotoalbume ar prisiminimų dėžutėje galėtumėte išsaugoti visas kelionės nuotraukas.

  • Sutvarkykite ir surūšiuokite žaislus

Šito užsiėmimo geriau imkitės, kol dar leidžia vis labiau didėjantis pilvukas, nes paskutinėmis savaitėmis bus sunku pasilenkti ar atsitūpti. Kartu su vyresnėliu nutarkite, kuriuos žaislus pasiliekate, o kurie labiau tiks netrukus gimsiančiam broliukui ar sesutei. Pavyzdžiui, brangius ir trapius žaislus kaip kolekcines lėles ar automobilius sukelkite į aukštesnę lentyną, o mažam vaikui pavojingus daiktus, pavyzdžiui, konstruktorius su smulkiomis detalėmis paslėpkite sandariose dėžėse. Nebenaudojamus, bet vis dar kokybiškus žaisliukus galite kruopščiai nuplauti - tegul vyresnėlis iškilmingai juos perduoda jauniausiam šeimos nariui.

  • Perrinkite drabužius

Gal iš pirmo žvilgsnio ši veikla nepasirodys vaikui įdomi (na, koks gali būti smagumas jam žiūrėti į savo išaugtus drabužius), bet, jei į šį tvarkymosi procesą įpinsite įdomias istorijas ir prisiminimus, tai pasirodys tikrai šaunu. Pvz., žiūrėk, tai tavo pirmasis kostiumėlis - taip smagiai tada su juo atrodei, arba: pažiūrėk, kokios mažos buvo tavo kojinytės. Paklauskite vaiko, ar jis neprieštarauja vis tai atiduoti savo būsimam broliukui ar sesutei. Tegul vyresnėlis supranta, kad jis taip pat buvo mažas ir bejėgis, tai jam padės ateityje mažiau pavydėti jaunėliui.

  • Kartu išrinkite dovaną būsimam kūdikiui

Leiskite vyresnėliui pačiam išrinkti dovaną broliukui ar sesutei- juk mes ypač mylime tuos, kuriems darome kažką gero. Tai nebūtinai turi būti barškutis ar piramidė - galbūt tai gali būti žaislas, apie kurį svajoja pats pirmagimis. Tegu kol kas pats jį „išbando“, o tada palieka jaunėliui.

  • Tegul vyresnysis pasijunta mažu

Vakare prieš miegą garsiai jam skaitykite, iškepkite jo mėgstamų sausainių, leiskite jam ryte ateiti į jūsų lovą - jei, žinoma, vaikas dar ikimokyklinio amžiaus. Dieną pasivaikščiokite kartu parke, žiūrėkite animacinius filmus, tiesiog kalbėkitės. Nes pirmomis dienomis po antrojo mažylio atėjimo jums abiem trūks šių paprastų dalykų.

  • Raskite laiko vaiko fotoalbumui

Gimus pagrandukui prasidės visai kita istorija, tačiau kol kas visą dėmesį skirkite pirmagimui - surinkite visas jo gražiausias nuotraukas, nusipirkite didelį fotoalbumą ir jame sukomponuokite nuotraukas su linksmais eilėraščiais ar užrašais. Tegul tai bus pirmasis vaikiškas jūsų šeimos istorijos tomas. O pakeliui - antrasis :)

  • Parašykite laišką vyresnėliui

Parašykite, kaip jo labai laukėte, kaip stipriai jį mylite, kokios brangios su juo susijusios akimirkos saugomos jūsų širdyje. Paaiškinkite, kad gimus antrajam vaikučiui turėsite mažiau laiko, tačiau meilės nesumažės ir niekas neužims jos vietos širdyje. Perskaitykite šį laišką savo vaikui garsiai arba kartu su juo, jei jau moka skaityti. Įdėkite į didelį voką - leiskite jam skaityti jį pačiam arba su artimųjų pagalba, kada tik panorės.

  • Patingėkite abu

Labai greitai nebus kada išsimiegoti ir pailsėti, tad kada, jei ne dabar verta surengti tinginių savaitgalį? ;) Galite su vaiku visą dieną gulėti ant sofos, valgyti picą ir žiūrėti mėgstamus filmus, o po to pasivaikščioti iki parko ar ledų kiosko. Na, kiekvieną savaitgalį turbūt taip nesielgsite, bet kartą ar porą per mėnesį, kodėl gi ne? :)