Žymūs tėvai su atžalomis susirinko į „Kakės Makės pasaulio“ atidarymą

Žymūs tėvai su atžalomis susirinko į „Kakės Makės pasaulio“ atidarymą

23. Aug 2019, 00:01 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Ketvirtadienio vakarą pramogų ir verslo pasaulio atstovai su vaikais leido laiką vieno populiariausių vaikų literatūros personažų – Kakės Makės – aplinkoje. Vilniaus „Akropolyje“ duris atvėręs pirmasis „Kakės Makės pasaulis“ – tai pramogų erdvė, kurioje vaikai galės naujai pažinti savo mylimus herojus ir patys dalyvauti nuotykiuose, kuriuos skaitė knygose apie Kakę Makę.

Džiugino ir originalumas, ir kokybė

Pirmieji įvertinti naująją erdvę ir pasidžiaugti visapusišku laisvalaikiu galėjo Simonas Urbonas su vaikais, Indrė Trusovė su dukra, Ieva Arnauskienė su dvynių poromis, Vaida Česnauskienė su vaikais, Veronika Montvydienė su vaikais, Jeanas Claude’as Edorhas su šeima, Beata Nicholson su šeima ir kiti svečiai. 

„Originali aplinka, kurioje tiek užsiėmimų, kad net nespėjome visų išbandyti, paliko neišdildomą įspūdį visiems vaikams. Aš pats, kaip tėtis ir kūrėjas, džiaugiuosi, kad pagaliau turime tokią kūrybišką erdvę vaikams“, – sako supertėtis Simonas Urbonas.

Šokėja Veronika Montvydienė, auginanti du vaikus, džiaugėsi, kad „Kakės Makės pasaulis“ – ne tik aktyvių pramogų kupina, bet ir saugi ir kokybiška erdvė vaikams. „Mažiesiems tikrai nėra daug erdvių, kuriose derėtų ir žaidimai, ir šokinėjimas, laipiojimas, ir nuo ankstyvos vaikystės gerai pažįstami, širdžiai mieli personažai. Labai teigiamą įspūdį paliko ir tai, kad didžiulė erdvė, galinti sutalpinti daugybę vaikų, labai išmaniai ir įdomiai padalyta, todėl įvairaus amžiaus vaikai gali žaisti su bendraamžiais vieni kitiems netrukdydami ir rasdami sau įdomiausią veiklą“, – sako V. Montvydienė.

Dovana kartai, užaugusiai su Kake Make

Rašytoja ir iliustratorė Lina Žutautė, prieš daugiau nei 11 metų sugalvojusi Kakę Makę, o knygą apie šį personažą Lietuvos vaikams padovanojusi prieš 9 metus, džiaugiasi „Kakės Makės pasauliu“, kuriame pramogos skirtos ne tik pagrindiniams Kakės Makės gerbėjams – 4–6 metų vaikams – bet ir vyresniems 7–12 metų vaikams, kurie jau patys skuba atrasti pasaulį ir patirti nuotykių.

„Labai džiaugiuosi, kad nuo šiol vaikai turės galimybę įžengti į savo mylimos herojės pasaulį ir pasijausti taip, lyg patys gyventų ten. Kakės Makės pasaulis, iš tiesų, ne taip ir stipriai skiriasi nuo vaiko, turinčio lakią vaizduotę, pasaulio. Ten sutiksi ir nykštukų, ir fėjų, ir monstrų, žinoma, ten bus ir mama su tėčiu, mylimiausi augintiniai bei būrys draugų. Aplankyti savo heroję tokioje vietoje – tikras nuotykis! Man sunku pasakyti, ką jaus vaikai, bet jei aš būčiau vaikas, turbūt šokinėčiau iš džiaugsmo ant vienos kojos“, – šypteli L. Žutautė.

Autorė taip pat prisipažįsta, kad net atidarius „Kakės Makės pasaulį“, dar turi svajonių, susijusių su savo personažu. „Viena iš didžiausių svajonių – išvysti ją animacijoje. Ką gali žinoti, gal tai vieną dieną ims ir išsipildys“, – intriguoja viena žymiausių vaikų literatūros rašytojų Lietuvoje.

Vaizduotę ir mąstymą ugdanti erdvė 

„Kakės Makės pasaulis“ užima net 800 kv. m plotą, kuriame vaikai galės ne tik žaisti, bet ir švęsti gimtadienius, dalyvauti teminiuose renginiuose ir net patys užlipti ant scenos. 

„Kakė Makė yra pats populiariausias lietuviškas personažas ir prekės ženklas vaikams, kurį galima atrasti spektakliuose, TV laidose ir daugelyje kitų vietų. Tačiau pirmiausia, Kakė Makė – tai vaikų literatūros personažas, todėl ir „Kakės Makės pasaulis“, iš tikrųjų, turi daug bendro su knygomis. Tai – ne tik aktyvaus, bet ir prasmingo, kūrybiško laisvalaikio vieta, kuri, kaip ir knygos, padeda ugdyti vaizduotę, empatiją ir išgyventi nepaprastus nuotykius saugioje aplinkoje“, – sako „Alma littera“ įmonių grupės generalinis direktorius Irmantas Švažas.

Mažesniems vaikams laisvalaikio erdvės įrengtos pagal Kakės Makės knygų iliustracijas. Čia mažieji galės leisti laiką Kakės Makės kambaryje, žaisti rolių žaidimus Nykštuko laboratorijoje. Vyresniems siūlomos aktyvios pramogos: laipiojimas tinklais ir per įvairias kliūtis, čiuožykla, kamuoliukų baseinas, čiuožimo lynu trasa (angl. zip-line). 

 „Kakės Makės pasaulis“ į bendrus renginius pakvies ir visą šeimą – čia bus galima ne tik švęsti gimtadienius, bet ir stebėti spektaklius vaikams, dalyvauti vaikų literatūrai skirtuose renginiuose. „Turime įspūdingo dydžio sceną, tad vaikai patys galės šokti, vaidinti, dainuoti. Tikimės, kad „Kakės Makės pasaulį“ pamils ne tik įvairaus amžiaus vaikai, bet ir tėveliai, kuriems svarbi vaikų pramogų kokybė ir patikimumas“, – sako I. Švažas.