Žygis „Vaikai yra vaikai“ primins apie globėjų laukiančius vaikus

Žygis „Vaikai yra vaikai“ primins apie globėjų laukiančius vaikus

07. Jun 2022, 16:03 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Lietuvoje apie 1 350 vaikų laukia globėjų. Daugiausia – tai vyresni nei 10 metų vaikai.  Globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba bei „TrenkTuro“ komanda kviečia į simbolinį žygį už tai, kad kiekvienas vaikas turėtų namus.

Žygis vyks birželio 26 d., sekmadienį, 10:00–10:30 val. Vilniuje, prie Tapelių ežero. Kiekvienas užsiregistravęs dalyvis galės miško takeliais nueiti specialiai paruoštą 10 km vaizdingą maršrutą, kuris driekiasi net palei 5 ežerus. Visų dalyvių nužygiuoti kilometrai bus sumuojami, taip siekiant iš viso kartu nueiti ne mažiau nei 1 350 km, t. y. tokį atstumą, kiek šiuo metu Lietuvoje yra globos laukiančių vaikų.

Pasak globos ekspertės Rugilės Ladauskienės, Globos centrų įveiklinimo projekto vadovės, žygis „Vaikai yra vaikai“ pradės jau tradicine tapusią Vaikų globos savaitę, kuri vyksta birželio pabaigoje ir tęsiasi iki pirmąjį liepos sekmadienį minimos Globėjų dienos.

„Kasmet ieškome įvairių formų, kaip atkreipti dėmesį ir kalbėti apie vaikų globą. Šiemet pasirinkome žygį, kurio metu dalyviai galės ne tik aktyviai praleisti laiką, pasigrožėti Vilniaus apylinkėmis, tačiau ir prisidėti prie žinios apie globą skleidimo. Kiekvienas nueitas žygio „Vaikai yra vaikai“ kilometras simboliškai primins, kiek vaikų šiuo metu trūksta namų ir artimo žmogaus apkabinimo“, sako R. Ladauskienė.

Žygis startuos prie Tapelių ežero, kuris patenka į Tapelių kraštovaizdžio draustinį, dengiamą Antavilių miško pušynų. Starto vietą galima pasiekti viešuoju transportu, važiuojant nuo Antakalnio žiedo iki Tapelių ežero ir paėjėjus apie 10 min. pėsčiomis. Starto pradžia ir pabaiga yra toje pačioje vietoje, prie ežero, tad po smagaus pasivaikščiojimo bus galima ir atsigaivinti, išsimaudyti ežere.

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad 10 km žygis „Vaikai yra vaikai“ – NEMOKAMAS, tad dalyvių skaičius yra ribotas. Daugiau informacijos apie žygį „Vaikai yra vaikai“ rasite socialiniame tinkle Facebook.