Vienkartinės išmokos šeimoms bus išmokėtos iki liepos 31 d.

Vienkartinės išmokos šeimoms bus išmokėtos iki liepos 31 d.

09. Jun 2020, 12:01 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Seimas priėmė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos teiktą Vienkartinės išmokos vaikams įstatymą, kuriuo nutarta išmokėti vienkartinę išmoką šeimoms, auginančioms vaikus ar įvaikius ir vaikams, netekusiems tėvų globos (išmoka skirta COVID-19 pandemijos sukeltiems padariniams mažinti).

  • 120 eurų vienkartinę išmoką gaus daugiau kaip 507 tūkst. vaikų arba 330 tūkst. šeimų.
  • 200 eurų vienkartinė išmoka bus mokama vaikams su negalia, vaikams, augantiems daugiavaikėse ir nepasiturinčiose šeimose, jas galės gauti 134 tūkst. vaikų arba 60 tūkst. šeimų.
  • Parama bus skiriama be atskiro prašymo.
  • Vienkartinė išmoka bus išmokėta ne vėliau kaip iki šių metų liepos 31 dienos.

Kaip anksčiau yra sakęs Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta, Prezidento nuomone, tarp pandemijos padariniams jautriausių ir pažeidžiamiausių visuomenės grupių yra ne tik dirbantieji, savarankiškai dirbantys, bedarbiai, pensininkai, neįgalieji, kuriems jau esate priėmę tam tikras pagalbos priemones, bet ir vaikus auginančios šeimos, o ypač daugiavaikės, vaikus su negalia auginančios ir nepasiturinčios šeimos.

Papildomai bus suteikiama galimybė naujiems gavėjams gauti vienkartinę išmoką ir po liepos mėn., bet tik tiems, kurie įgis teisę gauti kas mėnesį mokamus vaiko pinigus iki šių metų pabaigos.

Pasak S. Krėpštos, įstatymas pareikalaus 72 mln. eurų lėšų, kurios bus išmokamos iš valstybės biudžete pasiskolintų lėšų, kaip ir kitos jau atliktos valstybės subsidijos ir išmokos COVID-19 pandemijos metu.

Kaip tvirtino Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas, įstatymas leis pagerinti vaikus auginančių šeimų finansinę padėtį ir didins teigiamus gyventojų lūkesčius taip skatinant šalies vidaus vartojimą ir darant teigiamą poveikį šalies ekonomikoje ekstremalios situacijos laikotarpiu.

Parengta pagal BNS