VIDEO: Jurgos Baltrukonytės šeimos gyvenimas dviejose šalyse ir nauja knyga vaikams

07. Nov 2018, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Žurnalistę, leidėją, rašytoją Jurgą Baltrukonytę su dukrele Paula aplankėme, likus kelioms dienoms iki šeimos kelionės į Ispaniją, kur didžiąją metų dalį šeima gyvena jau trečius metus.

Tiesiog, kaip Jurga pasakoja, abiems su vyru gimė toks eksperimentas, jog nutarė vieną žiemą, kai jau dukrai atėjo laikas eiti į mokyklą Fuerteventuroje, pasilikti ten. Pradžioje visiems buvo sunku - tiek priprasti naujoje aplinkoje, tiek mokytis ispanų kalbos, bet ilgainiui viskas įsivažiavo.

"Kai mes esame čia, Lietuvoje, gyvenimas tampa labai greitas, praktiškai su vyru nesusitinkame, nors dirbame viename darbe, gyvename po vienu stogu, ir su Paula mažai laiko praleidžiame visi kartu. O kai išvažiuojame, kažkokiu būdu tas laikas susitaupo - tai tarsi prievartinis būdas kaip daugiau laiko praleisti visai šeimai kartu", - šypsosi rašytoja.

Gyvenimas dviejose šalyse, Jurga pripažįsta, tikra atrakcija. Ir į draugų ar artimųjų užduodamą klausimą - koks planas, Jurga tik šypteli ir tarsteli - "nėra jokio plano", tiesiog nori suspėti susidėlioti su vyru visus darbus bei suderinti dukros lankymą mokykloje Ispanijoje.

Nors Paula visada labai džiaugiasi grįždama į Lietuvą, pripažįsta, kad ir Ispanijoje yra žavių dalykų, pvz. išmoko sodinti kukurūzus arba padaryti salto, vos pradėjusi lankyti gimnastikos užsiėmimą ir pan.

20181106131051-48663.jpg

Į Lietuvą šeimą kviečia namai ir  darbai. Šios viešnagės metu Jurga į rankas galėjo paimti ir penktąją savo knygą "Viskas bus gerai", kuri skirta vaikams, paliestiems bene sunkiausių ir gąsdinančių onkologinių ligų.

20181106131102-89602.jpg

"Nors knygoje to neakcentuoju. Ją skiriu visiems, kas bent kartą peržengė ligoninės slenkstį. Šita knyga parašyta konsultuojantis su vaikais, kurie išgyveno būtent tą sunkiausią periodą, todėl jie nuoširdžiai man aiškino, patarė, kaip galėčiau parašyti knygą, kokie turėtų būti herojai, kaip pavadinti adatas, lašalines ir kt, kad būtų ne taip baisu", - pasakojo J.Baltrukonytė.

20181106131126-82644.jpg

Išgirdusi pasiūlymą, parašyti knygą tiems, kurių laukia viešnagė ligoninėje, neslepia išsigandusi. Jurgos neapleido ta mintis, kad gal tai yra misija, tas dalykas, ką kūrėjas gali padaryti?

Rašytojai geriausias įvertinimas buvo tai, kai sulaukė atsakymų iš kelių šeimų, gavusių ir perskaičiusių šią knygą. Skaitydama tuos atsakymus ir atsiliepimus Jurga verkė.

"Bet kurioje ligoninėje, kad ir kokia ji bebūtų - onkologinė, infekcinė ar kt.- mama išgyvena didelį stresą. Jeigu šita knyga nors kažkam ne tik padės, bet ir sukels šypseną, padrąsinimą ar išspaus gerą ašarą, būsiu laiminga", - prisipažįsta rašytoja.