Vasaros kelionės ir užkandžiai...

Vasaros kelionės ir užkandžiai...

10. Aug 2017, 06:00 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

Vasaros kelionės yra neabejotinai neįsivaizduojamos be plaukiojimo, deginimosi, poilsio ar grilio sode. Nesvarbu, ką pasirinksite – vienos ar kelių dienų kelionę automobiliu, traukiniu, pėsčiomis, dviračiu – neapsieisite be užkandžių ir gėrimų.

Dažnas į kelionę įsidedame morkų ar bananų, tačiau dėl aukštos temperatūros jau po kelių valandų šie praranda patrauklią išvaizdą, todėl nebesinori jų valgyti. Turime jums praktiškų ir naudingų patarimų, kaip mėgautis vaisiais ir daržovėmis bet kokiu oru ir bet kuriuo metu. Pakanka į kelionę pasiimti 100 proc. sulčių arba glotnučių. Dėl praktiškos pakuotės jie kelionės metu krepšyje išsilaiko nepakitę. Be to, nei viename šių produktų nėra pridėtinio cukraus, saldiklių, konservantų, dažų ar kvapų, taip pat jie ne mažiau maistingi nei vaisiai ir daržovės, iš kurių yra pagaminti.

Kai saulė šviečia ir prasideda savaitgalis, imame žemėlapį ir renkamės maršrutą, kurį įveiksime dviračiu. Kuprinė, žinoma, pilna reikalingiausių daiktų, o likusi vieta skirta užkandžiams. Pabandykite įsidėti 100 proc. sulčių vietoj pjaustytų daržovių – taip išvengsite nemalonių nutikimų, kai jie pakeičia išvaizdą, o likusį tuščią butelį grįždami atgal galėsite panaudoti mėlynėms ar žemuogėms rinkti.

Daugumoje parduotuvių sulčių galima rasti gaiviųjų gėrimų skyriuje. Renkantis rekomenduojame visuomet atkreipti dėmesį į etiketę, nes parduotuvėse gausu sulčių su užrašu „100 proc. vaisių skonio“ ar panašiomis frazėmis, kurios reiškia, kad sultys pagamintos tik iš 50 proc. tikrų vaisių ir gali suklaidinti. Todėl reikia ieškoti ženklo 100 proc. ir vaisių, iš kurių sultys pagamintos, pavadinimo. Tokių sulčių sudėtis yra griežtai reguliuojama. Reikalavimuose 100 proc. sultims nurodyta, kad jose negali būti pridėtinio cukraus, saldiklių, konservantų, dažų ar kvapų. Tokie priedai draudžiami sultims kartoninėse, skardinėse ir plastikinėse pakuotėse. Sulčių spalva, skonis ir kvapas turi atitikti vaisių, iš kurių jos pagamintos, savybes.

Kai kelionės tikslas dar toli, galima prisėsti ir pailsėti. Tokias akimirkas itin mėgsta vaikai, nes laukia, ko užkąsti jiems duosime, todėl būna labai nesmagu, kai iš krepšio ištraukti daržovės ar vaisiai būna nebe tokie švieži, kokie buvo ryte. Puiki išeitis – vaisių ar daržovių glotnučiai. Jie lengvai telpa kuprinėje ir net po kelių valandų būna nepakitę. Kaip manote, kokio skonio sultys ar glotnučiai patiktų jums? Dar visai neseniai glotnučių būdavo tik kūdikių skyriuje, tačiau dabar galima rasti didelį pasirinkimą skirtų ir suaugusiems – didesnėse pakuotėse, be paveikslėlių su vaikiškais motyvais.

O ar žinote, kaip gaminami glotnučiai? Glotnučių tyrė išgaunama pertrynus vaisius ar daržoves mechaniniu būdu, suteikiant vientisą formą ir išvalant nuo nevalgomų dalių, tokių kaip sėklos. Todėl chemine sudėtimi glotnučiai nedaug skiriasi nuo vaisių ir daržovių, iš kurių yra pagaminti. Gamybos technologija leidžia išsaugoti natūralų šviežių vaisių ir daržovių skonį.

Taigi, ar pasiimsite 100 proc. sulčių arba glotnučių į savo kitą kelionę?

###

Kampanijos „Sultys ir glotnučiai – vitaminai patogioje formoje“ finansavimas remiamas Europos Sąjungos ir Lenkijos Respublikos bei Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo fondo ir KUPS narių lėšomis.

Daugiau informacijos apie smart vitaminus, taip pat patarimus, kaip vaikų mitybą papildyti vaisiais ir daržovėmis, rasite adresu visit www.sultysirglotnuciai.eu ir Facebook profilyje www.facebook.com/Būk-SMART

Nacionalinė sulčių gamintojų sąjunga (KUPS) yra ne pelno siekianti organizacija, apimanti sulčių, nektarų ir gėrimų gamintojus. Nuo 1993 m. sąjunga imasi įvairių iniciatyvų, siekdama tinkamai atstovauti pramonės plėtrą. Sąjunga bendradarbiauja su šalies ir užsienio mokslo institucijomis, laboratorijomis, pramonės organizacijomis, įrenginių ir pakuočių gamintojais. Organizacija taip pat dirba vartotojų labui, siekdama, kad vartotojus pasiektų tik aukštos kokybės produktai. Todėl 2002 m. buvo įkurta „Savanoriška sulčių ir nektarų kontrolės sistema“.

Be to, KUPS užsiima reklamine ir švietėjiška veikla, kuria skatina sveikos mitybos įpročius, įskaitant ir penkių daržovių bei vaisių porcijų, kurių vieną gali pakeisti stiklinė sulčių, idėją.

Daugiau informacijos apie KUPS rasite adresu www.kups.org.pl