18 kelionių su šeima idėjų: rekomenduoja „Mamyčių klubo" mamos

18 kelionių su šeima idėjų: rekomenduoja „Mamyčių klubo" mamos

13. Jul 2021, 14:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Kartais tiek nedaug tereikia - nors savaitgaliui ištrūkti su šeima iš namų - ten, kur būtų patenkinti ir tėvai, ir vaikai. O Lietuvoje tokių vietų, liaudiškai tariant - nors vežimu vežk. Vienos šeimos mėgsta pažintinius takus, kitos - aktyvias pramogas, trečios labiau linkusios rinktis poilsį su galimybe tobulėti ir įgyti žinių. Dėkojame visoms Mamyčių klubo mamoms, kurios aktyviai keliauja ir dalinasi patarimais bei atradimais vasaros projekte VASAROS GIDAS 2021.

Sudarėme vos 18 vietų sąrašą (žinoma, jų yra be galo daug), kur geriausia keliauti su šeima šią vasarą, jei ne į užsienį, tai bent po mūsų Lietuvėlę. Mūsų šalis turi tiek nuostabių lankytinų kampelių, kad neįmanoma net mažos dalies čia sudėti, tad ir nesistengėme. Tiesiog - pačios žinomiausios vietos, kad būtų ką veikti ir vaikams, ir tėvams.

ANYKŠČIAI

Lajų takas

Anykščių šilelyje vinguriuojantis Medžių lajų takas – vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Takas prasideda netoli Puntuko akmens, lankytojams reikės užlipti ant kalvos, Medžių lajų takas nuo žemės pamažu kils iki 21 metro ties medžių laja. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 34 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų.

Adresas: Dvaronių k. 5, Anykščių r.

Rogučių trasa

Tai vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje – viliojantis nusileisti linksmaisiais kalneliais ir pajusti naujas bei netikėtas emocijas. Rogutės veikia visus metus – tiek vasarą, tiek žiemą. 500 metrų ilgio trasa, kurioje yra 5 posūkiai, tramplynas ir kilpa. Kainos: suaugusiems vienas nusileidimas 2 eurai, vaikams - 1,50 euro.

Išvyka siaurojo geležineklio traukinuku - „Siauruku"

Siaurukas - taip visų meiliai vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, skaičiuoja antrąjį šimtmetį. Jis pradėjo veikti 1899 metais. Tai buvo juodų garvežių ir medinių vagonėlių laikas. Iš Anykščių geležinkelio stoties siaurukas rieda gegužės – spalio mėnesiais pagal skelbiamą reguliariųjų reisų grafiką. Galima užsisakyti kelionę traukinuku suderintu laiku specialiai tik Jums.

Adresas: Vilties g.2, Anykščiai

Puntuko akmuo

Puntuko akmuo – antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje, stūkso 6 km į pietus nuo Anykščių, Anykščių šilelio kraštovaizdžio  draustinyje, netoli  Šventosios. Tai gamtos, mitologijos ir istorijos paminklas, geologiniu gamtos paminklu paskelbtas 2000 m.

TRAKAI

TRAKŲ salos pilis

Nuostabi XIV–XV a. gotikinė Trakų salos pilis – buvusi Lietuvos didžiojo kunigaikščio vasaros rezidencija. Tai vienintelė pilis visoje Rytų Europoje, pastatyta vandens apsuptoje saloje. Pilis ir joje esantis muziejus – viena iš labiausiai turistų lankomų vietų Lietuvoje. Sezono metu (balandžio–rugsėjo mėn.) suaugusiems bilietas - 12 eurų, studentams, senjorams, mokiniams - 6 eurai.

Adresas: Karaimų g. 43C, Trakai

Alpakos Trakai 

ALPAKOS TRAKAI  yra pirmasis alpakų ūkis - veislynas Lietuvoje. Šiuo metu ūkyje yra 20 įvairiaspalvių huacaya patelių ir du patinai reproduktoriai. Alpakos - tai porakanopiai kupranugariniai - Kamelidų genties atstovai.

Adresas: Seimėnų kaimas, Trakų r.

KAUNAS

Lietuvos zoologijos sodas

Lietuvos zoologijos sode šiandien priskaičiuojama apie 2000 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 250 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas. Bilietų kainos: suaugusiems 5 eurai, vaikams 3 eurai.

Adresas: Radvilėnų pl. 21, Kaunas

Nuotykių parkas UNOparks.lt

Didžiausia nuotykių parkų šeima Baltijos šalyse. UNO Parks

  • Vilniuje (Lizdeikos g. Antkalanis)
  • Kaune (Gervių g., Senasis Lampėdžių paplūdimys)
  • Druskininkuose (Šalia Nemuno, 200 m nuo „Druskininkų vandens parko”).

ZOOpark.lt Kaune ir Vilniuje

2018 m. duris lankytojams atvėrė pirmasis Vilniuje zoologijos sodas – Zoopark. Tai 2500 kv.m., beveik 90 skirtingų gyvūnų rūšių, 6 erdvūs gimtadienių kambariai! Čia iš arti galėsite pamatyti vieną mažiausių primatų pasaulyje – nykštukinę marmozetę, smalsuolius katinius lemūrus, išdykusių surikatų šeimą, didžiausius vėžlius Lietuvoje ir pavaišinti nektaru spalvotąsias papūgas loriketas. Vaikai iki 2 metų įleidžiami nemokamai. Kainos

Adresas: Verkių g. 27 Vilnius (PC Ogmios miestas), Islandijos pl. 32, Kaunas (PC MEGA)

PALANGA

Birutės parkas

Vienas iš gražiausių, turtingiausių, geriausiai tvarkomų parkų Lietuvoje. Įkurtas jis šventojo Birutės miško teritorijoje ir ilgą laiką vietinių gyventojų Birutės parku vadintas. Meistriškai išvedžioti takai, aikštelėse įrengti gėlynai. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki šiol nesunaikintas išliko šimtametis šventu laikytas Birutės pušynas, supantis 21 metrą virš jūros lygio iškilusią, legendomis apipintą Birutės kalną.

Palangos vasaros parkas

Tai milžiniškas poilsio ir pramogų kompleksas su vienu didžiausiu batutų parku Lietuvoje. Šiame komplekse veikia ne tik batutų parkas, bet ir įvairūs kliūčių ruožai, lynų trasa medžiuose, vaikų labirintas, karuselės ir kitos aktyvios pramogos. Žodžiu, rasite veiklos tiek vaikams, tiek suaugusiems.  Kainos

Adresas: Basanavičiaus g. 43, Palanga

KLAIPĖDOS r.

Dinozaurų parkas Dino.lt

DINO PARKE Jūsų laukia daugiau nei 50 apsigyvenusių riaumojančių ir judančių dinozaurų, aktyvios pramogos, 5D kinas, elektromobiliai, veidrodžių labirintas ir kiti išskirtiniai atrakcionai, picerija, ledainės. Vaikams iki 2 metų įėjimas nemokamas. KAINOS

Adresas: Pušyno g. 9, Radailiai, 7 km nuo Klaipėdos

UTENOS r.

Triušiukų slėnis

3 ha aptvertoje teritorijoje šiuo metu eksponuojama daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų. Čia taip pat galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, avytėmis, alpakomis, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais. Bilietas 3 iki 12 metų vaikams - 3 eurai, nuo 12 metų - 4 eurai.

Adresas: Girios g. 2, Antalamėstės k., Saldutiškis, Utenos r.

VILNIUS

Žaislų muziejus

Unikalus muziejus pasitiks su puikia žaislų kolekcija ir papasakos nuoseklią žaislo istoriją nuo seniausių laikų iki XX a. pabaigos. Čia rasite ir seniausių Lietuvos žaislų, ir nukeliausite į akmens amžių, ir sužinosite, kokiais žaislais žaidė mūsų enliai ir proseniai. Muziejuje netrūksta žaidimų, edukacinių programų bei parodų visai šeimai. Kainos

Adresas: Šiltadaržio g.2,  Vilnius

Pramogų erdvė Vingio parke

Vingio parkas – mėgstama vilniečių pasivaikščiojimų, pasivažinėjimų dviračiais ar riedučiais vieta. Parko centre esančioje estradoje vyksta įvairūs koncertai, renginiai, šventės. Atskira erdvė vaikų atrakcionams, laipynėms, kitoms pramogoms.

Adresas: M.K.Čiurliono g.100, Vilnius

Beje, jei norite aplankyti daugiau Vilniaus miesto parkų, juos visus rasite ČIA->>

Energetikos ir technikos muziejus

Energetikos ir technikos muziejus įsikūręs netoli Karaliaus Mindaugo tilto, istorinėse patalpose – senoje, pirmojoje Vilniaus miesto elektrinėje, kuri veikė 1903 - 1998 m. Čia nuolat vyksta edukacinės ir pažintinės ekskursijos visai šeimai. Kainos

Adresas: Rinktinės g.2, Vilnius

Pavilnių ir Verkių regioninis parkas

Pavilnių ir Verkių regioniniai parkai įsteigti Atkuriamojo Seimo 1992 m., siekiant išsaugoti Žaliųjų ežerų gamtinius ir Verkių, Kalvarijų, Trinapolio apylinkių kultūrinius istorinius kompleksus, Vilnios slėnio kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes. Verta aplankyti šiuos pažintinius takus su šeima:

PAKRUOJO r.

Pakruojo dvaras

Pakruojo dvaras - didžiausias dvaras Lietuvoje, kuriame galima gyvai patirti dvarišką gyvenimą, vykusį prieš šimtą metų. Dvare nuolat vyksta įvairūs renginiai ir festivaliai, šiuo metu - Gėlių festivalis, pramogos ir edukacija vaikams ir kt.

Adresas: Parko g.1, Pakruojo r.

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 13. Jul 2021, 22:43

O štai ką veikti Latvijoje: https://maminuklubs.lv/sieviesu-klubs/15-idejas-celojumu-galamerkiem-iesaka-maminu-kluba-gimenes299852/

Kažkaip tos pramogos, sakyčiau, visai panašios 😀

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 13. Jul 2021, 22:33

Inga, tikrai ne viskas 😀 Bet ir nesistengiau aprėpti - nuo parkų, pažintinių takų, muziejų... Tai tik vienas iš pasiūlymų iš jūsų kelionių blogų, šiek tiek papildžiau nurodomis 😀 Žinoma, visada dar galima papildyti ir detalizuoti, bet tam yra kelionių knygos ir žurnalai 😀

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 13. Jul 2021, 17:57

Super! Puiku, viskas vienoj vietoj ❤