Užgavėnių blynų tradicijos pasaulyje

Užgavėnių blynų tradicijos pasaulyje

21. Feb 2023, 10:22 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Šiandien blynai žinomi visame pasaulyje. Ne paslaptis, jog populiarumo viršūnėje puikuojasi storieji amerikietiški blynai, o  taip pat ne mažiau pamėgti ir prancūzų, šilko plonumo blyneliai. Blynų rūšių yra daugybė: lankstyti, purūs, saldaus arba pikantiško skonio, stori arba ploni, kurių skonis priklauso nuo įdaro arba tešlos recepto.  

Ar esate girdėję, kuo ypatingi Tailande kepami blynai? O gal norėtumėte paragauti žaliųjų blynų? Pradėkime kelionę aplink blynų pasaulį!

Tailandietiški  „Thai Roti“ blyneliai

20180130144218-43148.jpg

Lankantis Tailande ir vaikščiojant  vietinėse gatvėse galima užuosti „Thai Roti“  kepamų blynelių kvapą.  Savo išvaizda jie šiek tiek primena žinomus „Crepes“ lietinius, tačiau jų gaminimas skiriasi. Tam, kad tešla išgautų reikiamą plonumą, yra minkomi maži tešlos rutuliukai, kurie mėtomi ir tuo pačiu yra tempiama tešla. Įdarui naudojami bananai, o ant viršaus pilamas kondensuotas pienas ir šokoladas. Video pamokėlė blynams – čia. 

Straipsnis tęsiamas po reklamos

Savo spalva ir vitaminais išsiskiriantys „Avokado blynai“

20180130144238-53727.jpg

Blynai, išpopuliarėję savo žaisminga spalva, patinka ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, norintiems palaikyti sveiką gyvenseną. Blynelių spalvai išgauti naudojami natūralūs produktai : avokadas ir  savojos kopūstas. 

Indijos skonio pikantiškas kiaušinių blynas su svogūnais

20180130144250-80814.jpg

Indijoje blynų ingredientai neapsiriboja tik kiaušiniais, miltais ir pienu. Be įprastų miltų, dar yra naudojami ir ryžių miltai, lęšių ar net  avinžirnių miltai. Indijos virtuvė turi daugybę skonių ir kvapų, todėl  egzistuoja apie 20 indiškų blynų receptų. Vienas iš populiariųjų - pikantiškas kiaušinių blynas, patiekiamas kaip pjaustytas pyragas. Patiekalas labai panašus į omletą,  yra tik vienas skirtumas, kad visi miltai ir daržovės yra sumaišomi su pienu ir kiaušiniais.

„Ricotta blyneliai“

,,Ricotta“ blyneliai savo skoniu primena rusų ūkininkų sūrio blynus, mėgstamus vaikų ir suaugusiųjų. Tai rusų blynų tipo patiekalas „Syrniki“ pagamintas iš ūkininko sūrio. Blyno išorė yra auksinės rudos spalvos su nuostabiu sviesto skoniu, o viduje blynas purus ir švelnus.  Naudojami kokosų miltai papildo gražią tešlos konsistenciją. Minkšti viduje, auksiniai išorėje!

„Japoniško stiliaus blynai“

20180130144318-30698.jpg

Japonai mūsų tradicinius paprastus blynus, kurie yra daug lankstesni ir plonesni , nusprendė perkelti į kitą lygį ir kepti juos aukštus ir storus. Šiuos blynus galime išsikepti iš įprastų blynams  skirtų produktų, tačiau tokio purumo ir lengvumo blynelį išgausite tik apvalioje aukštoje formelėje. Patiekti lėkštėje jie atrodys kaip mažos kempinėlės!  Norintiems išmokti- video pamokėlė čia! 

Mini blynų iešmeliai

20180130144331-76369.jpg

Kokie blynai mėgstamiausi jūsų šeimoje?