Stovykla sudomins Lietuvos istorija net ir pačius abejingiausius

Stovykla sudomins Lietuvos istorija net ir pačius abejingiausius

08. Jun 2013, 00:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

 

Nuo birželio 17 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre startuoja nauja stovykla „Lietuvos istorijos keliu“ (8–13 m.) su kasdieninėmis ekskursijomis į istoriškai svarbias Lietuvos vietas, įtraukiančiomis edukacinėmis programomis ir pažintiniais žaidimais, kuriose galima keliauti laiku ir atskleisti skirtingų laikotarpių istorines paslaptis.

Pirmoji stovyklos pamaina vyks birželio 17–21 d., antroji – liepos 1–5 d.

Pasak stovyklos vadovo istoriko Vaido Mockevičiaus, žengiant „Lietuvos istorijos keliu“ neįmanoma išlikti abejingiems Lietuvos praeičiai.

„Sakoma, geriau vieną kartą pamatyti ir išbandyti, nei dešimt kartų išgirsti. Šioje stovykloje kaip tik ir išbandysime praktiškai tai, kas gana sausai aprašyta istorijos vadovėliuose. Tapsime įvairių situacijų ir laikotarpių pagrindiniais herojais – matuosimės bajorų drabužius, išbandysime senuosius amatus, pažinsime pagoniškus papročius ir gilinsimės į senuosius mokslo atradimus“, – pasakoja stovyklos vadovas  V. Mockevičius.  

Senajai Lietuvos istorijai skirtą stovyklos dieną „Senoji Lietuva“ vaikai leisis į kelionę – aplankys pirmajai Lietuvos sostinę Kernavę, dalyvaus edukacinėje programoje „Nuo tyrimo iki eksperimento“, žies puodus, gamins archajiškus papuošalus ir kitus dirbinius, mokytis archajišku būdu užkuri ugnį.

„Pagonybei: dievams ir ritualams“ skirtą dieną stovyklautojų laukia susitikimas su etnokosmologu Jonu Vaiškūnu jo etnografinėje sodyboje Molėtų r. Vaikai sužinos, kaip dangaus šviesulius stebėjo mūsų protėviai, pamatys unikalią senovės dangaus šviesulių stebyklą – šventvietę, išgirs daug įdomių istorijų apie mūsų senolių pagonišką pasaulėžiūrą, turėtas astronomijos žinias bei senąjį lietuvių zodiaką.

„Bajorų Lietuvai“  skirtos dienos metu vaikai gilinsis į  Vilniaus rūmų istoriją – Vilniaus paveikslų galerijoje susipažins su Romantizmo stiliumi ir kurs bendrą koliažą, statysis rūmų gynybinę sieną bei ieškos paslaptingos skrynios su akylais saugomomis bajorų paslaptimis.

„Valstietiškosios Lietuvos“ dieną Nacionaliniame muziejuje stovyklautojai sužinos kokiose gryčiose gyveno valstiečiai, ką vilkėjo, kokių papročių laikėsi, kokius žaidimus vakarais žaisdavo. Skanaus pačių išsivirtą košę, aptarinėdami, koks ilgas maisto kelias iki mūsų stalo.

Paskutinę stovyklos dieną „Mūsų Lietuva“ stovyklautojai kurs metraštį ir į jį perkels ryškiausius įspūdžius, smagiausius nuotykius ir gražiausias akimirkas. Proto mūšyje  įtvirtins visą tai, ką sužinojo, keliaudami „Lietuvos istorijos keliu“.