Šotokan karatė - žmonėms su negalia!

Šotokan karatė - žmonėms su negalia!

16. Dec 2010, 08:00

Seniai žinomas teiginys, kad kovos menai, taip pat ir Šotokan karatė (Shotokan karate) yra tinkami visiems. Šį kovos meną kultivuoja ir darželinukai, ir garbingo amžiaus sulaukę žmonės.

 

Remiantis kitų šalių patirtimi, neįgalieji su cerebriniu paralyžiumi, dauno sindromu, protiniu atsilikimu, įvairiomis galvos ar nugaros smegenų traumomis gali mokytis kovos menų ir net tapti aukšto meistriškumo sportininkais, laikančiais kvalifikacijos kėlimo egzaminus (kyu laipsniai-diržai) ar dalyvaujančiais varžybose.

 

Ši sporto šaka, skirta neįgaliesiems, dar yra vadinama kovos menų terapija, kuri padeda žmonėms su fizine ar psichologine negalia sustiprinti savo kūną, pagerinti koordinaciją, lankstumą, socialinę integraciją ar net padidinti savigarbą nenaudojant jokių stebuklingų vaistų, naujos rūšies terapija neįgaliesiems padeda ne tik labiau pasitikėti savimi, bet ir moko juos didžiuotis savimi ir savo gyvenimu.

 

Centre "Gemma" treniruotes veda Jurgita Januškaitė (Vilniaus „Karate-Do“ klubas) daugkartinė Lietuvos Šotokan karatė čempionė, Pasaulio ir Europos čempionatų prizininkė, paruošusi jaunuosius Lietuvos čempionatų nugalėtojus ir prizininkus.

 

Vilniaus kolegijoje baigusi ergoterapijos specialybės bakalauro studijas, kas paskatino norą dirbti ne tik su sveikais karatė kelio siekiančiais mokiniais, bet ir treniruoti negalią turinčius, bet ne mažiau degančius noru sustiprėti, pažinti save ar išmokti apsiginti žmones.

 

Plačiau apie užsiėmimus: www.gemma.lt