Šį penktadienį - filmo „Kūdikiai“ premjera!

Šį penktadienį - filmo „Kūdikiai“ premjera!

23. Nov 2010, 08:20

 

Nuo lapkričio 26 d. Vilniuje, kino teatre „Pasaka“, ir Kaune, kino centre „Cinamon“, pradedamas rodyti dokumentinis filmas „Kūdikiai“, pasakojantis apie pirmuosius vaikų žingsnius pasaulyje.

 

Šis filmas – jaudinanti nuostabaus grožio dokumentika apie keturis mažylius, kurių gyvenimą nuo gimimo iki pirmųjų žingsnių užfiksavo prancūzų režisieriaus Thomas Balmès kamera.

 

Primename, apie ką šis filmas, kurį galėsite pamatyti ir per Mamyčių klubo kalėdinį vakarėlį gruodžio 4-ąją.

 

Keturios šalys – keturi skirtingi kūdikiai

 

Ponijao kartu su tėvais, Himba genties nariais, auga Namibijoje. Bayargalas gyventi mokosi tarp karvių ir avių bandų Mongolijos stepėse. Hattie valgo tik daržoves, mat jos tėvai amerikiečiai – ekologai vegetarai. O Mari pirmąsias gyvenimo dienas leidžia tarp dangoraižių, pačiame Tokijo centre. Visiems jiems „Kūdikiai“ – pirmasis pasirodymas kino ekrane ir tuo pačiu jų gyvenime.

 

Filmo kūrėjai teigia, jog aktorių atranka buvo labai neįprasta, nes aktorius reikėjo rinktis dar jiems negimus. Todėl veikėjų pasiskirstymas tarp lyčių gavosi neproporcingas: filme žiūrovai mato tris mergaites ir vieną berniuką.

 

Vienijanti filmo idėja

 

Žiūrint filmą stebina aplinkos, tėvų ir pačių kūdikių įvairumas. Visi vaikai yra labai individualūs ir filme atsiskleidžia skirtingos jų asmenybės. Nepaisant to, jie turi vieną bendrą ryškų bruožą – nuostabų sugebėjimą prisitaikyti prie juos supančio pasaulio ypatybių.

 

„Nors keturi filmo kūdikiai auga radikaliai skirtingoje aplinkoje, stebėdama mažylius suprantu: kad nepaisant to, kur jie gyvena, kokia jų odos spalva, žaidžia su akmenukais ir karvėmis ar geriausiais žaislais, visi vaikai yra nuostabūs ir atspindi tai, ką patyrėme mes patys“, – teigia kino teatro „Pasaka“ įkūrėja Greta Akcijonaitė, pati auginanti sūnų Kasparą.

 

Filmas, įkvepianti būti geresniu žmogumi

 

Filmo režisierius Thomas Balmès neslepia, kad tai – filmas ne vien apie kūdikius. Tai – filmas apie buvimą žmogumi šiame pasaulyje.

 

„Būtent todėl jis skirtas ne tik jauniems tėveliams su mažais vaikais, ar poroms, planuojančioms šeimos pagausėjimą. Filmas – nuostabi gyvenimo šventė, įkvepianti kiekvieną iš mūsų šypsotis ir būti geresniais. Juk kažkada buvome kūdikiai“, – tvirtina kino teatro „Pasaka“ programos sudarytoja Andrė Jarutytė.

 

www.kinopasaka.lt

 

24. Nov 2010, 17:03

Maciau jau si filma labai geras, verta ziureti 😀patiko net mano vyrui 😀