Šeimų šventę sekmadienį aplankys ir daugelis žinomų tėvų!

Šeimų šventę sekmadienį aplankys ir daugelis žinomų tėvų!

08. May 2019, 10:24 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Vieni dažniau lekia į gamtą, kiti mieliau būna visi kartu namuose - baleto primarijaus Nerijaus Juškos, sveikatingumo trenerio Igno Bakėjaus ir „Mamų radijo“ įkūrėjos Lauros Mazalienės vaikai dažnai diktuoja, kaip jie visi kartu turėtų leisti laisvalaikį.

Su smėliu leidžia žaisti ir namuose

Pusantrų metų dukrą Evą ir trejų su puse sūnų Paulių auginantis N. Juška ir jo žmona Agnė prisipažįsta, kad jų vaikų, kaip ir kitų ant scenos pasirodančių žmonių mažylių, vaikystė neatsiejama nuo tėčio pasirodymų. 

„Vaikai spektakliuose pradėjo lankytis nuo pirmo mėnesio“, - šypteli Nerijus. O paklausus, kaip tokie kūdikiai išbūna visą pasirodymą, Agnė atskleidė paslaptį: „Reikia pratinti po truputį. Net ir mūsiškiai neišsėdėdavo ilgai, bet pirmą kartą pabuvo 10 minučių, paskui 20 ir žiūrėk - jau pirmą dalį išklauso ramiai.“

A.Juškienė didelį dėmesį skiria ir veikloms namuose. Jos ne tik gali būti įdomios, bet ir lavinančios, ugdančios. „Kiti namie bijo užsiimti piešimais ar žaidimais, bet mes leidžiame net su smėliu žaisti. Taip pat nevengiu į žaidimus įtraukti ir smulkių darbelių kaip, pavyzdžiui, medelių laistymas“, - patirtimi dalinasi dviejų vaikų mama. 

Šeima nevengia ir išėjimų į viešumą – visi keturi labai mėgsta turkštis vandenyje, todėl vandens parke lankosi mažiausiai kartą per savaitę, lekia dviračiais, lankosi įvairiose šventėse.

„Šį sekmadienį Nerijaus Juškos baleto mokyklos mergaitės pasirodys šeimų šventėje Vilniaus rotušėje – eisime jų palaikyti ir papramogauti, nes laukia užsiėmimai ne tik didesniems, bet ir visai mažiems vaikučiams“, - išdavė artimiausius planus N.Juška. 

Mama, tete, Elza...

Trečio besilaukianti dviejų dukrų mama L.Mazalienė įvardija, kad didžiausia pramoga – būti kartu. „Kartais visai nesvarbu, esame namie ar keliaujame, svarbu visi kartu. Mūsų vaikai labai mėgsta, kai jų žaidimuose dalyvaujame ir mes. Man pastaruoju metu juose dažnai tenka močiutės vaidmuo“, - kvatoja veikli mama. 

Atšilus orams šeima renkasi pramogas lauke – dažnai lankosi Kernavėje, kopinėdami piliakalniais, grįžta pas tėvus į pajūrį, kur vaikštinėja kopose ir pušynuose.

„Aišku, mėgstame ir smagius renginius, kurie subalansuoti visai šeimai. Gaila, kad jų nėra daug“, - pripažįsta Laura, kurią su visa šeima bus galima sutikti šį sekmadienį nuo 11 val. vyksiančioje šventėje. Ten mažylės ne tik pramogaus, dalyvaus konkursuose, edukaciniuose užsiėmimuose, bet ir klausysis mamos vedamo seminaro. Visą dieną rotušės viduje vyksiančiuose seminaruose tėvams bus įkurdinta erdvė ir vaikams, tad kol mama „Aptaclub“ paskaitoje „Mažas nėra didelis“ dalinsis, kaip jai sekasi rūpintis mažylių mityba, Deimilė ir Aurėja turės, kur žaisti. 

„Mes eisime visur, kur dukroms bus veiklos, nes labai gera matyti jas laimingas. Dar vienas dalykas, atviliosiantis mus į šventę – tai Elzos ir Olafo pasirodymas. Mes net juokiamės, kad po žodžių “mama ir tete” Aurėja išmoko sakyti Ana ir Elza“, - kvatoja L.Mazalienė.

Dalinsis patarimais paskaitoje

Sveiko gyvenimo būdo propaguotojas, sporto treneris Ignas Bakėjus pirmiausia visuomet įsiklauso į šeimos norus, o jau tuomet galvoja, kaip juos įgyvendinti: „Tik gavus atsakymą, priimu sprendimą, ką veikti. Kartais visi būname aptingę, tad žiūrime namie filmą apie super herojus ar kartu kepame picą. Jei yra noro žaisti – važiuojame žaisti. Aš visuomet ieškau būdų, kaip sugalvoti žaidimų, kurie sudomintų sūnus, nes pats lengviausias būdas duoti tai, ką jie visada daro“.

Patarimais, kaip leisti aktyvesnį ir įdomesnį laisvalaikį su visa šeima Ignas dalinsis sekmadienį vyksiančios šeimų šventės paskaitoje „Aktyvus aš = aktyvi šeima“. 

„Mes labai dažnai važiuojame paspirtukais. Turime savo šeimos maršrutą po Vilniaus miestą aplink senamiestį, kuriuo einame visi kartu. Ir aišku, daug ir dažnai būname gamtoje, karstomės medžiais, gaminamės kardus iš šakų ir kuriame savo super herojus. Dėl skirtingo amžiaus sūnų pramogų nėra jokių bėdų – lengvai suderinu 6 ir 9 metų berniukų norus, o  metų ir 10 mėnesių jaunėlis kol kas sutinka su viskuo“, - šypteli Ignas. 

Šį sekmadienį, prieš pat tarptautinę šeimos dieną, „Mamyčių klubo“ laidos vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė visas šeimas kviečia apsilankyti Vilniaus rotušėje, kur visą dieną nuo 11 iki 17 val. tiek pačioje aikštėje, tiek pastato viduje lauks dešimtys įvairiausių pramogų, skirtų ir patiems mažiausiems, ir šiek tiek vyresniems.

Rotušės aikštėje šeimas kvies batutų miestelis, prie įėjimo drąsiausių lankytojų lauks tikroviški dinozaurai, šventėje vaikai sutiks daugybę savo mėgstamiausių personažų, skambės vaikų koncertas, vyks konkursai su dovanomis, dirbtuvėlės, sporto turnyrai, mamos mažylius galės pervystyti ir žindyti specialioje „Aptaclub Baby Lounge“ erdvėje, o kiekvienas lankytojas taip pat gaus dovanų krepšelį. Renginys nemokamas.