Prisidėkime prie paramos akcijos „Dovanok žirafiukams miegą!“

Prisidėkime prie paramos akcijos „Dovanok žirafiukams miegą!“

11. Dec 2017, 15:10 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

„Mėmelio Žirafos“, Vilniaus miesto savivaldybės centrinė bibliotekaKauno apskrities viešoji biblioteka ir Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka kviečia prisidėti prie paramos akcijos „Dovanok žirafiukams miegą!“, kurios metu bus renkamos sauskelnės sutrikusio vystymosi kūdikių namams.

Akcijos parama bus skiriama Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namams, Kauno klinikų filialui Vaikų reabilitacijos ligoninei „Lopšelis“ ir Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namams. Trijuose miestuose pagalbos laukia apie 100 jauno amžiaus vaikų.

„Idėja surengti paramos akciją gimė pernai, kuomet internete pamatėme Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų prašymą padėti sauskelnėmis. Akcija praėjo itin sėkmingai, todėl šiemet, pakalbėję ir su kitų didžiausių Lietuvos miestų kūdikių namais, nusprendėme padėti ne tik klaipėdiečiams“, - teigia „Mėmelio Žirafų“ vadovas Remigijus Kostrovickas.

Prie akcijos organizavimo šiemet prisijungė Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos viešosios bibliotekos. Šios ne tik padeda surinkti ir sandėliuoti gyventojų atneštą paramą, bet ir skleidžia kūdikių namų pagalbos šauksmą vietos bendruomenėms.

„Apie šią problemą girdime jau ne vienerius metus, tačiau atrodo, kad rimtesnių kokybinių pokyčių nebuvo. Ši situacija labai nemaloni ir liūdna, kviečianti visuomenę bei miestų vietos bendruomenes solidarizuotis ir savarankiškai padėti vaikams“, - prideda Vilniaus miesto centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Nepagalvotumėme, tačiau kai kuriems kūdikių namams reikia net 7000 vnt. sauskelnių per mėnesį deramai vaikų higienai palaikyti. Valstybės skiriamų lėšų pakanka atlyginimams, maistui ir komunaliniams mokesčiams, būtiniems medikamentams, tačiau švaros ir higienos priemonėms – ne visuomet.

20171211151631-23283.jpg

Kūdikių namų personalas prasitarė, kad Klaipėdoje itin trūksta gamintojo „Tena“ S ir M dydžio sauskelnių. Kauno kūdikių namuose daugiausiai sunaudojama 3-5 dydžio sauskelnių ir drėgnų servetėlių. Vilniaus kūdikių namuose labiausiai trūksta įvairių higieninių ir švaros priemonių: skalbiklių, valiklių, skysto vaikiško muilo, popierinių rankšluosčių, tualetinio popieriaus, oro gaiviklių, šiukšlių maišų ir t.t.

Paramą galima pristatyti į Vilniaus miesto savivaldybės centrinę biblioteką (Žirmūnų g. 6), Kauno apskrities viešąją biblioteką (Radastų g. 2) ir Klaipėdos apskrities viešąją I. Simonaitytės biblioteką (Herkaus Manto g. 25, vaikų literatūros abonementą).

Daugiau informacijos – organizatorių internetinėse svetainėse ir „Facebook“ puslapiuose.