Prasideda geriausias metų „kuistukas“ – pavasarinė „Mamų mugė“

Prasideda geriausias metų „kuistukas“ – pavasarinė „Mamų mugė“

16. Mar 2023, 10:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kovo 17–16 dienomis, Vilniuje, Gariūnuose ir Kauno prekybos centre „Senukai“ prasideda 23-ioji „Mamų mugė“. Jos laukia ne tik šeimos, kurioms tai būdas stilingai sutaupyti, tačiau ir Ukrainos karo pabėgėliai, kuriems tai kartais vienintelė galimybė žieminius kailinukus pasikeisti į pavasarinę aprangą.

Amerikoje kiekvieną sezoną galima pamatyti tiesiai priešais namą, gatvėje, išdėtus namuose užsigulėjusius, nereikalingus daiktus. Vadinamieji “garažų išpardavimai” yra net TV laidų, medžiojančių tokiose “parduotuvėse” netikėtas vertybes, herojai. Tai ir tvaraus gyvenimo būdo, mažinančio vartojimą, simbolis. Ir siautėjančios infliacijos išaugintų kainų nuvargintų piniginių „daktaras“. Taip pat – ir socialinė bendravimo erdvė žmonėms, kuriems tai būdas ne tik apsikeisti daiktais, bet ir apsikeisti nuomonėmis.

Jau 23 kartą Lietuvoje tokią mugę organizuoja ir www.mainai.lt  socialinė platforma bei jos įkūrėja Jurga Barbora Jauniškienė.

„Mamų mugės“ nebereikia pristatinėti, ji juk “gyva” ir kasmet išleidžia vis naujus “žiedus,” - šypsosi Jurga Barbora. – „Viskas prasidėjo nuo greitai augančių ir todėl pastoviai rūbus keičiančių vaikų. Tuomet prisidėjo ir suaugę, norintys tvariai keisti savo garderobą. Vėliau prisijungė buities daiktų mainai. O dabar, jau kelis metus iš eilės, mūsų akcentas – labdara. Šitos mugės gyvybiškai reikia žmonėms, kuriems ji vienintelis šansas nesušalti ir tinkamai apsirengti.“

Šiemetinei mugei daiktus pristatė jau 1750 partnerių. Rinktis bus galima iš beveik 200 tūkst. puikios būklės ir kokybės rūbų, avalynės ir daiktų. „Mamų mugė“ tikisi sulaukti daugiau nei 10 tūkst. lankytojų iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos.

„Pernai neparduotus ir neiškeistus daiktus labdarai paliko beveik visi mugės dalyviai. Net 40 tūkst. daiktų praėjusiais metais buvo skirta tiems, kuriems ir keli eurai už rūbą ar batus yra per daug,“ – sako Jurga Barbora Jauniškienė. – O dabar dar atsiranda ir partnerių, kurie atiduoda mums savo naujus, bet neparduotus daiktus, kad mes juos skirtume labdaros tikslams. Vyrų mados namai „SuitSupply“ šiemet paaukojo virš 200 vnt. naujų švarkų, marškinių, batų ir diržų. Ir tokiems partneriams aš noriu pasakyti ypač didelį „Ačiū“.

Už simbolines kainas parduotų partnerių rūbų ir avalynės pajamas „Mamų mugė“ aukoja Ukrainos reikmėms. Pernai, be aukojimo daiktais, labdarai buvo surinkti 2000 eurų. Šiemet mugė tikisi surinkti dar didesnę savo partnerių auką.

„Taip pat didelį dėkui noriu pasakyti ir savanoriams, – sako Jurga Barbora. – Jų indėlis į šią mugę, į jos atliekamą tvarumo propagavimą ir aukojimą gyvenantiems nepritekliuje, yra milžiniškas. Ačiū jiems. Ačiū partneriams. Ačiū ir žinomiems veidams, kurie prideda mūsų balsui garso ir erdvės.“

„Mamų mugė“ vyks kovo 17-26 dienomis Gariūnų naujame pastate, 0 aukšte, Gariūnų g. 70, Vilniuje ir prekybos centre „Senukai“ Kaune, Draugystės g. 8C, B įėjimas, 2 aukštas.