Pokytį mamos kurs grįždamos į darbo rinką drauge

Pokytį mamos kurs grįždamos į darbo rinką drauge

19. Feb 2021, 10:56 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Nedarbas viena iš šių dienų problemų, kuri įtakoja asmens pasitikėjimą savimi, pragyvenimo lygį, socialinį gyvenimą ir galimybes realizuoti save. Ar šiomis dienomis vis dar vyrauja nelygybė siekiant karjeros, integracijos į darbo rinką? Statistiniai duomenys leidžia daryti prielaidą, kad moterims, o ypatingai mamoms yra sudėtingiau integruotis į darbo rinką. Todėl Švietimo pažangos centras kartu su Europos socialinio fondo agentūra pradeda projektą ,,Pokyčių akademija“.

Pokalbis su Švietimo pažangos centro vadove ir projekto koordinatore Ieva Baltrušaitiene.

Kokia yra šio projekto esmė?

Ieva: Kadangi mūsų organizacijos pagrindinis tikslas yra visuminis visuomenės švietimas ir ugdymas, šiuo projektu, pasitelkiant unikalią mokymų programą mes orientuojamės į mamas, kurioms po vaiko auginimo atostogų yra sudėtingiau integruotis į darbo rinką. Šio projekto metu didžiausias dėmesys bus skiriamas žmogui, darbui su juo, jo motyvacijos didinimui, laiko planavimo ir socialinių įgūdžių ugdymui, visos šios priemonės pasitelkiamos pagrindiniam projekto tikslui – integracijai į darbo rinką.

Kodėl tiksline grupe pasirinkote būtent mamas?

Ieva: Mamos yra ypatingai pažeidžiama tikslinė grupė, kuriai ne retai yra sudėtinga pradėti darbinę veiklą arba ją keisti visų pirma dėl pasikeitusios socialinės padėties, motyvacijos stokos arba praradimo, profesinių įgūdžių praradimo,  įvairių socialinės rizikos veiksnių, kurie įtakoja jų galimybes sėkmingiems integracijos procesams.

Kaip sieksite padėti mamos integruotis į darbo rinką?

Ieva: Projektas turi savo unikalią mokymų programą, kurios metu kvalifikuoti lektoriai mokys projekto dalyves planuoti savo laiką, kaip susigrąžinti motyvaciją ir atrasti savo profesines galimybes bei stiprybes, suteiks žinių apie sėkmingas darbo paieškas. Šio projekto tikslas yra darbas su kiekviena mama, atsižvelgiant į jos poreikius, galimybes ir turimus įgūdžius, kad būtų atverti keliai sėkmingai integracijai į darbo rinką. Projekto metu bus organizuojami susitikimai su galimais darbdaviais bei baigiamoji diskusinė konferencija, kurios metu apibendrintai bus kalbama apie pagrindinius mokymų aspektus.

Kaip kilo tokia projekto idėja?

Projekto idėja kilo iš sieko atrasti balansą šeimoje, tarp mamos ir tėčio galimybių integruotis į darbo rinką, taip mažinant socialinę atskirtį ir socialinę riziką įtakojančius veiksnius. Dažnai tenka susidurti su mamomis, kurioms yra sudėtingiau integruotis į darbo rinką, ypatingai jei asmuo jaučia socialinę atskirtį ar patiria socialinę riziką įtakojančius veiksnius.

Daugiau informacijos https://www.svietimopazangoscentras.lt/naujienos

Simonadub Simonadub 22. Feb 2021, 18:53

Labai graži įdėja