Daug šurmulio, daug įspūdžių, daug klausimų, daug geros nuotaikos...daug visko vakar buvo pirmajame Mamyčių klubo susitikime su profesionaliu ortopedu ir kineziterapeute. Diskutavome, mankštinome mažulėlius ir... supratome, kad tokių susitikimų reikia kuo daugiau.
Tik gaila, kad visos mamytės, kurios norėjo dalyvauti šioje praktinėje diskusijoje ir mankštelėse su specialistais, negalėjo dalyvauti. Tad sutarėme, kad kitą kartą, jei tik bus tiek daug norinčiųjų (o norinčiųjų užsiregistravo net 40 mamų), tikrai ieškosime erdvesnių patalpų.
Na o kaip pirmam kartui užteko ir virš dvidešimt mamyčių su vaikučiais, susirinkusiais į fizinės medicinos ir reabilitacijos centrą "Gemma" - kas susėdę ant grindų, kas ant kamuolių, o kas ropomis tyrinėjo naują aplinką :)
{smallpic:1}
"Ortopedijos centro" gydytojas ortopedas-traumatologas Haroldas Bernotas ne tik papasakojo apie dažniausiai pasitaikančias vaikučių kojyčių ir pėdučių problemas - plokščiapadystę, šleivapadystę ir kt., tačiau ir atsakinėjo į kiekvienos mamytės klausimus.
{smallpic:haroldas}
O klausimų, patikėkite, mes visos turėjome ohoho... Juk kiekvienas vaikutis turi savų bėdų bėdelių.
Pavyzdžiui, ką daryti, kai mažylis vaikšto pasistiebęs. Tai bene dažniausia vaikučių problema. Tiksliau, tai ne tiek problema, kiek normalus reiškinys, į kurį nereikėtų numoti ranka. Ką daryti? Pirmiausia, namie mažylis turėtų avėti tinkamas basutes su užkulniu, kurios neleistų stiebtis.
{smallpic:2}
Tačiau tai ne išeitis. Avalynė, pasak gydytojo, negydo, tik suteikia patogumo kojytei. Svarbiausia, ką turėtų mamytės daryti - masažuoti pėdutes. Nes vaikutis vaikšto pasistiebęs dėl padidėjusio raumenų tonuso. Apie tai dar šnekėsime.
{smallpic:3}
Ne viena mama klausė - ar galima sodinti vaikutį į vaikštynę? Pasirodo, vaikštynė yra tik tėvelių patogumui. Vos mažylis atsistojo ant kojyčių, jau tėveliai jį kelia į vaikštynę. Negerai, pasak gydytojo. Kodėl? Apie tai taip pat plačiau bus rašome kituose straipsniuose.
{smallpic:4}
Bene labiausiai mamytės laukė praktinių mankštelių ir patarimų iš "Gemmos" vaikų kineziterapeutės Miroslavos Poimanskajos.
{smallpic:5}
Plokščiapadystės profilaktikai gydytoja parodė, kaip tinkamai masažuoti vaikučio pėdutes, blauzdas, šlaunytes, nuo ko pradėti ir kuo baigti mankštelę. Tad sekite MK naujienas ir būtinai apie viską plačiau pakalbėsime.
{smallpic:6}
{smallpic:7}
{smallpic:8}
Taip visiems buvo smalsu, kaip gydytojai pasakoja ir demonstruoja mankšteles, jog ir arbata liko neišgerta...Taigi, tai rodo, kad panašių susitikimų reikia ir reikės.
Labai noriu padėkoti visoms mamytėms, kurios atvyko, gal mažulėliams ir buvo nuobodu, tačiau, tikiuosi, jūs pasisėmėte naudingų praktinių patarimų, kurie buvo aktualūs jums.
AČIŪ dar kartą...ir IKI KITŲ ŠAUNIŲ SUSITIKIMŲ :)
Mamyčių klubo portalo redaktorė EGLĖ
Aciu, buvo idomu ir naudinga. Idomu kokie kiti planuojami susitikimai su gerais specialistais ir kada. Bet manau redakcija viska kuo puikiausiai pranes ir suorganizuos. Lauksim naujienu!
Aš visom keturiom už tokius susitikimus! Tikrai labai naudingi. Reikėtų daugiau 😀
Ačiū JUMS.
Mums labai patiko sis susitikimas, buvo tikrai naudingas, kadangi musiskis vaiksto pasistiebes. Gydytojas mus nuramino ir liepe namuose deti batukus. 😀 Butinai ateisim ir i kitus susitikimus. Dekojame Jums.
Mes taip pat norėtumėme padėkoti už šauniai suorganizuotą ir labai naudingą renginuką 😀
Manau, kad tokio pobūdžio susitikimai su specialistais yra labai naudingi.
Mes nenaudojom vaikstyniu ir ju mum nereikejo, pati pradejo 10 men vaikscioti ir nematau jokios naudos is ju 😀
aciu 😀
sake reikia kad namie 50 % laiko vaikciotu su batukais 😀 nzn kiek specialistu tiek nuomoniu 😀 reiks gal nesiot 😀
Merginos,kurios buvote susitikime o ar reikia batuku vaikiukams namie,ar gerai ir basomis ,tik su kojnytemis begioti?Kai vaiksto pasistiebes ,tai supratau reikia,o jei normaliai vaiksto?Gal kalbejote apie tai?
Deimante, nemanau, kad butumet per dideles, tokiu tikrai nera, nes pvz. ortopedas pasake, kad buvo lb gera praktika prie Sovietu sajungos, kai vaikucius vesdavo pas ortopedus 3men, paskiau berods iki 1, iki 3 metu ir jau pries pat m-kla😉 tei vat mes su Gabyte atitikom pirmus 3 reikalavimus ir bandysim eit dar 3 ir kokiu 6-7 metuku😀
be to, lb naudinga info buvo kada reikia nesiot batukus, kokius deti vaikuciams nuo pat mazens...manau, kad visa gauta info pravers man auginant Gabyte ir belaukiant 2 stebukliuko😀
Dėkui MK už tikrai puikų ir naudingą renginį. Jūsų dėka gavau atsakymus į savo rūpimus klausimus.
tai, ka isgirdau man ateityje taip pat pravers 😀
Labai naudinga buvo išgirsti apie batukus, nes kaip tik pradėję labai vaikščioti jau, ką spėjome ir išgirdome, buvo naudinga 😉
va va, vaikstynes negerai😀