Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

06. Mar 2018, 06:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Paramos projektas „Ankstukai“ kartu su lietuvišku prekybos tinklu „Maxima“ pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą“. Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis. 

Kovo 8 dieną „Maximos“ parduotuvėje, esančioje prekybos centre „Ozas“ pristatomos išskirtinės parodos organizatoriai pabrėžia, kad ja bus siekiama priminti, kad anksčiau gimę kūdikiai yra tie, kuriems ypatingai reikalinga visų parama. Pati geriausia pagalba – šeimoms, medikams, verslininkams ir politikams telktis į pačius mažiausius remiančią bei palaikančią bendruomenę.

Kaip sako paramos projekto „Ankstukai“ vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė, visame pasaulyje kas dešimtas kūdikis gimsta anksčiau laiko. Vien Lietuvoje kasmet pasaulį išvysta apie 1600 tokių mažylių. Tai sudaro apie 6 proc. visų naujagimių. Maža to, šis skaičius pasaulyje nuolat auga, todėl ankstukų priežiūrai būtina skirti dar daugiau dėmesio. 

„Gimti anksčiau nebėra nuosprendis. Tiesiog tokiems vaikams reikia daugiau kantrybės ir pastangų. Ankstukai ilgiau lieka ligoninėse, nes jiems reikia laiko, kol išmoksta patys kvėpuoti, valgyti ir užauga bei sustiprėja tiek, kad galėtų parvykti namo. Dienos šviesą jie išvysta per maži ir per trapūs, bet yra dideli kovotojai. Mūsų visų pagalba jiems padėti užaugti yra neįkainojama dovana. Deja, regionuose labai trūksta tinkamos patirties turinčių medikų ir pagalbos tėvams susilaukus ankstuko, trūksta pažangios medicininės įrangos. Todėl šiemet visi surinkti pinigai bus skirti jos atnaujinimui“, – teigia ji. 

Ankstukus šalies gyventojai jau gali palaikyti ne tik morališkai, bet ir tiesiogiai. Visą pavasarį kartu su prekybos tinklu „Maxima“ bus vykdoma paramos akcija, kurios metu, perkant specialiu logotipu paženklintas prekes, dalis pinigų bus skiriama neišnešiotiems kūdikiams būtinos medicininės įrangos įsigijimui. 

Kaip sako prekybos tinklo generalinė direktorė Kristina Meidė, tik suvienijus jėgas galima užtikrinti geresnes sąlygas ankstukų vystymuisi.

„Ankstukai – ypatingi naujagimiai, kuriems nepakanka vien tėvų rūpesčio. Sėkmingam jų vystymuisi ir išgyvenimui būtinos pažangios medicinos technologijos bei intensyvi medikų priežiūra. Prie šių sąlygų gerinimo galime prisijungti visi“, – teigia ji. 

Tai jau penktasis kartas, kai vykdoma tokio pobūdžio akcija. Per ketverius metus, Lietuvos žmonių ir partnerių gerumo dėka, ankstukams jau paaukota 140 600 eurų. Didžioji dalis surinktų pinigų skirta gyvybiškai svarbios medicininės įrangos atnaujinimui: Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Naujagimių intensyviosios terapijos skyriui padovanotas pirmas Lietuvoje naujagimių neinvazinio dirbtinio kvėpavimo aparatas, įvairioms ligoninėms nupirkti specialūs monitoriai, deguonies terapijos sistemos, Motinos donorinio pieno bankas aprūpintas itin trūkstamu inventoriumi.

Visi norintys padėti užaugti patiems mažiausiems, kviečiami prisidėti prie neišnešiotiems naujagimiams skirto paramos projekto „Ankstukai“. Aukoti galima pavedimu, skiriant 2 proc. GPM, perkant specialiu „Ankstukų" akcijos ženklu pažymėtas prekes „Maxima“ prekybos centruose arba metant pinigus į aukojimą dėžutes, esančias „Maxima“ parduotuvėse. Visa informacija www.ankstukai.lt.

Prie akcijos „Ankstukai“ kviečia prisijungti visus geros valios žmones ir socialiniuose tinkluose: jie kviečiami fotografuotis patys ar fotografuoti savo vaikus su per dideliais rūbais ir nuotraukomis, pažymėtomis specialia grotažyme #ankstukai, dalintis savo socialinių tinklų paskyrose , taip išreiškiant palaikymą anksčiau gimusiems kūdikiams.