Naujas užsiėmimas vaikams vasarą: moko gaminti maistą

Naujas užsiėmimas vaikams vasarą: moko gaminti maistą

25. Jul 2017, 14:34 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

 

Ne paslaptis, kad dirbantiems tėvams vasarą kyla nemažai rūpesčių sprendžiant kuo užimti atostogaujančius vaikus. Kai stovyklos, pajūris ir seneliai jau aplankyti galima vėl imtis ir edukacinės veiklos, ypač jei ji pateikiama žaisminga ir vaikams patinkančia forma.

Tinklaraščio MaistoKlubas.lt autorės Ilonos Juciūtės idėja vaikams Kaune rengti kulinarines pamokėles sulaukė išskirtinio tėvų ir vaikų dėmesio. 

„Idėja rengti tokias pamokėles kilo kai mano draugės pradėjo skųstis, kad vaikai amžiais įnikę į savo telefonus, o grįžę po pamokų patys nemoka nieko pasigaminti valgyti. O susidomėjimas šiomis pamokėlėmis rodo, kad su tokiomis problemomis susiduria daug šeimų. Bet jas galima išspręsti. Iš pradžių nuogąstavome, kad vaikams maisto gaminimas gali pasirodyti neįdomus, tačiau rezultatas buvo visiškai priešingas ir tuo labai džiaugiamės“, - sakė pamokėlių organizatorė. 

Pamokėlių turinys pritaikytas mažiesiems – patiekalai parinkti tokie, kad nebūtų per sunku juos gaminti ir kad jie patiktų vaikams. Artimiausio užsiėmimo, vyksiančio liepos 28 d. metu, vaikai gamins picas „Minutėlė“, neįprastus lietinius blynelius, traškučius su sūriu ir naminį limonadą. Viskas gaminama iš natūralių produktų, o rezultatas – skanūs ir sveiki vaikams tinkami patiekalai, užkandžiai ir gėrimai.

„Vaikai labai žingeidūs, jiems naujos patirtys labai patinka. Ypač kai leidi prisiliesti prie tų darbų, kuriuos paprastai daro suaugusieji. Didelį įspūdį jiems palieka ir tai, kad pamokėlės vyksta tikroje modernioje virtuvėje Centriniame Kauno turguje, kur filmuojamos ir tinklaraščio kulinarinės laidos. O pati smagiausia dalis yra savo paruostus patiekalus išdidžiai pristatyti atėjusiems pasiimti jų tėvams. Kiekvienam labai smagu ir gauti diplomą, už tai kad dalyvavo ir išklausė pamokėlę“, - pasakojo I. Juciūtė.

Kadangi norinčiųjų netrūksta, pamokėlių organizatorė prašo tėvų registruotis savo atžalas iš anksto. Užsiėmimus ji rengia kartą per mėnesį. Taip pat organizuoja ir gimtadienius, kur vaikai patys mokomi pasigaminti vaišes šventei.