Mylėkite ir būkite mylimi!

Mylėkite ir būkite mylimi!

14. Feb 2018, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Ar jau pradėjote švęsti Meilės dieną? O gal ryte vyras ar draugas nustebino kokia nors staigmena ar dovanėle? Ar vaikai stipriai apkabino ir pabučiavo "Mylu mylu"? O gal tiesiog jums nei šilta, nei šalta nuo šios Valentino dienos?

Kaip ten bebūtų, visgi kodėl tokią Valentino dienos šventę turime, reikia žinoti:

Manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno III a. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Šitaip jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją nuo išorinės agresijos ir vidinės netvarkos.

Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 d. Valentinas buvo nubaustas mirtimi.

Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

Lietuvoje ši šventė gana nesena – ji švenčiama tik po nepriklausomybės atgavimo 1990 m. Kai kurie kultūros istorikai ir etnografai mano, kad panaši šventė senovės lietuvių kultūroje buvo gegužės 13 d. – meilės deivės Mildos diena.

20180213111901-33127.jpg

Ar švenčiate šią šventę ir kaip? Ar jau įsileidote ją į savo tradicijas?

floryte floryte 14. Feb 2018, 16:51

Darbe - romantiškos dainos skambant gitarai, profesionalaus fotografo fotosesija, keksiukai su posakiais apie meilę, raudoni balionai - čia darbuotojams😀. Mokiniams - meilės paštas, orientacinis žaidimas, susijęs su meile. Na, o antroji dalis - ne darbinė (asmeninė), dar bus matyt vakare...😍