MK pasiūlymai pirmajam spalio savaitgaliui

MK pasiūlymai pirmajam spalio savaitgaliui

01. Oct 2011, 07:00

Renginių ir veiklos šį savaitgalį tikrai netrūks. Tad jei ir Tu žinai, kur įdomiai praleisti laiką savame mieste ar miestelyje, būtinai apie tai pranešk.

 

1 pasiūlymas: Vegetarams ir jiems prijaučiantiems

 

Spalio 1 dieną, Vilniuje, Rotušės aikštėje vyks renginiai, skirti Pasaulinei vegetarų dienai.

Renginio pradžia -12 valanda.

 

Diena pirma kartą paminėta 1977 metais Amerikoje. 2010-siais prie iniciatyvos pirmą kartą prisijungė ir Lietuva. Akcijos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į gyvūnų teises, žmogaus sveikatos bei globalinės ekologijos problemas ir pasiūlyti šių problemų sprendimą.

 

Vilniaus Rotušės aikštėje vyks informacinė šventė, kurios metu įvairių sričių specialistai, mokslininkai, dietologai ir daktarai atskleis kodėl verta pasirinkti vegetarišką mitybą bei atsakys į visus Jums rūpimus klausimus. Šventės metu galėsite susipažinti su vegetariško maisto gamybos ypatumais ir paragauti gardaus, įvairaus maisto.

 

2 pasiūlymas: Prezidentūra Vilniuje

 

Šis savaitgalis – priešpaskutinis, kai visi vilniečiai ir miesto svečiai gali apsilankyti Prezidentūros parke. Tai jau trečius metus gyvuojanti tradicija, kai Prezidentūra rengia „atvirų erdvių sezoną“.

 

Šeštadienį ir sekmadienį nuo 12 iki 18 valandos galima užsukti į paprastai uždarytą ir kitoms akims nematomą Prezidentūros parką. Jame ta proga veikia Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių paroda, kurioje eksponuojama 30 kūrinių, puikiai derančių lauko erdvėse.

 

Spalio 16 dieną Prezidentūros parkas vėl bus užvertas nuo visuomenės. Tad puiki proga pravesti savo vaikams „visuomeniškumo“ pamokėlę, kartu aplankyti parką, parodyti, kur dirba Prezidentė ir pan.

 

Yra dar nežinančių, jog kiekvieną sekmadienį 12 valandą prie Prezidentūros vyksta vėliavų keitimo ceremonija, kurioje dalyvauja ne tik šiuolaikinėmis paradinėmis uniformomis, bet ir viduramžių šarvais vilkintys Garbės sargybos kuopos kariai.

 

3 pasiūlymas: Elektrėnų atrakcionai

 

Ar buvote kada nors Elektrėnuose veikiančiame atrakcionų parke „Vaikų pasaulis“? Na, žinoma, tai ne Legolendas, Disneilendas, bet... Tai vienintelis pramogų parkas, veikiantis nuo savo atidarymo daugiau kaip 30 metų.

 

Kodėl apie jį prakalbome? Po šio savaitgalio parkas bus uždarytas iki pavasario. Prieš važiuodami galite plačiau pasiskaityti apie juos čia:  Atrakcionai

 

 

4 pasiūlymas: Rusų kultūros šventė šeimoms Markučių parke, Puškino muziejuje.


Sekmadienį, spalio 2 d., nuo 12 iki 16 val. čia vyks centro „Kartu saldu“ rengiama popietė. Jos metu bus: piešimas ant medienos tradiciniu rusų stiliumi; romansai; žaisliukų iš molio "dymkovskaja igrushka" spalvinimas; tradicinių paveikslėlių iš rudeninių augalų kūrimas; cerkvių kupolų spalvinimas ir paroda; tradiciniai rateliai ir lauko žaidimai; senovinių pirštukinių lėlyčių gamyba; rusiška arbatos ceremonija "čiajepitije"; tradiciniai siuviniai; pasakos "Pagrandukas" kūrimas ir vaidinimai.
Kaina šeimai - 15 Lt.

Jei žinai smagių renginių, sakyk, informaciją papildysime.

01. Oct 2011, 16:31

rytoj Mazeikiuose val. Bobu vasara 2011m. Pradzia 10 val. Bus muge, gros kapelos ir t.t.