Mamyčių klubas Rusnėje: žvejybos pamoka laive

06. Nov 2017, 11:39 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Mamyčių klubo filmavimo komanda ir vėl lankosi Rusnėje, kur į kelionę laivu pakvietė Vykinto bei Elvyros Laukevičių šeima. Joje auga ir mažasis kapitonas, vienerių metų Kęstutis, kuris gyvenimui ant vandens pratinamas jau nuo pusės metų. 

Pasak Vykinto, vaiką prie plaukiojimo laivu ir vandens reikia pratinti pamažu ir stebėti jo reakciją: "Viskas labai paprasta - su vaiku įlipi į valtį, aprodai ją ir stebi jo reakciją. Kęstutis buvo drąsus, pirmą kartą padarėme trumpą plaukimą, pasitaikė geras oras, tad viskas buvo puiku. Svarbiausia, kad tėvai pasitikėtų, elgtųsi natūraliai ir nebijotų, nes vaikas viską jaučia".

Pakalnės upe Mamyčių klubo komanda plaukė buriniu laivu „Rusnietis“, kuris pastatytas pagal senovinius žvejybinių laivų brėžinius. Yra dalyvavęs ne vienoje ekspedicijoje. Šiuo laivu Vykinto šeima plaukia žvejoti stintų. 

20171106120114-27221.jpg

Meilę laivams, vandeniui bei žvejybai Vykintas perėmė iš savo tėčio, tad ją skiepija ir sūnui Kęstučiui. Jam išsaugojo net pirmąją savo meškerę. 

Vykinto patarimai vaikams, kaip pagauti savo pirmąją gyvenimo žuvį: 

  • imate meškerę tvirtai į rankas
  • po truputį sukate ritę tokiu greičiu, įsivaizduokite, kokius žuvytė plaukia - ne per greitai ir ne per lėtai
  • na ir kantrybės - laukiate, kas užkibs :)

20171106120955-97885.jpg

Deja, nei didelės, nei mažos žuvelės tądien mums nekibo. 

Pasak Vykinto, labai daug kas priklauso nuo sėkmės ir nuo žuvų nuotaikos, didelės įtakos turi ir oro sąlygos.

Nors iš žvejybos tąkart grįžome be laimikio, gerą nuotaiką gryname ore susižvejoti pavyko. Tad pasiplaukioti laivu rekomenduojame visoms šeimoms!