„Mamų mugės“ dalyvių aukos - pirmojo vaikų hospiso statybai

„Mamų mugės“ dalyvių aukos - pirmojo vaikų hospiso statybai

15. Mar 2019, 08:24 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Šiemet „Mamų mugės“ dalyviai vėl aukos pirmojo vaikų hospiso Vilniuje statybai prie jau esančio palaimintojo kun. Mykolo Sapočkos hospiso suaugusiems. 2018-aisiais mugės dalyviai ir organizatoriai šiam kilniam tikslui jau buvo paaukoję 10 tūkstančių eurų. Kovo 21 dieną prasidėsianti „Mamų mugė“ bus jau 15-oji.

„Šeima - šeimai“

„Mamų mugės“ organizatoriai teigia, jog du kartus per metus vykstantį renginį aplanko daugiau nei po 20 tūkstančių šeimų, norinčių įgyvendinti pagrindinę idėją „Šeima - šeimai“.

O ką jūs žinote apie šį renginį ir jo tikslą? Pasitikrinkite, gal ir jūs norėsite tapti „Mamų mugės“ dalimi ir prisijungsite prie šeimų, auginančių vaikus, ir kursite kartu geresnį pasaulį, už kurį jums padėkotų Žemė, kaip šiemet skelbia „Mamų mugės“ organizatoriai.

„Mamų mugė“ buria atsakingas, sąmoningas, visuomeniškas šeimas. Pirmiausia „Mamų mugė“ - sėkmingas šeimų tarpininkas. Šeimos, auginančios vaikus iki 14 metų, mugėje parduoda gerus, bet išaugtus vaikų drabužius, batelius arba pagal vaikų amžių jau nebereikalingus daiktus, žaislus, knygas. Mugėje dalyvauja apie 1 800 dalyvių. Pirmą dieną, šį kartą kovo 20 ir 27 dienomis, vyksta uždara prekyba, kuomet patys dalyviai ir perka mugėje. Taip vyksta tarsi mainai „Šeima – šeimai“. Parduodi nebereikalingus kitiems ir pats iš kitų perki reikalingus.

Kitą dieną, šį kartą kovo 21-ąją, o po prekių papildymo (28 dieną) prasidės atvira prekyba. Tuomet mugėje savo vaikams rūbelių ir avalynės, žaisliukų, knygų, proginių rūbų mugėje įsigyja dar beveik 20 tūkstančių pirkėjų.

Kodėl to reikia šeimoms?

Vienas iš motyvų - galimybė sutaupyti. Vaikų drabužėliai bei avalynė vilkimi ir avimi labai trumpai. Juk jie auga. Tad žinomų prekių ženklų daiktų galima įsigyti dešimt kartų pigiau.

Ypač gausu prekių „Naujagimių prekių“ skyriuje. Jame kūdikiui auginti - daug įdomių ir reikalingų daiktų, tokių kaip vonelės, kėdutės, vėžimėliai, vystymo stalai, vaikštynės, sūpynės. Jie visi beveik nauji. Tad jaunai šeimai ar daugiavaikei šeimai galimybė juos įsigyti nebrangiai yra labai svarbi.

Be to, kaip vertina daugelis tėvelių, daiktai jau išbandyti. Dažnai pridėtas ir laiškelis, kaip naudotis, kiti patarimai, kokio amžiaus vaikui labiausia tinka ir kaip dažnai vieno ar kito daikto reikia.

Toks dalinimasis patarimais „Mamų mugėje“ vyksta ir realiame gyvenime. Sesuo atiduoda seseriai vaikų daiktų, jei pastarosios jaunesni, draugė – draugei, šeima – šeimai.

Žemė jums dėkoja

Kitas motyvas yra dar svarbesnis – tai atsakingas vartojimas. Nuolatinės „Mamų mugės“ lankytojos žinomos seserys Beata Nicholson ir Odeta Bložienė atvirauja, jog Beatos įsigyti daiktai auginant vyresniuosius vaikus pravertė ir sesės vaikui, o dabar vėl sugrįžo į Beatos namus josios mažesniesiems. Beata ir Odeta naujų žaislų vaikams neperka. Įdomių ir norimų žaislų vaikams perka „Mamų mugėje“. Beje, žaislų skyrius būna pats didžiausias ir įspūdingiausias, jų nuperkama daugiausia.

B. Nicholson sako, kad pirkdami tokioje mugėje darome didelę paslaugą gamtai, juk geri daiktai neišmetami, jie dar kartą pasitarnauja.

Pakartotinai naudoti daiktus, nešioti rūbus ar avalynę yra atsakingos visuomenės požiūris, tai vadinama atsakingu vartojimu. „Mamų mugės“ dalyviais ir pirkėjams ši idėja yra svaresnė už galimybę sutaupyti. Tad šiemet „Mamų mugė“ skelbia akciją „Žemė jums dėkoja“.

Skatina dalyvauti labdaringoje veikloje

Mugė - tai puiki galimybė prisidėti ir prie labdaros. Dalyvauti mugėje yra dažnai ir šis motyvas. Neparduotus rūbelius, avalynę, vaikams auginti reikalingus daiktus mugės dalyviai gausiai aukoja labdarai. Praėjusiais metais buvo paaukota beveik 35 tūkstančių daiktų.

Po kiekvienos mugės paaukoti daiktai išdalinami ne tik Vilniaus regiono daugiavaikėms šeimoms, jais paremiamos ir šeimos, gyvenančios visoje Lietuvoje. „Mamų mugei“ labdarą padeda išdalinti labdaros organizacija „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiems“, savanoriškai prisideda ir patys mugės dalyviai, pavieniai asmenys.

„Mamų mugės“ dalyviai skatinami aukoti ir pirmojo vaikų hospiso Vilniuje statybai prie jau esančio palaimintojo kun. Mykolo Sapočkos hospiso suaugusiems. Dalyviai pažymi, kiek procentų nuo gautų pajamų aukoja hospisui. Tai atsispindi ir pasiryžusių aukoti dalyvių prekių etiketėse, jie segi specialius aukotojų lipdukus.

„Mamų mugės“ organizatoriai paaukoja lėšas, gautas už pirmojo pirkėjo bilietų pardavimą. 5 eurus už bilietą mokantys, kad turėtų galimybę apsipirkti prieš mugę, kuomet ji duris dar neatvėrusi visiems, taip pat turi suprasti, jog už jų bilietus gauti pinigai nukeliauja kilniam tikslui. 2018 metais mugės dalyviai ir organizatoriai hospisui buvo paaukoję jau 10 tūkstančių eurų. Tikimasi, kad šiemet aukotojų bus dar daugiau.

Skatinama ir savanorystė

Mamų mugė – savanorių centras, motyvavęs savanorystei daugiau nei 500 šeimų, bei organizuojantis vyresnių klasių moksleivių veiklinimo valandas. Kiekvienais metais daiktų išrūšiavimo ir išdalinimo labdarai, salės sutvarkymo bei mugės priežiūros darbuose pasiryžta savanoriauti 40-50 žmonių. Pradžioje jiems rengiami mokymai, kuriuos veda aktorė, laidų vedėja Kristina Savickytė.

Žmonės nori skirti savo laiką, gebėjimus ir prisidėti prie mugės organizavimo vertindami „Mamų mugės“ idėjas ir norėdami išbandyti save labai didelio renginio organizavime.

Norime priminti, kad „Mamų mugės“ metu informacija apie labdaros dalinimo laiką bus paskelbta „Mamų mugės“ interneto puslapyje. Būsime dėkingi, jei šia informacija pasidalinsite su šeimomis, kurioms vaikiška avalynė, drabužėliai, žaisliukai ir kiti daiktai mažyliams auginti gali būti gera parama.

Šiemet gal padėsite šeimoms atvykti pasiimti labdaros, gal tik paskatinsite, informuosite jas. Tai irgi bus savanorystė. O gal apsilankysite kaip pirkėjas? Ir palaikysite atsakingo vartojimo idėją. Žemė padėkos ir jums.

„Mamų mugės“ organizatoriai