„Mamų mugė“ šeimoms ir vienišiems tėvams dovanos 50 000 vaikiškų daiktų

„Mamų mugė“ šeimoms ir vienišiems tėvams dovanos 50 000 vaikiškų daiktų

13. Jun 2020, 17:38 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Šį savaitgalį pasibaigsianti didžiausia vaikiškų daiktų mugė skelbia savo gyvavimo istorijoje neturėjusį analogo gestą: rekordinio kiekio vaikiškų rūbų ir kitų vaikų auginimui reikalingų daiktų dovanojimą. Dovanojimas prasidės birželio 15 dieną, reikia registruotis svetainėje www.mamumuge.lt, užpildant skiltyje „Labdara“ patalpintą anketą. Užsiregistravusieji dovanų bus kviečiami pasiimti paskirtu laiku. Gaunamų dovanų kiekis neribojamas. 

50 tūkst. vienetų mugėje esančių daiktų „Mamų mugė“ skirs tiems tėvams, kurie per COVID-19 pandemiją patyrė finansinių sunkumų ir kitiems pasipildymo rūbais ar daiktais poreikį turintiems tėvams. Nereikės pateikti jokių stoką įrodančių dokumentų, tiesiog atvykti ir pasirinkti savo vaikams reikalingų daiktų. 

„Pandemijos laikotarpis atgręžė žmones vieni į kitus. Prie dovanojimo kviečiame prisidėti visus, pažįstančius šeimas, kurioms praverstų parama daiktais, paskatinti ar padėti joms atvykti į „Mamų mugę“. Taip pat norime, kad žinią išgirstų socialiniai darbuotojai, nevyriausybinės organizacijos ir imtųsi iniciatyvos suorganizuoti šeimų atvykimą į mugę. Taip pat laukiami seneliai, kurie savo anūkams gali išrinkti reikalingų rūbelių, avalynės, pradžiuginti vaikus knygomis ar žaislais“, – kviečia mugės sumanytoja Jurga Barbora Jauniškienė. 

Per  17 mugės sezonų šeimos jau bus paaukojusios daugiau nei pusę milijono ne naujų, bet labai gerai prižiūrėtų ir kitoms šeimoms praversiančių daiktų. Dovanojimas organizuojamas pasirinkimo, o ne supakuotų maišų dalinimo principu.  J.B. Jauniškienė pagrindžia,  kad toks dovanojimo modelis nežeidžia žmogiško orumo ir atsižvelgia į tėvų poreikį imti tai, kas tinka ir patinka. „Tereikia atvykti, rinktis, matuotis ir priimti tai kaip kitų tėvų dovaną“. 

Paskutinę „Mamų mugės“ savaitę (10–13 d.) pažymėtoms prekėms bus taikomos net iki 70 proc. nuolaidos, ankstesnėse mugėse tokia nuolaida buvo taikoma tik paskutinę mugės dieną. „Mamų mugės“ tikslas parodyti, kad geri daiktai verti dar ne vieno gyvenimo, o mugė – tai erdvė, kurioje jais galima jais pasidalinti. Pirkinių į mugę užsuka vis daugiau ir žinomų žmonių, taip išsakydami savo poziciją dėl ekologiškumo, vartojimo mažinimo bei solidarizuodamiesi su šeimomis, kurioms aktualu ir sutaupyti. 

Mugės organizatoriai pastebėjo, jog šioje mugėje paklausiausios buvo vaikų užimtumo prekės: stalo žaidimai, konstruktoriai, kiemo ar paplūdimio žaislais, knygos.

17 - oji mugė pavadinta „Keturi metų laikai“, joje ne tik pavasario-vasaros sezono prekės, bet ir rudens-žiemos, nes baiminamasi, kad kilus antrajai pandemijos bangai, rudenį gali nebūti galimybės organizuoti mugę, nors kitą - aštuonioliktąją – mugę tikimasi suorganizuoti spalio mėnesį.