Laikui nepavaldi istorija ir šviesi išmintis filme vaikams „Nepaprasta Remio kelionė“

Laikui nepavaldi istorija ir šviesi išmintis filme vaikams „Nepaprasta Remio kelionė“

29. Aug 2019, 17:39 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Pasaulis neįsivaizduojamas be pačių svarbiausių žmogiškųjų vertybių puoselėjimo ir, žinoma, viso to mokančių nuotaikingų istorijų, padedančių vaikams geriau pažinti juos supantį pasaulį. Vieną tokių rasite filme visai šeimai „Nepaprasta Remio kelionė“ (Rémi sans famille), kuriame išryškinama draugystės, šeimos ir kitų ilgaamžių vertybių svarba. Šis nepaprasto grožio filmas, pastatytas pagal žymaus prancūzų rašytojo Hector Malot romaną „Be šeimos“, nuo rytojaus, rugpjūčio 30 d., kvies į Lietuvos kino teatrus dar kartą prisiminti, o kitiems pirmą kartą susipažinti su klasika tapusia istorija. 

Ryškus prancūzų režisieriaus Antoine Blossier filmas visai šeimai „Nepaprasta Remio kelionė“ savyje talpina daug šviesios išminties, nuoširdumo bei didžiulį spektrą kitų emocijų, skatinančių išjausti, pažinti, įvertinti ir susimąstyti. Tai ne tik klasikinio, beveik 150 metų senumo, literatūros kūrinio perkėlimas į kino ekranus, bet ir be galo vertinga bei pamokanti istorija, kurios aktualumas, regis, neblėsta iki šių dienų, o įtraukianti siužeto linija išlaiko dėmesį iki paskutinės minutės. 

Dešimtmetis berniukas Remis vieną dieną apgaulės būdu atimamas iš jį užauginusios malonios valstietės Barberin ir naujuoju jo globėju tampa paslaptingas gatvės muzikantas senjoras Vitalis. Jis kartu su šunimi Kapiu ir išdykusia beždžionėle Žoli keliauja per Prancūzijos kaimelius, rengdamas gatvės pasirodymus. Naujojo gyvenimo kelyje senjoras Vitalis tampa berniuko tėvu ir mokytoju. Remis išmoksta rašyti ir atranda naują talentą – dainavimą. Tačiau nuotykių kupinoje kelionėje išnyra praeities šešėliai ir paslaptinga Remio kilmė, kurią ištikimieji berniuko draugai padės jam išsiaiškinti.

Lietuviškai įgarsintame filme pasakojama daugybę pamokančių situacijų bei patirčių aprėpianti, nuotykių kupina dešimtmečio berniuko Remio kelionė, įstabaus grožio Prancūzijos kraštovaizdžio apsuptyje. Juk dažnas iš mūsų sutiktų, kad kelionėse atsiskleidžia begalinė pasaulio ir žmonių įvairovė bei atrandami tikrieji viso gyvenimo bendražygiai.

Klasikinio literatūros kūrinio motyvais paremta istorija įtraukė ir kino pasaulyje gerai žinomus profesionalus. Filme vaidmenis sukūrė žymūs ir daugybę apdovanojimų pelnę prancūzų aktoriai, tokie kaip Daniel Auteuil, Virginie Ledoyen, Ludivine Sagnier bei dviems „Oskarams“ nominuotas aktorius ir režisierius Jacques Perrin.

Filmas „Nepaprasta Remio kelionė“ kinuose nuo rugpjūčio 30 d.

Filmas rodomas:

Kino Deli, Vilnius

Cinamon, Kaunas

Arlekinas, Klaipėda

Garsas, Panevėžys

Apollo, Panevėžys

Atlantis cinemas, Šiauliai

Spindulys, Marijampolė

Minija, Gargždai

Kino namai, Utena

Draugystės kino salė, Visaginas