Kuo ypatingi delfinai?

12. Oct 2017, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Vos kelios minutės keltu iš Klaipėdos į Smiltynę ir jūs atsidursite tokioje vietoje, kur niekada nebūna blogos nuotaikos. Delfinariumas - tai viena gražiausių ir paslaptingiausių vietų, traukiančių ne tik vaikus, bet ir suaugusius. 

Šiuo metu delfinariume Klaipėdoje gyvena 15 delfinų, pasirodyme dažniausiai dalyvauja 6 ar 7 gyvūnai. Delfinai labai mėgsta dėmesį ir puikiai žino kaip jį į save atkreipti. 

"Jiems patinka mūsų dėmesys, todėl jie ir taškosi, nes aš dabar skiriu dėmesį jums. Delfinai gerai žino, kad taškymas yra tai, kas atkreipia mūsų dėmesį, mūsų emocijos juos džiugina", - pasakojo delfinų trenerė Rūta.

20171011114846-60195.jpg

Šįkart pasirodyme dalyvavo ir delfinės vienerių metų jauniklis - berniukas. 

Šiam delfinės mažyliui -  vieneri metai, jis pradėjo po truputį dalyvauti pasirodymuose su savo mama.

20171011115023-27288.jpg

Kaip pasakojo trenerė, mama yra labai rūpestinga ir atsakinga už savo mažylį: "Ji stengiasi jį saugoti, padėti, mokyti, kaip jam reikėtų elgtis, jai svarbiausias yra mažylis, ir kartais ji pasirodymo metu net neatlieka kažkokio elemento, nes ji visą laiką pirmenybę stengiasi teikti mažyliui, o tik paskui pasirodymui".

Anot trenerės Rūtos, pirmiausiai delfinai išmoksta pamojuoti uodega bei dainuoti. Tai galėtume prilyginti vaiko išmokimui rašyti ar skaityti. Kur kas sudėtingiau delfinus išmokyti žaisti krepšinį ir piešti, tai trenerė prilygina vaiko gebėjimui perskaityti knygą. Na, o delfinų mažyliai tikri išdykėliai. 

20171011115152-89092.jpg

Žiūrovai stebėdami delfinus, raginami aktyviai juos palaikyti. Savo emocijas reikšti plojimais ar nelabai garsiais šūksniais. Tačiau liesti delfinų – negalima. 

"Daugelis lankytojų nori paliesti, delfinai serga tomis pačiomis ligomis kaip ir mes, tad veterinarijos gydytojas rekomenduoja lankytojams delfinų neliesti, nemėtyti jokių daiktų į baseiną, nes mažylis gali pačiupti ir praryti, tiesiog žaisdamas, negalima glostyti, tik leidžiame fotografuoti per atstumą", - pasakojo trenerė, delfinų dresuotoja Rūta.

Pasak trenerės, delfinės mamos labai rūpestingos. Mažylius maitina trejus trejus. Tačiau kartu su mamos pienu delfinų jaunikliai primaitinami ir žuvimi. Mažyliai per dieną suvalgo apie 1 kilogramą, o suaugęs delfinas, sveriantis apie 250 kilogramų, per dieną suvalgo apie 10 kilogramų žuvies.