Koks motinystės išmokų likimas? Video

16. Jul 2009, 00:00

 

Seimo siūlymas 10 procentų mažinti motinystės išmokas pirmaisiais vaiko auginimo metais ir 50 procentų – antraisiais, sukėlė karštas diskusijas. Tiesa, iki įstatymo pataisos įsigaliojimo liko paskutinis žingsnis – priėmimas.

 

Pagal siūlomą projektą išmokos iki 90 procentų gautų draudžiamųjų pajamų, bet ne mažiau kaip iki 800 litų, būtų mažinamos nuo rugpjūčio 1 d. O nuo 2010 metų gegužės 1 dienos 50 procentų būtų sumažintos išmokos antraisiais vaiko priežiūros metais. Šiuo metu jos siekia 85 proc. kompensuojamojo uždarbio dydžio.

 

Sunkmečiu visiems sunku, tad Seimo nariai siūlo mamos ir tėveliams taip pat solidarizuotis. Tiesa, ši pataisa suteiktų motinoms teisę dirbti neprarandant joms apskaičiuotos išmokos, ko anksčiau nebuvo.

 

Aktyvių mamų sambūris siūlo tokias „grindis“ – ne minimalus darbo užmokestis (800 litų), o trys valstybės remiamų pajamų dydžiai (šiuo metu 1050 litų) vienam šeimos nariui. Esą taip bus apsaugotos mažiausias pajamas gaunančios šeimos nuo neigiamo pašalpų mažinimo poveikio

 

Vienos „Mamyčių klubo“ reportaže kalbintos mamos įsitikinusios, jog motinystės išmokos yra šventas dalykas, tad jų negalima mažinti nei sunkmečiu, nei šalies klestėjimo laikais. Kitos pašnekovės mano, jog išmokų lubas galima karpyti, bet ne visoms šeimoms ir, juolab, ne pusiau.

 

O ką jūs manote šia aktualia tema? Ar pritariate, kad toks įstatymas būtų priimtas?

 

 

 

 

14. Jun 2011, 14:44

Perskaicius situos komentarus, ir as nusprendziau prisiregistruoti, nes zinau is kur situ keksiuku receptas. Jei gerai stebejote laidele, ten matesi, kad Egle su savo angeliukais kepe keskiukus is knygos "Beatos virtuve". Jie ten pavadinti "keksiukai su bananais". Jei turite knyga, lengvai rasite. Jei ne, galiu parasyti 😉

11. Jun 2011, 17:02

Labai gerai issakyta nuomone, nesvarbu kad nesenai prisijungei saunuole. Kiekviena karta paziurejus laida iskyla klausimas nejaugi nieko naujo, idomaus negali parodyti . Kad ir viena tema nuodugniai isgvildenti.

11. Jun 2011, 15:42

mano nuomonė apie 20110611d laidą: dalis šeštadienio pusryčiai buvo fantastiška! Visų pirma gana keista, jog Eglė įsileido TV žiūrovus į savo virtuvę, tačiau tai buvo taip be galo jauku! man itin patiko Eglės makiažas 😉 beprotiškai žemiška ir sava. Gražiausi žodžiai, kuriuos ir taip visos žinome - kad savi vaikai mamytei gražiausi taip tiko toje situacijoje ir vieta kur Meilė vaišino Edgarą, arba neiškirpta vieta kur Eglė liepia Rojui kažką padaryti ar pasakyti, o jis nepadaro - nerealu. Mane žavi toks nesusikaustymas ir nuolatinė šypsena, teigiamos emocijos. Beje, prisijungiau prie šio puslapio ką tik tam, kad surasčiau receptą keksiukų ir čia jau minusas - kol kas recepto neradau, turbūt teks peržiūrėti laidelę internete ☹ menka bėda, tačiau galbūt išeitis būtų laidoje, reportažo metu parašyti ko kiek įdėjote, ar bėgančios eilutės formatu, ar ten pabaigoje prie autorių (pvz.: šioje laidoje kepdami keksiukus naudojome šiuos produktus, kaip kad pabaigoje kai kurių filmų rašoma šiame filme skambėjo tokios ir tokios dainos, o jų autoriai yra tas ir tas). dar vienas minusiukas - argi keksiukai yra pusryčiai, sveiki maistingi pusryčiai mažiems vaikams? čia jau kalbu kaip gydytoja, bet... netęsiu šio pastebėjimo, nes pernelyg ilgą komentarą parašysiu, o dar liko aptarti dvi likusias laidos dalis.
dalis apie nepageidaujamus įpročius. Prieš mėnesį tavo vaikas žurnale buvo straipsnis apie tai, pavadintas "Įkyrybės" (siūlau susidomėjusiems nulėkt į biblioteką ir jį atsiversti). Straipsnis buvo puikus ir jeigu tema būtų atskleista taip pat puikiai video formatu, tuomet manau neužkliūtų, tačiau užkliuvo. Žinoma, komentavo ne tas pats žmogus, kūrė visai kita grupė, bet ne čia esmė. Daugiausia kalbama apie čiulptuką, nors paminėta ir supimasis ir kt, paskui kažkur supimasis dingo, beliko tik čiulptukas. o kur dingo nagų kramtymas, piršto čiulpimas, plaukų sukimas apie pirštą.. Komentaro tikėčiausi ir iš vaikų neurologo, o ne tik psichologo, nes psichologas nėra baigęs medicinos mokslų. Kitavertus nuolat pastebiu kad kartais pagal temas (greičiausiai dėl laiko ribotumo) tema neišanalizuojama pagal amžiaus grupes. Laida mamyčių klubas, skirtas tėveliams (čia jau kita diskusija - kodėl mamyčių ir kodėl tėveliams - stereotipas?), apie vaikučius. Vaikučiai yra nuo metukų, iki tol jie būna naujagimiai ir kūdikiai. vaikais būna iki 18 metų, tuomet galbūt reikėtų išskirti laidoje tema nauajgimiams, vaikams, ikimokyklinukams. Laida tėvams, turintiems ikimokyklinio amžiaus vaikų. Neaktualu trimečiams čiulptuko problema sakykime, tačiau aktualu plaukų sukimas apie pirštą arba nagų kramtymas, dvimečiui nepasakysi nekramtyk nagų, apdovanosime tave nulakuodami juos jeigu liausiesi, o trimečiui jau galim taip pasakyti. Kurlink lenkiu - grižtame pie antrosios temos - nepageidaujami įpročiai, kuri nebuvo iki galo atskleista.
ko nori nėščiosios tema. pristatoma kad bus kalbama ką nėščioji valgo ir ar tai nereiškia patologijos, tačiau mamytė reportaže nė nemano pasakoti ką ji norėjo valgyti vieno ar kito nėštumo metu, o pasakoja : "aš tik verkiu ir verkiu, paskambinu ir vėl verkiu". gerai, kad verki, kad nėštumas yra kita būsena, tarampam pam, bet ką tu valgai? ką gali reikšti vieno ar kito produkto norėjimas. juk jei valgai neįprastus produktus, vadinamoji PIKA, psichiatrijos terminas (įveskite į google), reikštų, jog trūksta geležies, poreikis rūgščių produktų kad sutrikusi K, Na, Mg apykaita organizme, papildomas simptomas turėtų būti mėšlungis. šią temą padėtų atskleisti fiziologas, papasakodamas apskritai galbūt apie smegenų suvokimą trūkstamos medžiagos organizme atžvilgiu tiek nėščioms tiek nenėščioms moterims, vyrams vaikams. tuomet ir spektras klausytojų padidėtų, nes pritaikytume šį reportažą mamoms po gimdymo (nukraujavus trūks geležies, bus poreikis geležies turinčių produktų), maitinančioms mamoms - cukraus poreikis, pasireiškiantis šokolado valgymu, o mažų nevalgiukų tėvams būtų pasakyta apie tai, jog jei vaikas jaučiasi gerai, organizme subalansuota medžiagų pusiausvyra, ir jis nevalgo, tai jam nieko ir netrūksta ir čia jau tėvų problema.
Džiaugiuosi šia laida, nes ji yra vienintelė, Džiaugiuosi spalvomis šioje laidoje. Man visuomet smalsu kieno vaikutis vaikšto aplink Eglę intarpėlių metu ar pristatant kitą reportažą, gal reikėtų parašyti laidoje dalyvavo Matas Lukas, Jonė ir Armyda (nesvarbu kuris yra kuris, bet manau ten dalyvaujančių vaikučių tėveliams būtų kur kas maloniau). Na o mes praplėstumem akiratį vardų prasme.
Prisiminiau dar vieną pastebėjimą - apie neįprastus norus nėščiųjų, toje dalyje.. mamyte jau man matyta (nors nežiūriu kiekvienos laidos, netinka laikas o ir vaikelis svarbiau negu TV), ar tik ne iš reportažo apie pametinukus? jūsų laidai kiek - metai, dveji, bet nejaugi pritrūkote personažų? kasmet Lietuvoje gimsta 30tūkstančių vaikų, vadinasi yra tiek šeimų, tiek reportažų jums nereikia, atmeskite asocialius asmenis, jau dalyvavusius - ohoho, vistiek lieka daug. Be to sakant tekstą tos kitos mamos, su pilvukais, valgančios obuolius buvo ne į temą. Ir prisimenant vieną iš pirmųjų laidų man kilo įtarimas ir šioks toks pasipiktinimas - ar laida nėra kuriama tik Vilniuje, vilniečiams apie vilniuje vykstančius dalykus ir komentuoja tik vilniuje dirbantys specialistai?
tuo ir baigsiu savo komentarą, nes toliau galvodama dar atrasiu ką parašyti 😀

10. Dec 2009, 16:29

fainos nuotraukytes,grazi seimynele😀

09. Dec 2009, 13:01

grazi seimynele, saunios nuotraukeles,grazu😉

08. Dec 2009, 23:36

Smagu susipažinti su miela šeimynele 😀

08. Dec 2009, 20:32

man ir malonu su jum visom susipazinti😀

08. Dec 2009, 20:11

Maalonu susipažinti 😀

08. Dec 2009, 18:29

Saunus mazyliai ir ju teveliai😀

08. Dec 2009, 18:19

graži šeimynėlė 😉

08. Dec 2009, 16:56

aciu uz grazius komentarus😘

08. Dec 2009, 15:06

Begalo silta seimynele kristinos,vaikuciai kaip angeliukai 😍 😘

08. Dec 2009, 15:02

nu jau tikrai labai grazu 😀 👍

08. Dec 2009, 14:53

labai grazios,siltos,spalvingos nuotraukytes

08. Dec 2009, 14:45

vau grazu ziureti 😀

08. Dec 2009, 14:41

oj 3 foto priverte nusisypsot, toks meskiukas 😀 grazi seimyna 😀

06. Aug 2009, 13:22

nesamone is vaiku atimti lengviausia, dekui naujajai Prezidentei kuri vetavo si absurdiska istaytma 😀

29. Jul 2009, 16:23

Zema ir slykstu jau nebe tie zodziai,visa laika saziningai dirbau,mokejau mokescius,o dabar kai tu pinigeliu reikia mano vaikeliuj tai ju jau nebera....kam isvis tai sodrai moket jei nieko is jos gauti negali,nera jokios naudos visiskai...Pats tai gali pakentet ir diena dvi,bet kaip mazyliui pasakyt,kad siandien ant duonytes nera pakentek?? Baisu....

21. Jul 2009, 13:09

visos mes cia nepatenkintos taciau tik paburbam ir toliau tylim. Tai gal pagaliau nustot verkt ir imtis veiksmu?!

21. Jul 2009, 11:26

pasibaisetima toki planai nepritariu tokiom paelgiu nes kitos mamytes gauma tik minimalu pragyvenimo lygi ir jau taip sunku viskuo vaikuti kaip priklauso aprupinti ir dar nori sumazinti kad 2metais butu tik 50proc.tegul jie uz tiek bent viena menesi pagyvena ir tada suprastu kaip reikia renti mamas

1 2 3