Kauno edukaciniame zoologijos sode ZOOPARK gimė Nykštukiniai Afrikos ežiukai

Kauno edukaciniame zoologijos sode ZOOPARK gimė Nykštukiniai Afrikos ežiukai

31. Jul 2017, 14:08 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Šį savaitgalį Kauno edukaciniame zoologijos sode ZOOPARK , įsikūrusiame prekybos ir laisvalaikio centre “Mega”, gimė ežiukai. 

“Pastebėjome, kad viena ežiukė žymiai papilnėjo per pastarąjį mėnesį, jai pagerėjo apetitas ir kelios dienos iki savaitgalio ji pradėjo krauti guolį. Neprisileido kitų ežiukų miegoti šalia, nors paprastai miega visi drauge. Mūsų profesionalūs prižiūrėtojai suprato, kad ji laukiasi ir tuoj tuoj atsives vaikučių, todėl atskyrė ją nuo visų į tylią ir jaukią vietą. Netrukus pasaulį išvydo keturi nuostabūs spygliuoti mažyliai. ” – apie ežiukų pagausėjimą pasakoja Kaunos skyriaus Zoopark vadovas Vilmantas Sirotka.

“Šiuo metu pas mus gyvena dešimt  Nykštukinių Afrikos ežiukų ir keturi sveiki ir stiprūs mažyliai. Devynis įsigijome iš veislyno Olandijoje, beja iš ten greičiausiai ir gavome besilaukiančią patelę. O vienas ežiukas išgelbėtas iš netinkamų laikymo sąlygų. Deja, dėl blogos priežiūros ir rūpinimosi stokos jis patyrė didelį stresą ir nusigraužė sau koją. Šiuo metu jis sveikas ir gyvena kartu su kitais ežiukais pilnavertį ir laimingą gyvenimą. ” – sako vadovas Vilmantas.

 20170731140918-79076.jpg

Nykštukiniai Afrikos ežiukai (lot. Atelerix albiventris), tai Keturpirščio afrikos ežiuko ir Alžyrinio ežiuko hibridas. Užauga iki 15-25 cm ilgio, sveria 250-600 g, spyglių ilgis 0,5-1,7 cm.
Vidutiniškai gyvena 4-6 metus. Mintava vabzdžiais, sraigėmis, vorais. Turi didelį atsparumą nuodams, tad retkarčiais maitinasi net skorpionais.
Pagrindiniai plėšrūnai – apuokai, šakalai, hienos ir barsukai.

Vadoje gali būti nuo dviejų iki dešimt jauniklių, dažniausiai atveda keturis-penkis. Nėštumas trunka 30-40 dienų. Jaunikliai gimsta akli, pliki, dengiami plonos membranos, kuri saugo mamą nuo spyglių. Po kelių valandų spygliai išlenda pro membraną. Po penkiolikos dienų ežiukai pradeda matyti, tampa aktyvesni. Atjunkomi sulaukę šešių savaičių. Subręsta dviejų-trijų mėnesių.

Kauno edukaciniame zoologijos sode  ZOOPARK gyvena vėžliai, surikatos, dekoratyviniai triušiukai, jūrų kiaulytės, šilkinės vištos, kuoduotosios olandiškos vištelės, gaidukas, mini avys, mini ožkos, spalvotosios papūgos loriketos, prerijų šuniukai, tukanas, šiaurinė plonauodagė žiurkė, patagoninės maros ir visas papūginių paukščių būrys.

Gyvūnėlius galima glostyti, maitinti, fotografuoti ir net juos prisiglausti.